1900-1945 Fine Arts: tijdschriften

veiling / Veiling 20, deel III: Woensdag 5 december 2018. Aanvang 19.00
[1900 - 1909] [1910 - 1919] [1920 - 1945]
kavel: 1900
Wendingen Maandblad voor Bouwen en Sieren - 1918
-Complete jaargang 1918, onder redactie van H.Th. Wijdeveld. Raffiagebonden. 1: Architectuur/ Toegepaste Kunst; 2: Architectuur/ Beeldhouwkunst; 3: Architectuur/ Beeldhouwkunst; 4: Architectuur/ Toegepaste Kunst; 5: Architectuur; 6: Architectuur/ Beeldhouwkunst; 7: Amsterdamsche School; 8: Het Park Meerwijk te Bergen; 9: Beeldhouwkunst; 10: Architectuur; 12: Jan Toorop-nummer (nummer 11 is niet verschenen). In goede staat, enkele scheurtjes in buitenmarge in de laatste 4 nummers, verder fris en vrijwel ongeschonden.-
€ 150 - € 300
kavel: 1901
Wendingen Maandblad voor Bouwen en Sieren - 1919
-Complete jaargang 1919. Redactie H.Th. Wijdeveld. Raffiagebonden. 1: Oosterse kunsten; 2: Onze tijd en het Werk van M. de Klerk; 3: Dansnummer; 4: Architectuur; 5: Kunst in de Reclame; 6: Interieur ontwerpen; 7-8: Houtsnedennummer; 9-10: Tooneel; 11: Architectuur; 12: Architectuur. Het houtsnedennummer met daarin de los bijgevoegde houtsnede van Lion Cachet en houtsneden van o.a. Jan Mankes.-
€ 200 - € 400
kavel: 1902
Wendingen Maandblad voor Bouwen en Sieren - 1920
-Complete jaargang 1920. Redactie H.Th. Wijdeveld. Raffiagebonden. 1: De Beeldhouwkunst van Heden; 2: Het Werk van Gustav Klimt; 3-4: Volkswoningbouw; 5: De Kunst der Hongaren; 6-7: Maskers; 8-9: Josef Hoffman; 10: Het Werk van Erich Mendelsohn; 11-12: Het Ontwerp voor het Gemeente-Museum te 's Gravenhage door H.P. Berlage. Enkele minimale gebruikssporen, in buitengewoon goede staat. -
€ 150 - € 300
kavel: 1903
Wendingen Maandblad voor Bouwen en Sieren - 1921
-Jaargang 1921. Redactie H.Th. Wijdeveld. Raffiagebonden. 1-2: Het Werk van Willem van Konijnenburg; 3: Oost-Aziatische Kunst uit de Petrucci-Collectie te Amsterdam; 4-5: Het Werk der Afgevaardigde Leden van Architectura et Amicitia; 6: Teekeningen en foto's van een Landhuis te Oostvoorne; 7-8: De Marionet; 9-10: De Internationale Theatervoorstelling; 12: Nieuwe Rijksacademiegebouw te Amsterdam. Lot bestaande uit alle nummers behalve het Frank Lloyd Wright nummer met omslag van El Lissitzky. In bijzonder goede staat.-
€ 150 - € 300
kavel: 1904
[Wendingen. El Lissitzky] Frank Lloyd Wright
-Maandblad voor Bouwen en Sieren van Architectura et Amicitia. Nr. 11, 1921. Nummer gewijd aan het werk van den Amerikaanschen Architect Frank Lloyd Wright, inleiding door H.P. Berlage, met omslagontwerp in litho naar El Lissitzky.-
€ 500 - € 1000
kavel: 1905
Wendingen Maandblad voor Bouwen en Sieren - 1923
