2600-2719 Varia

veiling / Veiling 20, deel III: Woensdag 5 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 2653
[Naaldwerk voorbeeldenboek] Celestine Cock (19de eeuw)
-Waarschijnlijk België, samengesteld ca. 1850 (één voorbeeld gedateerd 1851), 12 blauw kartonnen bladen met 27 stoffen voorbeelden van verfijnd naaldwerk w.o. prachtige complete (setjes) poppenkleertjes zoals jurkjes, rokjes, mutsjes, bloesjes, een schortje en ondergoed, alles op poppenformaat, de bladen los in de oorspronkelijke halflinnen portfolio met (onleesbaar) etiket op voorplat en resten van bindlinten, 43 x 39 cm.-
€ 3750 - € 7500
kavel: 2654
[Hondenrassen] Les Races de Chiens
-Leurs origines, points, descriptions, types, qualités, aptitudes et défauts. Comte Henri de Bylandt. Bruxelles, Vanbruggenhoudt Frères, 1897. Traitant 316 races et sous-varietes, avec 1392 gravures representant 2064 chiens. 4to, 1160 pp. Schutblad los, verder goed exemplaar in oorspronkelijke halfmarokijnen rode band.-

verkocht € 70,00
kavel: 2655
[Antiek] Smeedwerk/ Sleutels & Sloten
-The Key to the Past and Future. Een Selectie uit het Van Leeuwen Sloten Museum, Rhenen. 198 pp. Gebonden + Wrought Iron. Encyclopedia of Ironwork. Otto Höver. 5e dr., Meisenbach Riffahrt, Berlin, 1961. Geb. met s.o. Omslag met scheurtje l.b. - en 14 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 2656
[Antiek] Naslagwerken Meubels Duitsland
-Die Kunst des Deutschen Möbels. Heinrich Kreisel, C.H. Beck, München, 2e dr., 1974. viii, 395; vi, 474; xi, 417 pp. 3 delen. Gebonden met s.o. + Deutsche Möbel des Klassizismus. Julius Hoffmann, Stuttgart, 1923. Wat vlekkig ex. + Sitzmöbel aus sechs Jahrhunderten. Hoffmann Verlag, Stuttgart, 1938 - en Die Konstruktion alter Möbel. Julius Hoffmann Verlag, Stuttgart, 1961.-

verkocht € 80,00
kavel: 2657
-Möbel aus Eisen. Geschichte - Formen - Techniken. Georg Himmelheber, Verlag C.H. Beck, München, 1996. 237 pp. Geb. met s.o. + Alte Deutsche Bauernmöbel. Wolfgang Schwarze. 2e dr., Wolfgang Schwarze Verlag, Wuppertal, 1983. 2 delen. Geb. met s.o. - en 11 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 2658
[Antiek] Naslagwerken Hout en Houtbewerking
-Handboek voor den Meubelmaker. F. Lz. Berghuis, Leiden, Sijthoff, 1890. 452 pp. 4to, in linnen geb. Band wat sleets, verder goed ex. + Hout in alle tijden. W. Boerhave Beekman, dl. I en 2, Kluwer, 1949. Geb. met s.o. + Oak Furniture. The British Tradition. Victor Chinnery, the Antique Collector's Club, 2000. 618 pp. Geb. met s.o. (3 ex.) - en 7 andere.-

verkocht € 80,00
kavel: 2659
[Antiek] Naslagwerken Meubels Groot-Brittannië
-The English Regional Chair. Bernard D. Cotton, Antique Collector's Club, 2e dr., 1991. 511 pp. Geb. met s.o. + Oak Furniture. The British Tradition. Victor Chinnery, Antique Collector's Club, 2e dr., 1984. 580 pp. Geb. met s.o. + The Book of Decorative Furniture. Vol. I, the Caxton Publishing company, London, 1910. xv, 427 pp. In linnen geb. + Oak Furniture. The British Tradition. Victor Chinnery, the Antique Collector's Club, 2000. 618 pp. Geb. met s.o. (3 ex.) - en 7 andere.-
€ 75 - € 150
kavel: 2660
[Antiek] Interieurs Nederland & Duitsland
-Huisraad en binnenhuis in Nederland in vroegere eeuwen. K. Sluyterman. Tweede veel vermeerderde druk. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1925. 355 pp. Gebonden met orig. stofomslag, 4to. S.o. sleets, verder goed + ex. van de fotomechanische herdruk uit 1975 (s.o. sleets/ gescheurd) + Das Hausgerät Mitteleuropas: Wesen und Wandel der Formen in zwei Jahrtausenden. Walter Dexel. 2. Auflage. Braunschweig-Berlin, Klinkhardt & Biermann, 1973. 424 pp. Gebonden met orig. stofomslag, 4to. S.o. gescheurd (deels gerepareerd met plakband), verder goed + Huizen in Nederland: Zeeland en Zuid-Holland. R. Meischke e.a. Zwolle, Waanders/ Amsterdam, Vereniging Hendrick de Keyser, 1997. 448 pp. Paperback, 4to + 8 andere.-
€ 70 - € 140
kavel: 2661
Kunst scheepvaart e.a.
-Personifications & symbols: An index to H.F. Gravelot and C.N. Cochin's Iconologie par Figures. Ester Lels. Leiden, MarePress, 2011. 279 pp. Gebonden, 4to + In tekening gebracht: De achttiende-eeuwse scheepsbouwers en hun ontwerpmethoden. A.J. Hoving & A.A. Lemmers. Amsterdam, Bataafsche Leeuw, 2001. 316 pp. Geb. met s.o., 4to. Met 7 losse uitslaande platen. Bijdragen tot de Nederlandse Marinegeschiedenis 12 + Die Holländische Marinemalerei des 17. Jahrhunderts. Braunschweig, Klinkhardt & Biermann, 1973. 347 pp. Geb. met orig. s.o., 4to + 13 andere.-
€ 70 - € 140
kavel: 2662
[Antiek] Kunstnijverheid
-Islamic Pottery and Italian Maiolica. Illustrated Catalogue of a Private Collection by Bernard Rackham. London, Faber and Faber, 1959. 152 pp. + 232 platen. Gebonden, linnen, 4to + Les ivoires: évolution décorative du Ier siècle a nos jours, par Tardy. Première partie. Paris, Tardy, 1979. 286 pp. Paperback (omslag iets vlekkig), 4to + Museum Bredius: Catalogus van de schilderijen en tekeningen. Albert Blankert. Zwolle, Waanders/ 's-Gravenhage, Museum Bredius, 1991. 274 pp. Geb. met s.o., 4to + 15 andere.-
€ 70 - € 140