1200-1209 Originele strip- en boekillustraties

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 1200
Stephanus Kraay (1904-?)
-Portfolio van eigen werk, ingeplakt in een 50 pagina's dik oblong album. Hierin reclamefoldertjes van albums als de Bobbeltjes, ansichtkaarten, luciferdoosjes, ex libris en ander drukwerk, meest uitgegeven bij Koster & Kraaij, Naarden Bussum. Ook originele ontwerpen in aquarel, originele tekeningen voor boekuitgaves Daan Hoeksema, 4 fraaie pentekeningen voor een Duitse sprookjesboek-uitgave (21 x 26 cm.) en originelen voor twee boekomslagen. Daarnaast enkele foto's van zijn interieur en een foto van een door hem ontworpen uithangbord, ca. 1930, waarschijnlijk in Hilversum genomen.-
€ 150 - € 300
kavel: 1201
De Avonturen van Bambo
-Compleet manuscript inclusief de originele illustraties voor 'De Avonturen van Bambo de olifant' door Cees Woltman. Amsterdam. Ontwerpen voor een 'Cirkel Boekje', bedoeld om uit te geven door Joh. M. Allis, Amsterdam. Bestaande uit 9 tekeningen als illustraties bij de tekst. 8 bladen tekst. Gouache op karton. -
€ 150 - € 300
kavel: 1202
De Droom van Michieltje
-Compleet manuscript inclusief de originele illustraties voor 'De Droom van Michieltje' door Cees Woltman. Amsterdam. Ontwerpen voor een 'Cirkel Boekje', bedoeld om uit te geven door Joh. M. Allis, Amsterdam, ca. 1939. Bestaande uit 9 tekeningen als illustraties bij de tekst. 8 bladen tekst. Gouache op karton.-
€ 150 - € 300
kavel: 1203
Sinterklaas komt bij de Kabouters
-Compleet manuscript inclusief de originele illustraties voor 'Sinterklaas komt bij de kabouters' door Cees Woltman. Amsterdam. Ontwerpen voor een 'Cirkel Boekje', bedoeld om uit te geven door Joh. M. Allis, Amsterdam. Bestaande uit 9 tekeningen als illustraties bij de tekst. 8 bladen tekst. Gouache op karton.-
€ 150 - € 300
kavel: 1204
3 originele covers: Het Wonderboek
-Nico Broekman, ca. 1940. 't Wonderboek; de Man met de 1000 gedaanten - en idem (andere versie). Gouache, 28,5 x 40 cm. (2x) + proefdrukbladen van beide covers + 't Wonderlijke Dierenboek. Gouache, 31 x 41 cm.-
€ 70 - € 120
kavel: 1205
Pietje Mus de avonturen van een stadmus
-Amsterdam, uit archief Joh. M. Allis, ca. 1939. Acht originele illustraties voor het boek, inclusief het omslag. Aan versozijde elke illustratie zwart-wit kaderillustraties voor de in te passen tekst. Gouache op papier. Elk 34 x 35 cm. Een getypt manuscript van twaalf pagina’s met het verhaal (twee exemplaren) + proefdrukomslag (smoezelig) + 14 vellen diverse proefdrukken, elk 57 x 76 cm.-
€ 80 - € 150
kavel: 1206
Marten Toonder Studio's
-Achtergrondscene met daarop het interieur van Kasteel Bommelstein voor de tekenfilm 'Als je begrijpt wat ik bedoel', Rob Houwer/ Marten Toonder, 1983. 27 x 70 cm. Potlood op papier. -
€ 100 - € 200
kavel: 1207
[Erotica] L.G. Paul
-Erotisch/ pornografisch verhaal in 13 originele pagina's in Oost-Indische inkt naar Hans en Grietje. Formaat pagina's elk 30 x 40 cm. Met daarbij de gedrukte versie (12 van 13 pagina's) op A4-formaat.-
€ 100 - € 200
kavel: 1208
[Originele illustraties] Schepen uit de oude tijd
-Uitgaven van de Erven de Wed. J. van Nelle, Rotterdam, 1969. Compleet met alle 30 aquarellen voor de plaatjes. Elk 24 x 33 cm. Illustrator onbekend - incl. het boekje in originele envelop.-
€ 100 - € 200
kavel: 1209
Piet Wijn (1929-2010)
-Originele tekening in Oost-Indische inkt van Douwe Dabbert. 36 x 25 cm. -
€ 700 - € 1200