1400-1428 Nederlands-Indië

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
[1400 - 1409] [1410 - 1419] [1420 - 1428]
kavel: 1400
[Facsimile] Oud en Nieuw Oost-Indien
-vervattende een Naauwkeurige en Uitvoerige Verhandeling van Nederlands Mogentheyd in die Gewesten (...) door François Valentijn. Franeker, Van Wijnen, 2002-2004, 5 delen in 8 banden, rijk geïllustreerd met (uitslaande) kaarten, platen, illustraties, oorspronkelijk uniform kunstleer, klein folio (facsimile van de editie Dordrecht/Amsterdam, 1724-1726).-
€ 100 - € 200
kavel: 1401
[Reizen] De Wijd-Beroemde Voyagien na Oost- en West-Indiën,
-Mitsgaders andere Gedeeltens des Werelds, gedaan door de Engelsen. Voordesen ten deele versamelt en in 't Hoogduyts uytgegeeven Door den Beroemden Heer Johann Lodewijk Gottfried, Schrijver van de Historische Kronijk. Maar nu veel vermeerdert en verbetert uit de Egte Handschriften (...). Alles onlangs uyt het Engels in 't Nederlands getrouwelijk vertaalt (...). Het tweede stuk. Leiden, P. van der Aa, z.d. (ca. 1711), gegraveerd frontispiece en algemene titel gedrukt in rood en zwart met gegraveerd titelvignet, gevolgd door 24 delen met afzonderlijke titelpagina's met 2 verschillende typen gegraveerde titelvignetten, hoofdtekst gepagineerd in kolommen, in totaal met 9 uitslaande kaarten, 37 gegraveerde illustraties in de tekst over de halve pagina, contemporain gespikkeld kalfsleer, vergulde en geribde rug met schaapsleren titelschildje, folio.-
€ 1000 - € 2000
kavel: 1402
G.B. Hooyer (1848-1934)
-Vijf tekeningen, met onderwerp Batavia en omgeving, ca. 1900. Op een na alle gesigneerd r.o. Afmetingen variërend van 18,2 x 12,2 tot 22,3 x 19 cm.-
€ 125 - € 250
kavel: 1403
Head Hunting in Timor & its historical implications
-Th. P. Middelkoop, University of Sydney, 1963. Oceania Linguistic Monograph no 8 (a), Part 1, 2 en 3 in een band. 4to, in groen linnen band. 423, (6), 5 pp. -
€ 70 - € 120
kavel: 1404
[Sri Lanka] Ansichtkaarten Ceylon
-Collectie van 79 ansichtkaarten (9 x 14 cm.) van Ceylon (1x Sumatra) met foto's van gezichten op Colombo of jungle, Hindoe tempels, klederdracht, beroepen, architectuur etc. Meest beschreven in pen in het Nederlands, rest in het Engels, gedateerd 1901/1902. Enkele kaarten met afbeelding van en/of adres 'Camp of the Boer Prisoners-of-War'. De laatste van deze kaarten met opschrift 'Eindelijk is de dag der vrijheid aangebroken. Maandag kan ik naar Indië vertrekken.'-
€ 100 - € 200
kavel: 1405
Description Géographique, Historique et Commerciale de Java
-Et des autres iles de l'Archipel Indien, Raffles et John Crawfurt, contenans des details sur les moeurs, les arts, les langues, les religions et les usages des habitans de cette partie du monde, traduit par Marchal. Bruxelles, H. Tarlier, Jobart, 1824.-
€ 400 - € 800
kavel: 1406
Walter Spies
-Schönheit und Reichtum des Lebens Walter Spies (Maler und Musiker auf Bali 1895-1942). Eine Autobiographie in Briefen mit erganzenden Erinnerungen. L.J.C. Boucher, Den Haag, 1964. 601, (3) pp. Gebonden met stofomslag. Omslag bij hoekjes licht besch., goed exemplaar + Walter Spies and Balinese art. Hans Rhodius and John Darling, Terra, Zutphen, 1980. 96 pp. Geb. met s.o.-
€ 125 - € 250
kavel: 1407
Schoolplaten Senoi & Semang
-Wandtafeln für den Unterricht in Anthropologie, Ethnographie & Geographie. No. 10: Senoi + No. 11: Semang. Lithografie door Steiner naar fotografie van Rudolf Martin. Zürich, Orell Füssli, ca. 1905. Elk op karton, 88 x 62 cm., met bovenin 4 gaatjes als uitgegeven voor bevestiging.-
€ 80 - € 150
kavel: 1408
[Java] Kleynenberg schoolplaten 1911-1913
-Kleynenberg & Co, Haarlem. Karton, meest 59,5 x 73 cm. Bevat nrs. 91, 105, 108, 109 (2x), 110, 111, 112 (2x), 118, 121, 131, 132 (2x), 138 (2x) en 150.-
€ 80 - € 150
kavel: 1409
Kleynenberg schoolplaten 1911-1913
-Kleynenberg & Co, Haarlem. Karton, meest 59,5 x 73 cm. Bevat nrs. 106, 110, 113, 114, 116, 124, 135, 137, 139, 141 (2x), 144, 145, 146 (2x), 148 en 149 (2x).-
€ 80 - € 150