750-787 Topografie Europa

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
[750 - 759] [760 - 769] [770 - 779] [780 - 787]
kavel: 750
[Scheepvaart] Battle of St. Vincent
-A Narrative of the Battle of St. Vincent. With Anecdotes of Nelson, before and after that Battle. John Drinkwater, London; Saunders and Otley, 1840. xii, 97 pp. 4to, in orig. blauw-groen linnen band met vergulde titel. -
€ 75 - € 150
kavel: 751
Notice Historique des Descentes qui ont été faites dans les isles Britanniques
-Paris, de l’imprimerie de Crapelet, An VI (1798). 4to, 43 pp., in groen gekart. band uit de tijd. Enige editie, met handgekleurde kaart 'Des descentes faites en Angleterre et en Irlande depuis Guillaume le Conquérant jusqu'à nos jours' van P. Tardieu. 55 x 42 cm.-
€ 75 - € 150
kavel: 752
[Gibraltar] Drinkwater's Siege of Gibralter
-A history of the late Siege of Gibraltar with a description and Account of that Garrison, from the earliest periods. By John Drinkwater, third ed. London, T. Spilsbury, 1786. xxiv, 356 pp. Met 10 uitvouwbare kaarten/prenten. In halfkalfsleer met vergulde rugtitel.-
€ 150 - € 300
kavel: 753
[Opticaprent] London, Westminster Bridge, ca. 1770
-Prospectus Pontis Westmonasteriensis Londini. Viso Del Ponte De Westmiinster a Londra. G.A. Remondini, Venetië. Origineel handgekleurde kopergravure. Mooi gegraveerd zicht op de Westminsterbrug met het centrum van Londen op de achtergrond. Op de voorgrond de Theems met sloepen en zeilschepen. Ingelijst met passe-partout achter plexiglas. Lijst 46,5 x 58,5 cm.-
€ 100 - € 200
kavel: 754
[Potloodtekening] Zicht op Rome, ca. 1850
-Rom um Oktober 1850. Potloodtekening, gesigneerd (onleesbaar). 22 x 41 cm. Achter passe-partout, bruine vlekjes, verder goed. Samengevoegd met een met de hand gekleurd blad met 4 afbeeldingen in staalgravure. Bremen. Stettin. City Hall (Rathaus) New York en Broadway. Uitgegeven door Jos. Scholz, Mainz, ca. 1870.-
€ 60 - € 100
kavel: 755
Album de Vingt Batailles de la Révolution et de L'Empire
-Theodore Yung. Paris, Henry Plon et Lemercier, ca. 1850-60. Oblong folio, rood percaline band, titel in goudopdruk en geïllustreerde bordure in zwart op voorplat, schutbladen; compleet met 20 handgekleurde gravures door Rouargue, Lalaisse en Durond.-
€ 400 - € 600
kavel: 756
[Elzas] Album de Dornach (Alsace)
-[Mulhouse, Dolfus-Mieg Cie.], 1872. Lithografisch frontispice met titel, inhoudsopgave, 20 grote lithografische platen op zwaar papier met onderschriften in het Frans, in oorspr. linnen album met vergulde titel, groot oblong folio. Platen getekend door Eug. Cicéri, F. Sorrieu, J. Didier en Ph. Benoist, lithografie door Lemercier, Parijs.-
€ 150 - € 300
kavel: 757
[Tirion. Turksche Ryk] Hedendaagsche Historie, of Tegenwoordige Staat van Alle Volkeren;
-In opzigte hunner landsgelegentheid, personen, klederen, gebouwen, zeden, wetten, gewoontens, godsdienst (...) door Th. Salmon. (Vert.) M. van Goch. V deel. Behelzende den Tegenwoordigen Staat van het Turksche Ryk in Asia en Afrika. Amsterdam, Isaak Tirion, 1733.-
€ 200 - € 400
kavel: 758
[Spanje] A Journey through Spain in the years 1786 and 1787;
-With particular attention to the agriculture, manufactures, commerce, population, taxes and revenue of that country and remarks in passing through a part of France. Joseph Townsend. 3 vols. sec. ed. London, C. Dilly, 1792.-
€ 150 - € 300
kavel: 759
London and its environs in the nineteenth century
-Illustrated by a series of views from original drawings by Thomas H. Shepherd with historical, topographical and critical notices. London, Jones & Co., 1829. 4to, half-marokijn, rug en platten met goudopdruk, gemarm. schutbladen, goud-op-snee, gegraveerde titel door W. Wallis, 160, III pp., compleet met 190 genummerde staalgravures (door meerdere kunstenaars) op 80 bladen. Hoekjes onder met minimale beschadiging; verder een mooi en goed exemplaar.-
€ 200 - € 300