800-826 Topografie buiten Europa

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
[800 - 809] [810 - 819] [820 - 826]
kavel: 800
[Curaçao] Beschrijving van het eiland Curacao
-en onderhoorige eilanden. Uit onderscheidene stukken, bijdragen en opmerkingen opgemaakt, door een bewoner van dat eiland. Haarlem, erven Francois Bohn, 1819. (2), 90 pp. met uitvouwbare tabel. Halfleer. Wormgaatje in voorplat r.o., verder goed ex.-
€ 70 - € 120
kavel: 801
[Noord-Amerika. Gesigneerd] The Battle of Bull Run
-(a letter to an English friend.) by J.G. Barnard, with five maps. New York, D. van Nostrand, 1862. 124,(12) pp. 5 uitslaande kaarten. 4to in oorspr. rood linnen met vergulde titel. Exemplaar gesigneerd door John Barnard, aan Senator Grimes.-
€ 200 - € 400
kavel: 802
China: Its Costume, Arts, Manufactures &c
-Edited principally from the originals in the Cabinet of the late M. Bertin: with observations, explanatory, historical, and literary, M. Breton. Translated from the French in four volumes. Vol. I-IV in 2 bnd. London, Howlett and Brimmer, 1824. Compleet met 80 gekleurde gravures. vi, 128 pp., (20 pl.); ii, 124 pp., (21 pl.); ii, 135 pp., (19 pl.); ii, 160 pp., (20 pl.). In leer gebonden, 16 x 10 cm. -
€ 250 - € 450
kavel: 803
[China] Voyage en Chine et en Tatarie
-à la suite de l'ambassade de Lord Macartney par M. Holmes. Ouvrage traduit de l'anglais. Paris, Delance & Lesueur, 1805. 2 vols. in een band. Met 51 kopergravures (waaronder een gevouwen) en 1 gevouwen kaart door S. Simon naar Wm. Alexander. xlv, 171; 188 pp. 8vo. Goed exemplaar in 20ste-eeuwse halfleren band met rugtitel, gemarmerde platten en vernieuwde schutbladen. -
€ 250 - € 450
kavel: 804
[Indonesië] Voyage par Le Cap de Bonne-Espérance et Batavia a Samarang, Amacassar
-a Amboine, et a Surate, en 1774, 75, 76, 77 et 78 par J.S. Stavorinus, traduit du Hollandois orné de cartes et de figures. Vols. I & II (compleet). Paris, H.J. Jansen, an vii de la République Francoise (= 1799). 386; 361 pp. met 2 uitslaande kaarten en 4 prenten, waarvan 3 uitslaand. Kl. 4to. Goede set.-
€ 200 - € 400
kavel: 805
Verzameling van elf reis-tekeningen in gouache, aquarel en gekleurd krijt,
-ca. 1850, alle met onderschriften (in verschillende talen) in pen, diverse formaten.-
€ 100 - € 200
kavel: 806
[Iran. Arabisch Schiereiland. Tartarije] Hedendaagsche Historie
-of Tegenwoordige Staat van Alle Volkeren; In opzigt hunner landsgelegentheid, personen, klederen, gebouwen, zeden, wetten, gewoontens, godsdienst (...) door Th. Salmon, (vert.) M. van Goch. Tirion, IV. deel. Behelzende den Tegenwoordigen Staat van Persia, Arabia en het Asiatisch Tartaryen. Amsterdam, Isaak Tirion, 1732.-
€ 200 - € 400
kavel: 807
[Egypte] Originele getinte lithografie
-Met de hand bijgekleurd. 34,5 x 50 cm. Zicht op de Nijl met op de voorgrond ruïnes met vier Egyptische mannen, een tentenkamp en reizigers. In het middengedeelte de Nijl met boten en op de achtergrond heuvels en bergen. Prachtige litho uit David Roberts, Sketches in Egypt & Nubia. London, Moon, 1842-49. Op kartonnen plaat opgeplakt. Goed.-
€ 200 - € 400
kavel: 808
Reizen van Engeland naar Indie
-Ondernomen in het jaar MDCCLIV. Nevens een historisch verhaal van de krygsbedryven der Engelschen in Indie onder den vice-admiraal Watson en den kolonel Clive, en van Persie naar Engeland langs een ongewoonen weg. Edward Ives. Uit het Engelsch vertaald. 2 delen in een band. Rotterdam en Utrecht, Beman, Bennet, Hake en Paddenburg, Van Schoonhoven, 1776.-
€ 500 - € 1000
kavel: 809
Histoire des Indes Orientales, anciennes et modernes
-Par Mr. l'Abbé Guyon. 3 delen. Paris, Jacq. H. Butard. 1744. Half-perkament, klein 8vo, uniform gebonden, titel op rug met rood en goudopdruk, rood-op-snee. 3x titel met vignet. (20),396; 353 en 471,(8) pp.; diverse begin- en sluitvignetten en 2 grote uitslaande kaarten, de 2e kaart met een plattegrond van Pondichéry.-
€ 300 - € 500