1100-1127 Georges van Raemdonck collectie

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
[1100 - 1109] [1110 - 1119] [1120 - 1127]
kavel: 1100
Georges van Raemdonck (1888-1966)
-'Commerciële idealen. Zo kan St. Nicolaas gemoderniseerd worden'. Oost-Indische inkt, 19 x 23 cm. + 'Nieuwe Belasting????'. Oost-Indische inkt, 23 x 18 cm. Beide in lijst.-
€ 80 - € 130
kavel: 1101
-'Het politieke Weer-huisje'. Illustratie voor de Groene (Amsterdammer). Oost-Indische inkt met grijze potlood. 19 x 20 cm. + 'Kerktaal'. Oost-Indische inkt. 7 x 10 cm. In passe-partout in lijst + 'Waaraan ben ik begonnen'. Oost-Indische inkt, 11 x 12 cm. In passe-partout in lijst.-
€ 70 - € 120
kavel: 1102
-'Verd.....8-urendag'. Oost-Indische inkt, in passe-partout. 20 x 20 cm. -
€ 80 - € 150
kavel: 1103
-S.D.A.P. Twee spotprenten in Oost-Indische inkt met aquarel. 1) S.D.A.P. Verkiezingen; 2) Vrooyk Paaschen. Beide 25 x 32 cm. en gemaakt als illustratie voor tijdschrift De Notenkraker.-
€ 80 - € 150
kavel: 1104
-Kerstmis '27, Vrede! Bm bm!!! 3-kolom tekening in Oost-Indische inkt met steunkleur voor De Notenkraker. 25 x 32,5 cm. + 'Ieder verstandig mens zal moeten toegeven dat...' (idem), 32 x 25 cm.-
€ 75 - € 150
kavel: 1105
-'Het Groeit'. Spotprent n.a.v. de groeiende drang naar onafhankelijkheid in Indonesië. 25 x 32 cm. + 'Waar het Kerkelijke leven bloeit doet het licht des Evangelies ook voor het maatschappelijk leven zijn beginsel stralen en glanzen. (Utrechtse courant)' + 'Joseph Wauters'*. Prent t.g.v. zijn overlijden in 1929. 25 x 32 cm. Alle 3 in Oost-Indische inkt met steunkleur en bedoeld als 3-kolom prent voor tijdschrift De Notenkraker. -
€ 100 - € 200
kavel: 1106
-'1 Mei.' Oost-Indische inkt met blauwe steunkleur. Gesigneerd l.o., 1939. 39 x 28,5 cm. -
€ 80 - € 150
kavel: 1107
-'Mobilisatie slachtoffers. Kan niet meer mee doen. Weg er mee'. Oost-Indische inkt met steunkleur. 3-kolom illustratie voor De Notenkraker. 15 x 23 cm.-
€ 70 - € 120
kavel: 1108
Georges van Raemdonck (1888-1966) - Maarschalk Józef Pilsudski
-Portretten serie no. III. Ca. 1920. 25 x 17,5 cm. Met een alternatieve (onvoltooide?) illustratie van de tekening met andere kleurstelling.-
€ 70 - € 120
kavel: 1109
-3 boekillustraties en een potloodschets. 10 'Schoft je hebt mij bedrogen'. 17 x 14 cm. + 'Aan den ingang van de zaal stond, als een Koningin, de vrouw met het roode masker'. 18 x 12 cm. Beide potlood op papier + Marktkooplui. Oost-Indische inkt. 26 x 21 cm. - en een zittende figuur. Potloodschets. 21 x 14 cm. -
€ 75 - € 150