2500-2541 Ephemera en ansichtkaarten

veiling / Veiling 20, deel III: Woensdag 5 december 2018. Aanvang 19.00
[2500 - 2509] [2510 - 2519] [2520 - 2529] [2530 - 2539] [2540 - 2541]
kavel: 2500
[WOII] Enveloppen U.S.
-Lot met ca. 130 enveloppen met oorlogsleuzen en strijdkreten en illustraties, ca. 1944. Hierop o.a. "Blood Donors Needed!", "Buy Bonds", "A slip of the Lip may sink this ship. The enemy is listening keep it to yourself", "Uncle Sam needs nurses. Compare your giving...with theirs" etc. Alle als nieuw, ingestoken in map.-
€ 75 - € 150
kavel: 2501
Japanse lucifermerken
-Schriftje met daarin ca. 225 ingeplakte Japanse lucifermerken, alle voor 1940, houtsnede. -
€ 60 - € 90
kavel: 2502
[Vloeibladen] Drukkerijen
-Map met 78 ingestoken vloeibladen m.b.t. Nederlandse Drukkerijen. Vrijwel alle jaren 20-50. Deels in reeksen; B. v. Eerd & Zn., ontwerp Frans Mandos (5x); Erven B. v.d. Kamp Groningen (10x); Zuid-Holl. Boek-en Handelsdrukkerij, Den Haag, reeks van 6 tweemaandelijkse kalendervloeibladen 1931. Daarnaast o.a. van Steijn's Drukkerij en etikettenfabriek Amsterdam; Drukkerij Wyt & Zonen, Rotterdam; Papierwarenfabriek Schut-Eerbeek en Drukkerij A.B. Jonker, O.Z. Voorburgwal, Amsterdam.-
€ 80 - € 150
kavel: 2503
[Ansichtenkaarten] Rotterdam
-Ca. 400 ansichtkaarten, vrijwel alle tussen 1900 en 1940 van Hilgersberg, Kralingen, Standbeelden/ Monumenten, Parkheuvel, Maasbruggen, Konininnebrug, Witte Huis, Stadhuis, Kerken, Delftschepoort en Molens in Rotterdam. Meest gelopen.-
€ 100 - € 200
kavel: 2504
[Ansichtenkaarten] Rotterdam
-Lot met ca. 300 ansichten, grotendeels (ca. 250) van Rotterdam, vrijwel alle gelopen, tussen 1900 en 1940. Met o.a. Kolk, Havens, Panorama's, Ziekenhuizen, Gerechtsgebouw, de Bijenkorf etc. -
€ 80 - € 150
kavel: 2505
[Ansichtenkaarten] Rotterdam
-Lot van ca. 400 ansichtkaarten m.b.t. Rotterdam, vrijwel alle gelopen, tussen 1900 en 1940. Met o.a. Delftsche Vaart, Rijnhaven, Zeevischmarkt, Beursplein, Wijnhaven etc.-
€ 100 - € 200
kavel: 2506
[Ansichtkaarten] Filmsterren
-Lot met ca. 240 ansichten van filmsterren. Alle 'Ross' Verlag, jaren 20. Met o.a. Marlène Dietrich, Harold Lloyd, Lilian Harvey, Rudolph Valentino, Greta Garbo, Lya Mara e.a. In goede staat, vrijwel alle ongelopen. -
€ 100 - € 200
kavel: 2507
[Schotland] Porseleinkaarten
-Lot van 40 porseleinkaarten. Gravures door John Gellatly, gepubliceerd door J. Menzies, Endinburough, ca. 1851. O.a. Loch Fyne near Inverary, Stirling Castle en Loch Ness. Enkele licht roestvlekkig in de marge, verder goed.-
€ 100 - € 200
kavel: 2508
Album
-Luxe insteekalbum met ca. 125 ansichtkaarten van Amsterdam, Den Haag, Rotterdam e.a., alle voor 1940 en gelopen. Daarbij enkele gasmuntjes, suikerzakjes etc. - en het Guiccardini kaartje uit 1616 van Bredevoort. -
€ 80 - € 150
kavel: 2509
[Ansichtkaarten. Topografie] Twee albums
-(1) 591 ansichtkaarten met fotografische afbeeldingen (meest in z/w), grotendeels Nederland maar ook o.a. België, Duitsland, Italië. Vrijwel alle beschreven en gelopen. Gedateerd ca. 1900. Ingestoken in geïllustreerd linnen album, 37,5 x 25 cm. Rug besch. en grotendeels verdwenen, kaarten goed. (2) 277 ansichtkaarten met kleurenlithografische afbeeldingen van Duitsland. Enkele beschreven. Ingestoken in kunstleren album, 27,5 x 22 cm. Rugeinden album besch., verder goed.-
€ 150 - € 300