893-959 Cartografie en atlassen

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
[893 - 904] [905 - 914] [915 - 924] [925 - 934] [935 - 944] [945 - 954] [955 - 959]
kavel: 955
[Provincie Groningen] De Wit, ca. 1680-1700
-Corectissima nec non Novissima Dominii et Provinciae Groningae et Omlandiae. Frederik de Wit. Amsterdam, [1680-1700]. Grote (51 x 60 cm.) gekleurde kopergravure van Groningen en de Ommelanden met een prachtig uitgewerkt cartouche. Klein scheurtje in de middenvouw a.d. onderzijde; verder een goed ex. in lijst met passe-partout achter glas. Lijst met kl. besch.-

verkocht € 320,00
kavel: 956
[Verenigde Nederlandse Provincies] Moll, ca. 1710-1720
-A New and Exact Map of the United Provinces or Netherlands &c. Herman Moll. London, John Bowles & Son a.o., [ca. 1710-1720]. Randgekleurde kopergravure, samengesteld van 2 platen, 64 x 100 cm., met 7 prenten ter rechterzijde, links cartouche met opdracht, titel en een inzetje van de Noordzee. Interessante Engelse kopergravure uit het begin der 18de eeuw met vouwen zoals uitgegeven, bovenkant kort afgesneden, lichte beschadiging op midden- en rechtervouw; verder een zeer goed ex. in lijst achter glas.-

verkocht € 200,00
kavel: 957
Groenlo, 5x
-(1) Grolla Obsessa et Expugnata ab Illustrissimo Frederico Henrico. Matthias Merian, uit: Theatrum Europaeum, ca. 1650. 27 x 35 cm. (2) Beleg van Grol in den Jaeren MDCXXVII (1627) .. door Franciscus van Schooten, uit: Hugo De Groot. Nederlandsche Jaerboeken, 1681. 27 x 34.5 cm. (3) Grol. Vestingplan 1673 door Gualdo Priorato, uit: Theatro del Belgio. 32 x 43 cm. (4 en 5) Idem. Belegeringe der Starcke Stadt Groll door Syn Excellentie Fredrick Hendrick, uit Teatro Belgico door G. Leti in de uitgave van W, de Jonge, Amsterdam, 1690.-
€ 80 - € 160
kavel: 958
Coevorden en Drenthe divers
-(1) De verovering van Coeverde(n) met Cast(eel). Blad met een voorstelling en beschrijving van de verovering van Coevorden op 30 december 1672 op de troepen van de bisschop van Munster, door de troepen onder leiding van Carl von Rabenhaupt. Door Muller en Landwehr toegeschreven aan Romeyn de Hooghe. Hoekje en stukje rechts en r.b. afgescheurd buiten het prentbeeld, rand links versterkt. 17 x 28 cm. Deze uitgave met de nummers maar zonder legenda. (2) Coeverden. Zicht op de vesting met onderschrift, gekleurd. Door Johannes Peeters (en) Caspar Bouttats, [1674]. 17 x 24 cm. (3) Coeverden (beleg), uit: Graven van Nassau. Orlers. 1619 (?). 22 x 32 cm. + 2 kleinere vestingplannen van Coevorden + 4 19de-eeuwse prenten van Coevorden + 7 kleinere bladen van Drenthe met o.a. Assen en Meppel in verschillende technieken en een litho met Groningse dorpen.-

verkocht € 160,00
kavel: 959
[Duitsland. Le Rouge] Atlas portatif des militaires et des voyageurs. Tôme 2e.
-Contenant le détail de l'Allemagne réduit sur les cartes de Homan et Mayer. Dédié au Roy. Par son très humble très obeiss.et soumis serviteur Le Rouge (...). A Paris, chez Crepy, 1759, met dubbel-p. gegraveerde titelpagina, dubbel-p. gegraveerde index en 100 (van 101, incl. 2 verschillende kaarten genummerd 9) handgekleurde, gegraveerde kaarten, contemporain gemarmerd schaapsleer, geribde en vergulde rug met marokijnen titelschildje, 4to.-
€ 1000 - € 2000