2051-2063 WOI en WOII

veiling / Veiling 20, deel III: Woensdag 5 december 2018. Aanvang 19.00
[2051 - 2060] [2061 - 2063]
kavel: 2051
Twee items, het eerste met gesigneerde opdracht van Henk Chabot
-(1) A.M. Hammacher. Het leven bloeit op de ruines [bij het werk van Charley Toorop en Henk Chabot]. Zonder plaats, Final Stage Press, zomer 1944, gedrukt in 400 exemplaren (175, dit is nummer 226, het eerste van de niet op Haesbeek de Luxe gedrukte exemplaren), 31,(1) p., met 11 ingeplakte platen naar Toorop (4) en Chabot (7), oorspronkelijk omslag met stofomslag, folio.-
€ 70 - € 120
kavel: 2052
[Getto's] Ein Ghetto in Osten (Wilna)
-65 Bilder von M. Vorobeichic [= Moï Ver] eingeleitet von S. Chnéour. Zürich & Leipzig, Orell Füssli, [1931]. (8),63 fotografische platen,(7) pp., tekst in Duits en Hebreeuws, oorspronkelijk bedrukt halflinnen.-
€ 50 - € 80
kavel: 2053
[WOII] Charles Roelofsen
-'Volk in het geweer. 't Gaat om d'mans kracht.' Aquarel met houtskool. Posterontwerp (?), 55,2 x 49,2 cm. Met rastervakken in potlood. Los onder passe-partout.-
€ 150 - € 300
kavel: 2054
Affiches
-Hulde aan het Verzet, tesamen voorwaarts! Anon. 76 x 50 cm. Gevouwen, goed ex. + Nieuws in Beeld. Wekelijksche uitgave van den geallieerden voorlichtingsdienst. 102 x 49,5 cm. + Voornaamste Britsche Rangen en Distinctieven. Alle uitgegeven door het Britsche ministerie van Voorlichting, London, ca. 1945. + Proclamatie Nederland Herwint zijn vrijheid. 64 x 49 cm. + Voorjaar 1945. Aug. W. van Gils. Lith. J.A. Boom & Zoon, Meppel, 1945. 41 x 29,5 cm. + Proclamatie Joodse Staat 16 mei 1948. Landelijke Meeting van de Nederlandse Zionistenbond. Drukkerij de Handel, Amsterdam, 1948. 49,5 x 33,5 cm. - en 1 andere.-
€ 80 - € 150
kavel: 2055
[WOI. Affiche] YMCA/YWCA. His Home Over There
-More Than 2000 Such Homes For Our Boys. Affiche ontworpen door Albert Herter voor de United War Work Company in 1918. Gelithografeerd, 105 x 71,5 cm. -
€ 100 - € 200
kavel: 2056
[Tatoeage] Ein Beitrag zur Tätowierungsfrage
-Dr. Erich Wagner. Inaugural-dissertation einer Hohen Medizzinischen Fakultät der Friedrich-Schiller-Universität zu Jena, vorgelegt von approb. Arzt Dr. Erich Wagner, SS-Untersturmführer u. Assistenzarzt der Reserve in der Waffen SS. 68 pp. Met 30 zw-w. voorbeelden van tatoeages.-
€ 100 - € 200
kavel: 2057
Fotonieuws - De spiegel der beweging 1941-43
-Uitgave Nationaal foto kantoor fotodienst N.S.B., 1941-1943. Bundeling van 3 complete jaargangen van dit maandblad. Bundeling en bladen in goede staat.-
€ 150 - € 300
kavel: 2058
[WOI] Meyers Konversations-lexikon - Kriegs-Nachtrag I-III
-Meyers Groses konversations-Lexikon. Ein Nachschlagewerk des allgemeinen Wissens. Sechste, gänzlich neubearbeitete und vermehrte Auflage. Kriegsnachtrag. I-III, Leipzig und Wien. Bibliographisches Institut, 1917. VIII, 440; VIII, 456; VIII, 368 pp. 4to, in uniforme halflinnen banden met vergulde titel.-
€ 70 - € 120
kavel: 2059
[Affiches] Vrij Nederland + De Bezige Bij
-Leest Vrij Nederland. 47 x 34 cm, & "Vrij Nederland" voor vrije Nederlanders, 49 x 34 cm., Kunstdruk Luii & Co, Amsterdam, ca. 1945 + De Bezige Bij, de vrije uitgeverij. Offsetdruk J. van Boekhoven, Utrecht. 65 x 43 cm. Beide gevouwen in goede staat.-
€ 60 - € 90
kavel: 2060
[Affiche. WOII] Vijanden van ons volk
-Clandestiene slachters, prijsopdrijvend, hamsteraars zijn vijanden van ons vols en worden thans behandeld als misdadigers! (...) Zij moeten en zullen verdwijnen. Uitgave Departement voor Volksvoorlichting en Kunsten, ca. 1943. Lithografie, 60 x 80 cm. K1300.-
€ 125 - € 250
[2051 - 2060] [2061 - 2063]