1850-1899 Fotografie

veiling / Veiling 20, deel III: Woensdag 5 december 2018. Aanvang 19.00
[1850 - 1859] [1860 - 1869] [1870 - 1879] [1880 - 1889] [1890 - 1899]
kavel: 1850
Fotografie
-Vrouw in dracht, deels gekleurd. Ambrotype, 90 x 65 mm. In foedraal, met los deksel + ambrotype van drie vrouwen + ambrotype van een statige man, beide in vergulde lijst - bijgevoegd 3 losse tintypes. -
€ 70 - € 120
kavel: 1851
Twee portretten: (1) Sir Cecil Beaton (1904-1980). (Koningin Elizabeth).
-Fotografisch portret, 48,5 x 38 cm., gesigneerd verso drager met stempel "Cecil Beaton Photograph", onder passe-partout met vrijgemaakt strookje voor de ORIGINELE HANDTEKENING IN PEN van koningin Elizabeth, ca. 1939.-
€ 300 - € 600
kavel: 1852
Martien Coppens
-Mens en Camera. N.V. Focus, Bloemendaal, 1950. Gebonden met stofomslag. Recensie-exemplaar A.J. van Gelder met hierbij Van Gelder's boekbespreking in typoscript, opdracht van Coppens aan Van Gelder en los ingevoegde foto van een non. Stempel achterzijde 'Auteursrecht voorbehouden Ziegler-'s Gravenhage' en handgeschreven 'Niet reproduceren'. Verder met overlijdensbericht van Coppens uit 1986.-
€ 60 - € 100
kavel: 1853
Ed van der Elsken
-Een liefdesgeschiedenis in Saint Germain des Pres. De Verbeelding, Amsterdam 1999. Geb. met s.o. + L'Amour, foto's 1950-1990. Van Gennep, Amsterdam, 1995. Geb. met s.o. + Parijs foto's! 1950-1954. Bert Bakker, 1981. Softcover + Amsterdam! Van Holkema & Warendorf, Unieboek, 1979 + Eye Love You. Holkema & Warendorf, 2e dr., 1977 + Avonturen op het land, Unieboek. Toegevoegd November meisje. Sam Haskins, de Bezige Bij, 1967. Gebonden met stofomslag.-
€ 60 - € 90
kavel: 1854
Nijmegen
-Album, ca. 1935 met 44 ingeplakte foto's, vrijwel alle 12 x 17 cm. Meest stadsmuren. Daarnaast enkele stadsgezichten, o.a. van de Houtstraat en uitzicht op de Waalbrug vanuit de oude stad. Ook enkele oudheidkundige vondsten.-
€ 50 - € 80
kavel: 1855
Nederland in Beeld
-Charles Bernhoeft, hof-fotograaf te Luxemburg, J.M. Schalekamp, Amsterdam, 1895. 24 lichtdrukken (24 x 32,5 cm.) in groenlinnen map met vergulde titel. 4 hiervan met stempel 'Specimen'. -
€ 80 - € 150
kavel: 1856
[Techniek] Foto-albums Electro-Apparaten Systeem Coq
-(1) Spiraalgebonden album met 2 pp. opgeplakte Franstalige introductie gedateerd 1952, 12 foto's in z/w (laatste ontbreekt), ca. 12 x 17 cm, elk met Franstalig onderschrift opgeplakt op t.o. pagina, foto's en onderschriften opgeplakt aan bovenrand; (2) Spiraalgebonden album met series 100 k.V. installatie in centrale "Helpman" P.E.B. Groningen: 6 foto's in z/w, en "Gasselte" (titels in album): 8 foto's in z/w, ca. 18 x 13 cm (zowel liggend als staand), opgeplakt aan bovenrand. Een foto met knikje linksonder; (3) Schroefgebonden album "Veenendaal". 7 foto's in z/w, ca. 16 x 23 cm, op zwart karton geplakt. Stempel Fotobureau J. van Dijk, Amsterdam-Zuid op binnenkant achteromslag.-
€ 70 - € 140
kavel: 1857
Mediterraan paleis
-Ca. 1890. Folio map met daarin 28 foto's op karton geplakt. Afmeting foto's 17 x 23 cm. Met hierop het huis en het interieur dat een overweldigende rijkdom laat zien. Bladen los als uitgegeven in leren map met goudopgedrukt wapenschild, 38 x 44 cm. Opdruk op voorplat "Nunquam retrorsum Plus Ultra".-
€ 250 - € 500
kavel: 1858
[Daguerreotype] Twee portretten
-(1) portret van een echtpaar; (2) portret van een oudere vrouw, ca. 1855, beide ca. 9 x 8 cm. en onder koperkleurig passe-partout in het oorspronkelijke blindgestempelde doosje met sluithaakje (beide doosjes met verstevigde rug).-
€ 70 - € 140
kavel: 1859
Eva Besnyö
-Een luchtkasteel? Zonder plaats (Amsterdam), gedrukt door N.V. Verenigde Drukkerij Dico voor het Emma Kinderziekenhuis, z.d. (ca. 1950), (24) p., met 20 fotografische illustraties van Eva Brusse Besnyö en typografie van haar man Wim Brusse, enkele andere illustraties, oorspronkelijk spiraalgebonden omslag door Brandt en Zoon, 25,5 x 22 cm. -
€ 100 - € 200