2600-2719 Varia

veiling / Veiling 20, deel III: Woensdag 5 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 2643
[Meubels] Furniture History
-The Journal of the Furniture History Society vol. I-XLII. London, 1965-2006. Jrg. 1965-2000 in 19 uniforme half kunstleren banden (1993-2000 zonder rugtitel), deels 2 jrg. in een band; jrg. 2001-2006 in oorspr. omslagen, 4to + Furniture History: Forty Years On. Nicholas Goodison, 2004 (oorspr. omslag, 4to). Alle in goede staat.-
€ 300 - € 600
kavel: 2644
[Antiek] Naslagwerken over Tegels
-De Nederlandse Tegel decors en benamingen 1570-1930. Jan Pluis, Nederlands Tegelmuseum, 1997. 696 pp. Geb. met s.o. (2x) + Mensen op tegels. Dagelijkse taferelen in de 17de eeuw. A. Vrij, Poldervondsten, 2010. 159 pp. Geb. - en 11 andere over tegels.-
€ 75 - € 150
kavel: 2645
Piet Zwart (1885-1977)
-Witgelakte hooikist of koksmaat van Bruynzeel, met originele inhoud, ontwerp Piet Zwart. Afm. 42 (diam.) x 30,5 (hoogte) cm. -

verkocht € 90,00
kavel: 2646
[Luchtvaart] KLM/ Pelikaan
-'Ter herinnering aan de Snelle Kerst en Nieuwjaarsvlucht Amsterdam-Batavia en terug; van het KLM-vliegtuig "Pelikaan". Bemanning, gezagvoerder: I.W. Smirnoff, bestuurder: P. Soer, boordwerktuigkundige J.H.M. Grosfeld, radio-telegrafist: C.H. van Beukering.' Kleurenlithografische prent. KLM, 1934. 33 x 38 cm (in lijst) + 'Pelikaan; Versnelde Kerstvlucht 18-22 Dec/ 26-30 Dec: Versnelde Nieuwjaarsvlucht Holland-O. Indië 1933'. Zeskantig bordje, zwart met zilverkleurige rand met aan binnenzijde rondgesneden foto van de bemanning van de Pelikaan. Diam. 15 cm. + 'Herdenking Holland Indië vlucht. F.VII. Van den Broeke/ Van der Hoop/ Van Weerden/ Poelman'. Tinnen herinneringsbord, diam. 23 cm., gemerkt 'H.NACC'. Gero fabriek, Zeist, ca. 1924-1950 + zakdoek met opdruk 'De Uitreis Amsterdam-Batavia van de Pelikaan. Van 18 tot 22 December 1933 in 4 etmalen, 4 uur en 40 minuten werd de post van Schiphol naar Tjililitan overgebracht.' Vliscofabrieken Helmond, 1933. 38,5 x 38,5 cm. (in lijst) + vaantje Pelikaan, Steunt het Nationaal Luchtvaartfonds. Vliscofabrieken Helmond, ca. 1933. Lengte 38 cm.-

verkocht € 220,00
kavel: 2647
[Botanica. Kniphof] Natuurdruk platen uit Botanica in originali seu herbarium
-Halle, Trampe, 1757-1764. 15 losse platen in natuurdruk op folio-formaat (ca. 35 x 22 cm). Goed bewaard gebleven natuurdruk met extra handkleuring en gedrukt onderschrift. In modern portfolio. -

verkocht € 150,00
kavel: 2648
[Zoölogie. Malacologie] Platen uit Histoire physique, naturelle et politique de Madagascar
-27 handgekleurde lithografieën, genummerd 1-26 en 24a, 4to, in modern portfolio. Uit: H. Crosse & P. Fischer. Histoire physique, naturelle et politique de Madagascar: Mollusques (Atlas). Paris, Grandidier, z.d. (1889).-

verkocht € 320,00
kavel: 2649
[Psychologie. Pavlov] Vorlesungen über die Arbeit der Grosshirnhemisphären
-Autorisierte Übersetzung aus dem Russischen von Prof. Dr. G. Volborth. I.P. Pawlow [= Ivan Petrovitsj Pavlov]. Leningrad, Medizinischer Staatsverlag d. R.S.F.S.R., 1932. viii,480 pp., met figuren en tabellen, in oorspronkelijk blauw linnen met vergulde titel op voorplat en rug, met oorspr. bedrukt stofomslag in transparante beschermhoes, 8vo.-
€ 100 - € 200
kavel: 2650
Kookboeken Nederland
-Kookboek der Rotterdamsche Kookschool door mevrouw H.E. van Dorp-Kampers. 2e druk. Amsterdam, L.J. Veen, (1900). 304 pp. Oorspr. geïllustreerd linnen. Band sleets, inhoud wat gebruind/ vlekkig + De bekwame keukenmeid: nieuw burger-kookboek. Johanna Rijneman (Catharina W. Eck). 6e druk. Rotterdam, Pieter D. Bolle, ca. 1926. 217 pp. Oorspr. karton. Roestvlekkig aan begin en eind + Recepten van de Haagsche Kookschool door Mej. A.C. Manden. Tiende druk. 's-Gravenhage, Gebroeders Van Cleef, 1899. 354 pp. Oorspr. linnen. Rug losgaand aan binnenzijde/ gerep. met plakband + 6 andere.-

verkocht € 80,00
kavel: 2651
[Patisserie] Kookboeken
-Geïllustreerd ritueel kookboek met diëetrecepten. 90 figuren en afbeeldingen. Door Malvine Glück en E. Bramson-Brest. Amsterdam, D.B. Centen's Uitgevers-maatschappij, 1932. XX,288,(24) pp. Oorspr. blauw en groen linnen, 4to. Lichte watervlek in benedenhoek + Als er gasten komen. Door Joh. Schürmann. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1935. 64 pp. Oorspr. omslag. Omslag iets vlekkig + De banketbakker in de keuken (...) bevattende 160 recepten (...) bijeenverzameld door een oud-chef-patissier. 5e opnieuw vermeerderde druk. Rotterdam, P.D. Bolle, ca. 1930. VIII,85,(3) pp. Oorspr. omslag. Omslag iets gescheurd bij rug + 7 andere.-

verkocht € 75,00
kavel: 2652
[Scheepvaart. Reddingsbrigade] Spaarpot Dorus Rijkers
-Blikken vuurtoren met handvaten en Nederlandse vlag. Dak met gleuf, bodem afschroefbaar. Tekst 'Helden der zee-fonds Dorus Rijkers' en '671'. Hoogte 22 cm. Tekst grotendeels weggesleten, verder goed + foto 'Reddingboot te Den Helder'. 13 x 17 cm. Ingelijst achter glas.-
€ 70 - € 140