veiling / Veiling 20, deel III: Woensdag 5 december 2018. Aanvang 19.00 / 1850-1899 Fotografie
[1883] [1884] [1885] [1886] [1887]
kavel: 1885 € 3500 - € 4500

[Zuid-Oost Azië] Album met 83 opgeplakte albumen foto's,

genomen/ verzameld tijdens een reis van Marseille naar Shanghai door het stoomschip de Ernest Simons van de Messageries Maritimes de Marseille, van 29 september tot 9 november 1901, vier foto's gesigneerd Zangaki, 1 door Lai Afong, 8 foto's door Lambert & Co, deels getiteld in het negatief, alle getiteld in pen, 10,5 x 14,5 cm. tot 20 x 27,5 cm. (voornamelijk grote formaten), contemporain half marokijn met goudgeletterde initialen "L.D.W." en datum 1901 op het voorplat, oblong folio, 33 x 41 cm. (band met wat schaafplekken/ slijtage).
Prachtig album met zeer interessante foto's in mooie grote formaten, waarbij de levendige straatgezichten het meest in het oog springen. Het album bevat foto's van: (1) Port Saïd: "Rade", "Le port", "La rue du commerce", "Dans le canal de Suez"; (2) Aden: "Vue génerale de la ville", "La ville", "Le marche aux chameaux", "Les réservoirs"; (3) Bombay: o.a. "La rade", "Victoria Station", "Dans la ville indigène" (3x), "Panorama près de Kimbala Hill" (2x), "Crémation"; (4) Colombo: o.a. "Route vers Mount Lavinia", "Le bain public", "Moyen de locomotion" en 12 kleinere foto's en foto's uit de omgeving van Colombo; (5) Ceylon: o.a. dorpsgezichten (3x), "Bullock Cart", "La racolte du thé", "aux environs de Kandy" [mannen op 4 olifanten], "Au jardin botanique de Paradenya" (2x), gezichten bij Newra Elya (6x); (6) Vijf mannen met in het midden de vermoedelijke samensteller van het album; (7) Singapore: o.a. "Village Malais" (2x), "Types d'indigènes" [in de foto: "Buggis Men 208"], "Orchard Road", "le quartier Chinois", "Magasin Chinois dans uns village Malais"; (8) Saigon: o.a. "Aroyo se jetant dans la rivière de Saigon", "Cours du quai de la rue Catinat", "Le théatre", omgeving van en rivier bij Saigon (5x); (9) Hong Kong: o.a. "Panorama de la rade" (2x), "Joncques Chinoises", Riksha et caise à porteurs".