1400-1428 Nederlands-Indië

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
[1400 - 1409] [1410 - 1419] [1420 - 1428]
kavel: 1420
Vue de la Place d'Armes a Amboines (Moluques)
-Sainson, Paris, Tastu, 1833. Lithografie Jean Baptiste Arnout (1788-). Pl. 133. 23 x 37,5 cm. Wat vlekkig in rechtermarge, litho in goede staat + Gezigt van Muntok (Banka), I. W. Bursten, V. Pistorius, 1832. 32 x 47 cm. Wat smoezelig aan randen, litho in goede staat. -
€ 75 - € 150
kavel: 1421
Priangan
-De Preanger-Regentschappen onder het Nederlandsch Bestuur tot 1811, F. De Haan. Batavia, G, Kolff & Co. 1910-1912. Vier delen. Xviii,354; xviii,906; vii,(4),988; (6),1040 pp. Geïllustreerd met 2 kaarten en 44 platen en foto’s. Halflinnen banden, met titel op papieren titelschild op rug. -
€ 70 - € 140
kavel: 1422
Vijf ingelijste items: (1) Pieter van Dorp (geb. 1951). Vrouwen in een rijstveld.
-Olieverf op karton, 40 x 30 cm., gesigneerd r.o.-
€ 70 - € 140
kavel: 1423
Zeven gekleurde tekeningen: (1-2) Hutten in het oerwoud.
-Twee gouaches, 27 x 37 cm., beide onduidelijk gesigneerd links onder en met de hoeken opgezet op drager met stempel "Sadulur" op keerzijde.-
€ 70 - € 140
kavel: 1424
Zestien items: (1) Willem Dooijewaard (1892-1980) (toegeschr.). Hoogwaardigheidsbekleder.
-Houtskooltekening, 49,5 x 32 cm., onder passe-partout (sterk portret).-

verkocht € 150,00
kavel: 1425
Dagh-Register gehouden int Casteel Batavia
-vant passerende daer ter plaetse als over geheel Nederlandts-India. Uitgegeven door het Bataviaasch Genootschap van Kunsten en Wetenschappen, met medewerking van de Nederlands-Indische Regeering (v.a. 1896 door het Departement van Koloniën). Redactie J.E. Heeres, H.T. Colenbrander e.a. Batavia, Landsdrukkerij (tot 1896) & 's-Gravenhage, M. Nijhoff, 1887-1904, 18 delen: 1624-29, 1631-34, 1636, 1637, 1640-41, 1644-45, 1653, 1656-57, 1659, 1661, 1663, 1664, 1665, 1668-69, 1670-71, 1672, 1673 en 1674. In oorspronkelijke omslagen, 4to.-

verkocht € 270,00
kavel: 1426
Foto-archief bestaande uit meer dan 500 aan Indonesië gerelateerde foto's,
-jaren 30, met zeer diverse onderwerpen en formaten, bewaard in 5 moderne kartonnen omslagdozen.-

verkocht € 850,00
kavel: 1427
Indisch Prentenboek
-I. Bedienden en Beroepen. J.H. de Bussy, Amsterdam, 1909. Met 12 gelithografeerde illustraties van beroepen. -

verkocht € 70,00
kavel: 1428
[Nederlands-Indië] Indes Néerlandaises
-E. Elsbach. Indes Néerlandaises service des Paquebots de l'archipel Indien. Notice Géographique et commericale sur les Indes Néerlandaises. Imp E. Buttner-Thierry, Cite Bergere, Paris, ca. 1900. Kaart op linnen, ingevouwen in linnen omslag. Exemplaar met stempel E. Elsbach. Afm. 49 x 64 cm.-
€ 50 - € 80