960-992 Kaarten en plattegronden gedrukt op doek

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
[960 - 969] [970 - 979] [980 - 989] [990 - 992]
kavel: 960
[Plattegrond Amsterdam op doek] Platte grond der stad Amsterdam
-Gegraveerde plattegrond door D. Veelwaard Jr. (1796-1868), Amsterdam, Covens en Mortier, 1832, 35 x 50 cm., gedrukt op doek, met uitgebreide legenda met 116 straten, bruggen, gebouwen etc. in beide bovenhoeken.-
€ 250 - € 500
kavel: 961
[Plattegrond Amsterdam op doek] Nouveau plan d'Amsterdam.
-Gegraveerde plattegrond door Willem Cornelis van Baarsel (1791-1854) en Petrus Nicolai Tuyn (1812-1867), Amsterdam, F. Buffa & Fils, 1857, 38 x 51 cm., gedrukt op doek, met uitgebreide legenda met 176 straten, bruggen, gebouwen etc. in beide benedenhoeken.-
€ 100 - € 200
kavel: 962
Lochem en omstreken.
-Kleurenlithografische kaart op glad papier door A. Staring (met zijn monogram in rechterbenedenhoek), 6de druk, gedrukt in 1917 te Amsterdam door de gebroeders Braakensiek voor het Lochemse "Verfraaings-Gezelschap", 63,5 x 52,5 cm., gemonteerd in 12 delen op opvouwbaar linnen.-
€ 70 - € 140
kavel: 963
[Plattegrond Rotterdam op doek] Rotterdam.
-Gegraveerde plattegrond door Dirk Sluyter met lettering gegraveerd door Cornelis van Baarsel en zijn zoon Willem Cornelis van Baarsel, Rotterdam, Arbon & Krap, 1825, 41,5 x 52,5 cm., gedrukt op doek, met de titel beneden het wapen van de stad geflankeerd door schaalstokken, rechtsboven een inzetkaartje van het Nederlandse deel van de loop van de Rijn, linksboven een uitgebreide legenda in Nederlands, Engels en Frans met 86, poorten, bruggen, kerken, begraafplaatsen, hotels, cafés, koffietentjes en andere openbare gebouwen gelinkt aan nummers op de kaart, opgevouwen in origineel (?) schuifdoosje met chemise en gedrukt papieren titeletiket, 10,5 x 7 cm. (prachtexemplaar, sterk afgedrukt).-
€ 250 - € 500
kavel: 964
[Plattegrond Utrecht op zijde] Utrecht aertsbisdom.
-Gegraveerde plattegrond met profielen van de stad boven (vanuit het oosten) en beneden (vanuit het westen) de plattegrond, door Adam Willemsz. van Vianen (ca. 1568-1627), zonder plaats en uitgever, gesigneerd en gedateerd 1598 in de plaat, 36 x 50 cm. (incl. profielen), gedrukt op GOUDKLEURIGE ZIJDE.-
€ 500 - € 1000
kavel: 965
[Plattegrond Utrecht op doek] Platte grond der stad Utrecht.
-De kadastrale opmeting gevolgd. Oudtijds handgekleurde, gegraveerde plattegrond door Willem Cornelis van Baarsel (1791-1854) en Petrus Nicolai Tuyn (1812-1867), Utrecht, Nicolaas van der Monde, a.d. (1839), 55 x 53 cm., gedrukt op doek, met decoratieve titel en kompasroos in de bovenhoeken, boven een legenda met meer dan 250 straten, bruggen, kerken, openbare gebouwen en pontjes, met uitgeversstempel "NVDM" op de keerzijde, opgevouwen in papieren chemise en linnen schuifdoosje met gelithografeerd titel-etiket in Frans en Nederlands, 14 x 10 cm.-
€ 250 - € 500
kavel: 966
[Kaart grensstreek Nederland-België op doek] Kaart van de steden en vestingen
-uitgemaakt hebbende het Zuidelijk Frontier der voormalige zeven provinciën der Vereenigde Nederlanden. Gelithografeerde kaart met grenskleuren, Utrecht, J.P. Houtman, z.d. (ca. 1830), 40 x 65 cm., gedrukt op doek, opgevouwen in het oorspronkelijke doosje met titeletiket op voorzijde, 11 x 9 cm. (inktvlekje in rechtermarge, doosje mist een klein stukje).-
€ 150 - € 300
kavel: 967
[Kaart Amsterdams Kanaal op doek] Algemeene kaart van het groot Amsterdamsch Kanaal
-door Noord-Holland, voor de koopvaardijvaart en s'konings marine tusschen het Y en de reede van Texel. Ondernomen in 1819 en voltooid in 1825. Gegraveerde kaart door Cornelis van Baarsel (1761-1826) en zijn zoon Willem Cornelis van Baarsel (1791-1854), naar Jan Blanken Jzn. (1755-1838), Amsterdam, weduwe Gerard Hulst van Keulen, 1825, 49 x 101 cm., gedrukt op doek, met fraaie centrale titelcartouche, kompasroos (oriëntatie westen boven) en inzet-illustratie van 2 doorsneden door het kanaal.-
€ 150 - € 300
kavel: 968
[Kaart Tholen op zijde] Nieuwe kaart van het eiland van Tholen,
-Nieuw Vosmaer en Philipland opgenomen door W.T. Hattinga in den jare 1744. Ter opheldering van den Tegenwoordigen Staat der Vereenigde Nederlanden uitgegeven. Gegraveerde kaart door Willem Tiberius Hattinga (1700-1764), Amsterdam, I. Tirion, (1753), 31 x 40 cm., gedrukt op zijde, met legenda en schaalstokken in de bovenhoeken.-
€ 150 - € 300
kavel: 969
[Kaart Drenthe op doek] Kaart der provincie Drenthe, 1840.
-Gegraveerde kaart met grenskleuring door Daniël Veelwaard Jr., Amsterdam, Mortier, Covens en Zoon, 1840, 32,5 x 32,5 cm., gedrukt op doek, met decoratieve titel en legenda in bovenhoeken, opgevouwen in het originele kartonnen schuifhoesje met gedrukt titelschildje, 11 x 6 cm.-
€ 150 - € 300