2350-2370 Sport

veiling / Veiling 20, deel III: Woensdag 5 december 2018. Aanvang 19.00
[2350 - 2359] [2360 - 2369] [2370 - 2370]
kavel: 2350
[Voetbal] Archief Jan Willem Pots (1911-?)
-Pots was voetballer/trainer in Groningen. In dit archiefje o.a. diverse brieven van de K.N.V.B. en Velocitas, waar onenigheid was ontstaan en Pots met enkele anderen werd geroyeerd. Hieropvolgende correspondentie laat zien dat Pots, die ook ambities had om 'voetballeider' te worden en later mocht aantreden voor het Bondselftal, het er niet bij liet zitten. De K.N.V.B. erkende vanwege 'vormfouten' het royement niet, waarna Pots overstapte naar voetbalclub G.V.A.V. Ook enkele stukken waaronder een telegram met oproep voor het Bondselftal Boeljon, op 8 mei 1937 in het Cambuurstadion tegen West Ham United. Verder diverse personalia waaronder een karikatuur 'Wimpie in actie. Benjamin van het Eerste', verzamelplaatjes met voetballers, een diploma Groninger Voetbal Vereeniging GRC 1936/37, programmaboekje GRC Feestavond 1938, Huishoudelijk reglement GRC en een 'Kampioen Foto van VVK 1 1933/1934'.-
€ 75 - € 125
kavel: 2351
Viktor Silberberg (= Bob Uschi) (1911-1995)
-Twee originele aquarellen; van een Golfster (een golfster uit Buren) en een langeafstandloper (Kees) uit 1943. Elk 11,5 x 16 cm. (buitenmaat 21 x 13,5 cm.). Ontwerpen voor ansichtkaarten. Met 19 proefdrukken voor deze en andere kaarten uit die serie in verschillende stadia en kleurgangen.-
€ 70 - € 120
kavel: 2352
[Wielrennen] Gastone Nencini (1930-1980)
-Likeurhouder in vorm van de Italiaanse Gele Trui-winnaar Gastone Nencini in de Tour de France van 1960. Afm. 33 x 30 x 6 cm.-
€ 60 - € 90
kavel: 2353
Jeu de Boules
-'Fanny'. Set met 9 ingelijste postkaarten, een medaille en een celluloid print van Fanny*, daarbij een reclamekaart van van Houten Cacao, ca. 1900, en enkele reprints en een poster, alle in lijst achter glas. (totaal 10)-
€ 60 - € 90
kavel: 2354
Rugby
-Foto-album rugbyteam C.A. XIV (Club athlétique de Paris, 14 arrondissement). Album met 14 ingeplakte foto's, elk 18 x 13 cm.; Gedenkmonument overledenen WOI; Membres du Comité 23 avril 1931; Quelques Trophées du C.A. XIVe; Vue Generale du Stade du C.A.XIVe a Bourg la Reine; L'Entree de Bains Douche du C.A.XIV; Vue intererieure; 1e elftal contre Gallia Club 12 avril 1931; 1e elftal 22 mars 1931; equipe des Anciens A 26 avril 1931; 3e elftal 2e serie champion de Paris, 3 mai 1931; Reserves, 22 mars 1931; Groupe des Suporters du C.A. XIVe St. Mande 26 avril 1931; Assemblee Generale du C.A. XIV 13 juin 1931 (2x). Fotografie B.N. Lew, Paris. Toegevoegd een pasfoto en club-abonnement Rugby-Club Montcellien saison 1953-54. Album zonder voorplat, foto's alle in goede staat. -
€ 50 - € 80
kavel: 2355
Sports et jeux d'adresse
-H.R.D. Allemagne. Paris, Hachette & Cie, 1903. Groot 4to met 100 gravures waarvan 29 gekleurde aquatint, 328 ills. in tekst. In originele band, zeldzaam goed exemplaar. -
€ 350 - € 700
kavel: 2356
Jeu de boules
-36 kaarten, per 3 of 4 in lijst, deels m.b.t. Fanny (deels erotisch getint) + 2 affiches m.b.t. jeu de boules + 3 andere jeu de boules-prenten + 2x boek Jeu de Boules, door Henk & Anne Martine Reesink, 2002 (1x Nederlands en 1x Frans).-
€ 70 - € 140
kavel: 2357
[Paardrijden] The First Steeple-Chase on record
-"Naclon church and Village. Plate IV [van 4] The finish - a good five still alive - Grand Chorus, The Lads of the Village" naar Henry Alken Senior, grav. J. Harris, Ben Brooks, London, 1839. 55 x 44 cm. -
€ 70 - € 120
kavel: 2358
[Voetbal] Ajax programmaboekjes
-39 programmaboekjes, 1959-1969, met 28 wedstrijdtickets. Incl. Ajax-Fenerbahce, 13 november 1968 en Ajax-Benfica, 12 februari 1969 (beide met ticket) + programmaboekje Nederland-Engeland, 9 december 1964, Olympisch Stadion Amsterdam.-
€ 100 - € 200
kavel: 2359
-47 programmaboekjes, 1969-1971, met 45 wedstrijdtickets. Incl. de wedstrijden tegen Manchester City (26 juli 1969), Alemannia Aachen (5 augustus 1969, benefietwedstrijd), Hannover (24 september 1969), Carl Zeiss Jena (11 maart 1970), Arsenal (15 april 1970), de afgelaste wedstrijd tegen Napoli (7 januari 1970) en de bekerfinale tegen Sparta, 19 mei 1971. Enkele programmaboekjes in map met krantenknipsels m.b.t. Ajax uit die periode (boekjes met perforatiegaatjes). Met nog 2 kleine portfolio's met krantenknipsels.-
€ 150 - € 300