2600-2719 Varia

veiling / Veiling 20, deel III: Woensdag 5 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 2663
[Antiek] Kunstnijverheid
-Kronleuchter: Mit Behang aus Bergkristall und Glas sowie Glasarmkronleuchter bis 1810. Berlin, Akademie Verlag, 2001. 451 pp. Geb. met orig. s.o., 4to + De Nederlandse staande klok. J. Zeeman. Assen/ Amsterdam, Van Gorcum, 1977. 497 pp. Geb. met orig. stofomslag, 4to. S.o. licht gescheurd, verder goed + Geschiedenis der tapijtweverijen in de Noordelijke Nederlanden I-II. G.T. van Ysselsteyn. Leiden, A.W. Sijthoff, [1936]. 2 delen. Uniform rood linnen, 4to + Zingend brons: 500 jaar beiaardmuziek in de Lage Landen en de Nieuwe Wereld. Luc Rombouts. Leuven, Davidsfonds, 2010. 463 pp. Paperback, 4to + 13 andere.-

verkocht € 100,00
kavel: 2664
[Antiek] Zilver & kunstnijverheid
-Meestertekens van Nederlandse Goud- en Zilversmeden 1814-1963. 's-Gravenhage, Staatsuitgeverij, 1980. Linnen, groot 8vo + Maastrichts Zilver. Geredigeerd door I.L. Szénássy. Maastricht, 1978. Ongepagineerd. Paperback, 4to + 15 werken m.b.t. goud, zilver, etc. + Mozarts menu: de eetcultuur van de tweede helft van de 18e eeuw. Lizet Kruyff & Jonneke Krans. Pereboom, 2006. 176 pp. Gebonden + Bible Boxes: English Oak Table Boxes, Slopes, Desks and Cabinets of the 16th and 17th Centuries. St. Albans, Cripsin, 1978. 32 pp. Geniet, 4to + 9 andere.-
€ 70 - € 140
kavel: 2665
[Antiek] 16 werken m.b.t. meubels Nederland & koloniaal
-Furniture from Indonesia, Sri Lanka and India during the Dutch period. Jan Veenendaal. Delft, Volkenkundig Museum Nusantara, 1985. 186 pp. Geb. met s.o., 4to. S.o. met scheur r.o. + Nederlandse Meubelen/ Dutch Furniture 1600-1800. Rijksmuseum Amsterdam. Reinier Baarsen. Zwolle, Waanders, 1993. 143 pp. Geb. met s.o. + De Amsterdamse meubelloterijen en de geschiedenis van de meubelmakerij in de tweede helft van de achttiende eeuw. Reinier Baarsen. Zwolle, Waanders/ Gemeentearchief Amsterdam, 1992. 172 pp. Geb. met s.o. + Wonen op de Kaap en in Batavia 1602-1795. Monique van de Geijn-Verhoeven e.a. Zwolle, Waanders/ Den Haag, Gemeentemuseum, 2002. 240 pp. Geb. met s.o., 4to + 12 andere.-
€ 60 - € 90
kavel: 2666
[Antiek] Tin & glas etc.
-Tin en tinnegieters in Nederland. 2e druk. B. Dubbe. Lochem, De Tijdstroom, 1978. 470 pp. Geb. met s.o. + Copier: glasontwerper glaskunstenaar/ glass designer glass artist. SDU, 1989. 112 pp. Geb. met s.o., 4to. Gesigneerd door de auteur + 5 m.b.t. tin + 19 andere. -
€ 65 - € 95
kavel: 2667
[Computer] Stantec Zebra Program Manual
-Standard Telephones and Cables Ltd., England, 1958. 111, vi pp. Met set van 14 kleine (6,5 x 9 cm) en 2 grote (24 x 17 cm) foto's van vervoer en installatie van de Berkeley EASE computer in het universiteitsgebouw van Groningen, jaren 50. -

verkocht € 85,00
kavel: 2668
Computer
-Lot van 52 bladen/ brochures m.b.t. computers tussen 1972 en 1986. Met o.a. Apple Macintosh, Philips Business Computers, IBM, Siemens, Philips P2000 Personal Microcomputer, Burroughs B700, etc.-
€ 60 - € 90
kavel: 2669
[Koninklijk Huis] Koningin Sophie (1818-1877)
-3 portretten van Koningin Sophie: (1) Portret met donkerfluwelen jurk. Lithografie, eerste helft 19de eeuw. 59 x 39 cm. (2) Staatsieportret. J.W. de Roode. Lithografie E. Spanier, ca. 1850. 51 x 39 cm. Vochtvlekje r.b. en enkele scheurtjes in de marge. (3) Sophia, Koningin der Nederlanden, Prinses van Wurtenberg. Opgedragen aan Zijne Majesteit den Koning. B. Taurel, uitgave Frans Buffa en zonen, Amsterdam, eerste helft 19de eeuw. 47 x 32,5 cm. Enkele vochtvlekjes in de marge.-
€ 70 - € 120
kavel: 2670
Koninklijk Huis
-Plegtige Onthulling der Gedenknaald in het Zeeduin bij Scheveningen op donderdag 24 augustus 1865. Feest-programa en regelen van orde vastgesteld door de Hoofdcommissie. 's Gravenhage, ter drukkerij van H.L. Smits + Gedenknaald te Scheveningen. Korte Beschrijving en overdragts-oorkonde + Nederland Verlost. Anno 1813. In drie zangen door Ambrosius Justus Zubli. (fragment van den derden zang) + Programma van het Feest-concert te geven voor het Pavilloen van Z.K.H. prins Frederik der Nederlanden + 2 programma's en de toespraak van Z.K.H. Prins Frederik der Nederlanden als voorzitter voor het nationaal gedenkteeken voor nov. 1813 enz. Alle los in oranje linnen band met blinddruk versiering en vergulde titel '24 augustus 1865'.-
€ 75 - € 150
kavel: 2672
[Judaica] Altneuland
-Monatsschrift für die wirtschafliche Eschliessung Palästinas Organ der zionistischen Kommission zur Erforschung Palestinas. Herausgegeben von F. Oppenheimer, S. Soskin, O. Warburg. Erster Jahrgang 1904. Jeudischer Verlag, Berlin. 384 pp. -

verkocht € 80,00
kavel: 2673
[Antisemitisme] Het Bloedgeheim bij de Joden
-gedurende alle eeuwen met eene voorrede van Eduard Drumont, naar den tweeden Fransschen druk vertaald en met eene inleiding voorzien. Roermond, M. Waterreus, drukker & uitgever, 1890. In 6 losse afleveringen. -

verkocht € 50,00