2600-2719 Varia

veiling / Veiling 20, deel III: Woensdag 5 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 2623
[Botanica] Diverse werken, o.a. Du Breuil
-(1) The Standard Cyclopedia of Horticulture. L.H. Bailey. New edition. 3 delen. New York, London, The Macmillan Company, 1933. 4to, linnen, titel op rug in goudopdruk, ca. 4000 gravures in de tekst en meer dan honderd afbeeldingen over de volle pagina, waarvan een paar in kleur. Goede set. (2) Cours élémentaire théorique et pratique d'Arboriculture. M. A. du Breuil. 2 delen in een band. Paris, Victor Masson, Langlois et Leclerq, 1850. Klein 8vo, kunstleer, titel op rug in goudopdruk, compleet met 5 staalgravures, div. uitslaande tabellen en 600 afbeeldingen in de tekst. (3) The Pinetum: Being a synopsis of all the coniferous plants at present known, with descriptions, history and synonyms (...). George Gordon. Second edition. London, Henry G. Bohn, 1875. Losrakend in band. (4) The Forester. James Brown. Edited by John Nisbet. 2 delen. William Blackwood and Sons, Edinburgh and London, 1894. Bovenkant ruggen met ontbrekend stukje. Verder een goede set.-
€ 70 - € 120
kavel: 2624
[Botanica] Diverse werken, o.a. Tuin-Almanak, of de nieuwe, opregte Hollandsche Hovenier
-(1) Outlines of Botany, including a general history of the vegetable kingdom. Gilbert T. Burnett. 2 delen. London, John Churchill, 1835. Halfleer, afbeeldingen in de tekst. Goede set. (2) An arrangement of British Plants according to the latest improvements of the Linnean System. 4 delen. William Withering. London, C.J.G. and F. Rivington [et al.], 1830. Compleet met 18 kopergravures over de volle pagina. Platten geschaafd, verder een goede set. (3) Het leven der planten. A. Kerner von Marilaun (bewerkt door) Dr. Vitus Bruinsma. Zutphen, Schillemans & Van Belkum, 1902. 4to, 4 delen, uniform gebonden, compleet met ca. 500 afbeeldingen. (4) Tuin-Almanak, of de nieuwe opregte Hollandsche Hovenier. J. Niedeken. Zesde verbeterde druk. Amsterdam, A.B. Saakes, 1843. Compleet met grote uitslaande tabel van de "Moestuin". (5) Lehrbuch der Botanik. Dr. A.B. Frank. 2 delen. Leipzig, Wilhelm Engelmann, 1892. Halfleer, afbeeldingen in de tekst. Goede set.-

verkocht € 70,00
kavel: 2625
[Signatuur De Pomiane] Gastronomie Frankrijk
-Almanach des gourmands, ou calendrier nutritif (...). Seconde édition. Paris, Maradan, 1803. VIII,247,(1) pp., eenvoudig papieren omslag, 18mo. Met geïllustreerd frontispice. Intern iets gebruind, verder goed + Edouard de Pomiane. Bien Manger pour Bien Vivre. Paris, Albin Michel, 1922. 350 pp., oorspronkelijk omslag. Met opdracht en handtekening van de auteur op Franse titel + Curnonsky & Marcel Rouff. La France Gastronomique. 15 delen in slipcase, Paris, Rouff, 1921-1924. Rug La Bresse-Le Bugey deels sleets, verder goed + 3 andere.-
€ 100 - € 200
kavel: 2626
[Facsimiles in lijst] 5 platen uit Album Vilmorin. Le Jardin Potager
-Mainz-Paris, Siegfries Brumme - Vilmorin-Andrieux & Cie, 1986. 5 ingelijste kleurenplaten uit deze serie. De nummers 5, 13, 18, 28 en 35 met afbeeldingen in kleur van verschillende groenten en/ of fruitsoorten. De oorspronkelijke litho's werden ieder jaar tussen 1850 en 1884 door Vilmorin-Andrieux & Cie. Grainiers uitgegeven. Gekleurde posters, ca. 62 x 47 cm., in lijst (83 x 68 cm.) met passe-partout achter glas.-

verkocht € 180,00
kavel: 2627
[Kruidenboeken] Anholter-Moyländer Kräuterbuch
-Das Kräuterbuch von Johannes Hartlieb in einer um 1470 entstandenen Abschrift (...). Facsimile, compleet in 2 delen. Bedburg-Hau, 2004. Geïllustreerd linnen, 4to + Afbeeldingen der artseny-gewassen met derzelver Nederduitsche en Latynsche beschryvingen deel I-II. 2e druk van facsimile uitgave. Almere, Indros, 1998. 2 delen, verguld kunstleer. Deel I met vlekje op voorplat, verder goed.-

verkocht € 70,00
kavel: 2628
[Poëzie] James MacPherson's Ossian
-Faksimile-Neudruck der Erstausgabe von 1762/63 mit Begleitband. Heidelberg, Carl Winter, 1940. Facsimile-uitgave compleet in 3 delen. Uniform geribd kunstleer, 4to.-
€ 60 - € 90
kavel: 2629
[Facsimile] Fotolithografie Audubon
-Golden-winged Woodpecker. Picus Auratus. Nr. 8. Plate XXXVII. Fotolitho naar het origineel van John J. Audubon dat bewaard wordt door het Teylers Museum, Haarlem. Uitgegeven door Theatrum Orbis Terrarum, Amsterdam en Johnson Reprint Corporation, New York, 1972. Gedrukt door Foto-litho Drommel, Zandvoort op papier van Schut & Zonen. Ingelijst met passe-partout achter dubbel glas. Prent 65 x 53 cm., lijst 93 x 80 cm.-
€ 50 - € 100
kavel: 2630
Gedenkboek van de Patriottenfeesten te Turnhout 1789 - 1889
-Eeuwfeest van den slag van Turnhout, gewonnen door de Patriotten op de Oostenrijkers, den 27 october 1789. Historische Praalstoet van Zondag 18 en Dinsdag 20 Augustus 1889. Uitgegeven door Beersmans-Pleek, Turnhout, 1889. Tekeningen van E. van de Heyden. Geïll. titelblad, 9 tekstbladen en 9 platen in kleurenlitho, verder 4 pp. liederen en lijsten van deelnemers. Half-kunstleren map met gemarmerde gekartonneerde platten (35 x 50 cm.). Titel op rug in goudopdruk. Diverse tekstbladen gerestaureerd; verder een zeer goed ex.-

verkocht € 60,00
kavel: 2631
[Ornithologie] Genera Avium, 1905-1914
-Brussels: V. Verteneuil and L. Desmet, 1905-1914. Ed. by P. Wytsman met artikelen van de hand van o.a. Sclater, Bowdler Sharpe, Ogilvie-Grant, Hartert, Hellmayr, Salvadori etc. Folio, nieuwe band, half-roodlinnen met gemarmerde platten en compleet in 26 afleveringen met 43 chromolitho's; de chromolitho's in prachtig coloriet, sommige platen met de hand bijgekleurd. De originele omslagen bijgebonden. De laatste bladen onderaan met lichte verkleuring (watervlekjes), verder een zeer goed en prachtig gekleurd ex.-

verkocht € 320,00
kavel: 2632
[Tijdschrift] Psst...!
-1e jaargang 1898-1899. E. Plon, Nourrit & Cie, Parijs. Compleet en zeldzaam exemplaar.-
€ 100 - € 200