1400-1428 Nederlands-Indië

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
[1400 - 1409] [1410 - 1419] [1420 - 1428]
kavel: 1410
[Suriname] Kleynenberg schoolplaten 1911-1913
-Kleynenberg & Co, Haarlem. Karton, meest 59,5 x 73 cm. Bevat nrs. 144, 145, 151, 152, 155, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166 en 167 (2x).-

verkocht € 240,00
kavel: 1411
Verslag van den Raad van Beheer der Nederlands-Indische Spoorweg-Maatschappij
-1898-1909 in drie banden. Band I en III bij rug gebroken, inhoud goed en compleet incl. alle bijlages + losse jaarverslagen 1886-1891-1892-1901 (achterzijde ontbr.)-1902-1904 t/m 1908-1910.-

verkocht € 60,00
kavel: 1412
Geologische en Geographische Doorkruisingen van Midden-Celebes (1909-1910)
-E.C. Abendanon. Leiden, E.J. Brill 1915-1918. 4 delen en atlas. xviii,1903 pp., delen doorlopend genummerd. 4to. De delen voorzien van talrijke fotogravures (incl. frontispice deel 2), fototypieën (incl. frontispice deel 1 en 4), (deels uitslaande) autotypieën en tekstillustraties. Linnen banden met titel in goudopdruk op voorplat en rug. Atlas bevat 16 uitslaande gelithografeerde platen, met titelblad en legenda in oorspronkelijk kartonnen portfolio. Groot folio.-

verkocht € 80,00
kavel: 1413
[Java. Boekband] Onderzoek in hoeverre de smalle spoorwijdte
-van 1 a 1,10 meter voor de behoeften van het vervoer op Java toe te passen en uit een economisch oogpunt aan te bevelen zoude zijn. J.A. Kool en N.H. Henket. Uitgegeven op last van Zijne Exellentie den Minister van Koloniën. Rotterdam, Nijgh & van Ditmar, 1870.-

verkocht € 110,00
kavel: 1414
Beschrijving van den Atjeh-Oorlog
-E.B. Kielstra. 's-Gravenhage, De gebroeders Van Cleef, 1883-1885. Compleet in drie delen. vii, 504; iv, 592; iv, 594 pp.-

verkocht € 120,00
kavel: 1415
Wallace's Reizen door den Oost-Indischen Archipel
-voor jonge lezers bewerkt door Arnold Ising. Borneo-Bali en Lombok - Celebes - de Kei-en Aroe-eilanden. Met platen. Amsterdam, P.N. van Kampen & Zoon, 1873. viii, 185, (3) pp. -

verkocht € 80,00
kavel: 1416
Schetsen eener mail-reize van Batavia naar Maastricht op reis en thuis
-Jan Frederik Gerrit Brumund, Amsterdam, Frederik Muller, Batavia, G. Kolff & Co, 1862. viii, 317 pp. In halflinnen met gemarmerde platten, rugeinden en hoeken sleets. -

verkocht € 110,00
kavel: 1417
Indonesisch landschap
-Met in het midden een hut en knielende persoon. 163 x 73,5 cm. Olieverf op doek. Gesigneerd 'Iskandar' l.o. In vergulde lijst.-
€ 100 - € 200
kavel: 1418
Schoolplaten Nederlands-Indië
-'Rijstbouw, Java' (ca. 1915-1924) en 'Passer te Kaban Djahè' (1932) uit Henri Zondervan, Insulinde in woord en beeld. Groningen/ Batavia, J.B. Wolters. Beide ca. 74 x 104,5 cm + 'Een Bataksch dorp' (ca. 1920) en 'Tabaksplantage', tweede druk (J.J. ten Have, Aardrijkskundige wandplaten van Nederlandsch Oost-Indië, eerste serie no. 6, 1930). Beide bij Joh. Ykema, Den Haag, beide ca. 85 x 67 cm + 'Rijstvelden', 'Suikerplantage' en 'Balikpapan' (1930-1931) uit C.L. van Balen, Ons schoone Indië. Den Haag, D.A Daamen, ca. 85 x 115 cm.-

verkocht € 100,00
kavel: 1419
[Java] Twee titels: (1) The history of Java. By the late Sir Thomas Stamford Raffles.
-Second edition. Londen, J. Murray, 1830, 2 delen, XLVII,536; IV,332,CLXXIX p., modern uniform halfleer in oude stijl (deze tweede druk verscheen zonder illustraties).-
€ 150 - € 300