-Complete jaargang 1923. Redactie H.Th. Wijdeveld. Raffiagebonden. 1: Glas-in-lood Ramen R.N. Roland Holst; 2: Advertenties en Affiches door Nederlandse Kunstenaars; 3: Hooge Gebouwen in de Handelscentra van Europa en Amerika; 4: Middenstandswoningbouw in het Uitbreidingsplan "Zuid" te Amsterdam; 5/6: Werk van den Nederlandschen Beeldhouwer J. Mendes Da Costa; 7: Bouwwerken, Uitgevoerd door de Afdeeling Gebouwen van den Dienst van Publieke Werken der Gemeente Amsterdam; 8-9: Schelpen; 10: De Exlibris van Nederlandsche Kunstenaars; 11-12: Uitgevoerde Projecten der Architecten C.J. Blaauw, J. Crouwel en J.M. Luthmann. Enkele minimale gebruikssporen aan rug bij nummers 3 t/m 10, verder in goede staat. Nummer 1, 2 en 11/12 zeer goed.-
€ 200 - € 400
kavel: 1906
Wendingen Maandblad voor Bouwen en Sieren - 1924
-Complete jaargang 1924. Redactie H.Th. Wijdeveld. Raffiagebonden. 1: Beeldhouwwerken van H.A. van den Eijnde, John Rädecker, Th.A. Vos, Joh. Polet, Hildo Krop en J.V. Lunteren; 2: Reisschetsen en Studies van M. de Klerk; 3: Werk van Hermann Finsterlin; 4-5: Onuitgevoerde Architectonische Projecten van M. de Klerk; 6: Werk der Iersch-Engelsche Interieur-kunstenares Eileen Gray; 7: Portret-teekeningen M. de Klerk; 8: Raadhuis-ontwerp voor de Gemeente Hilversum en Uitgevoerde Projecten W.M. Dudok; 9-10: Uitgevoerde Bouwwerken van M. de Klerk; 11-12: Kristallen. In vrijwel nieuwstaat. Nummer 9/10 nog in originele enveloppe.-
€ 200 - € 400
kavel: 1907
Wendingen Maandblad voor Bouwen en Sieren - 1925 inclusief de set Frank Lloyd Wright
-Jaargang 1925. Redactie H.Th. Wijdeveld. Raffiagebonden. 1: Teekeningen en etsen van S. Jessurun de Mesquita; 2: Beeldhouwwerken van Hildo Krop; 3-9: The Life-Work of the American Architect Frank Lloyd Wright. Delen 1-7; 10: Meubelen M. de Klerk; 11-12: Het Gebouw van den Haagsche Bijenkorf. Vanaf nummer 3 nog in originele enveloppe.-
€ 300 - € 600
kavel: 1908
Wendingen Maandblad voor Bouwen en Sieren - 1927
-Complete jaargang 1927. Redactie H.Th. Wijdeveld. Raffiagebonden. 1: Beeldhouwwerk; 2: Interieurs; 3: Regie-werk van Joh. de Meester; 4: Deensche Architectuur; 5: Zweedsche Architectuur; 6-7: De Architectuur in Plan West te Amsterdam; 8: Zweedsche Kunstnijverheid; 9-10: Oostenrijksche Kunst; 11: "Afdeeling Gebouwen" Publieke Werken Amsterdam; 12: Nieuwe Ceramiek. In nieuwstaat, nog in originele enveloppe.-
€ 250 - € 500
kavel: 1909
Wendingen Maandblad voor Bouwen en Sieren - 1928
-Complete jaargang 1928. Redactie H.Th. Wijdeveld. Raffiagebonden. 1: Een Ontwerp en Uitgevoerde projecten van W.M. Dudok; 2: Techniek en Kunst; 3-4: Werken in Particulier Bezit door Jan Toorop; 5: Hindoe-Javaansche Beeldhouwkunst; 6-7: Beeldhouwkunst; 8: Spotprenten van Albert Hahn Sr.; 9: Werken van Johan Thorn Prikker; 10: Grafische Kunst; 11: Poppen en Marionetten; 12: Russische Ikonen. In nieuwstaat, nog in originele enveloppe.-
€ 200 - € 400