[895] [896] [897] [898] [899]
kavel: 897 € 250 - € 500

[Frankrijk] Nouvelle géographie et statistique de la France, Alger et la Belgique,

suivi d'un traité sur le monde entier. Ornée des 95 cartes et approuvée de l'Université. Pa J. Henry. 5e edition, revue, corrigée et augmentéé par l'auteur. Par J. Henry. Zonder plaats en uitgever, 1842, 2 delen in 1 band, deel 1 volledig gelithografeerd met frontispiece, titelpagina, kaart van Frankrijk, 43 tweezijdig bedrukte bladen met 86 kaarten onder portretjes en binnen uitgebreide tekst, gevolgd door uitslaande kaart van de werelddelen rondom afbeeldingen van de daar voorkomende kenmerkende dieren en volkeren (gedateerd 1836), ten slotte een uitslaande wereldkaart binnen 10 randgezichten (gedateerd 1835) en de Notice sur le monde entier, (2) p., contemporain verguld halfleer, folio.
Gebonden met: (2) Histoire de France, depuis Pharamond jusqu'à Louis-Philippe 1er (420-1842). Zonder plaats en uitgever, 1842, (42) p., met gelithografeerde titelpagina en 72 portretten met uitgebreide bijschriften. Inhoud van beide werken hier en daar losgaand en met kleine vlekjes, randen van platten wat sleets. Ad (1): Leuke atlas met een zeer uitzonderlijke, gelijktijdig decoratieve en informatieve aanpak. Ad (2) Complete geschiedenis van Frankrijk aan de hand van de levens van de Franse heersers, met hun portretten.