2450-2488 Boekwetenschap

veiling / Veiling 20, deel III: Woensdag 5 december 2018. Aanvang 19.00
[2450 - 2459] [2460 - 2469] [2470 - 2479] [2480 - 2488]
kavel: 2450
Bibliografieën
-Nederlandsche Bibliographie van 1500 tot 1540. [3 delen]. Wouter Nijhoff en M.E. Kronenberg. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1923-1942: Ongewijzigde herdruk 1965 + 2 supplementen, derde deel, vierde en vijfde stuk, 1966 en 1971.-
€ 60 - € 90
kavel: 2451
Bibliografie en bibliofilie
-Le Trésor du Bibliophile. Epoque Romantique 1801-1875. [Tomes III et IV du Tresor du Bibliophile Romantique] Livres illustrés du XIXe Siecle. L. Carteret. Paris, L. Carteret, Éditeur Ancienne Librairie Conquet, 1927.-
€ 70 - € 120
kavel: 2452
Zeitschrift für Bücherfreunde
-Monatshefte für Bibliophilie und verwandte Interessen. Fedor von Zobeltitz. De jaargangen 1, 3, 4 en 5. Bielefeld und Leipzig, Velhagen & Klasing, 1897/1898, 1899/1900, 1900/1901 en 1901/1902. 4 jaargangen in 8 banden + Zeitschrift für Bücherfreunde. Neue Folge Georg Witkoweski. Verlag E.A. Seemann, Leipzig. Jaargangen 16, 17 en 20; 1924, 1925 en 1928 uniform gebonden in hard-linnen banden + de niet gebonden jaargangen 1915. Carl Schüddekopf und Georg Witkowski, 1928, 1929 en 1930 als losse tijdschriften. De genoemde jaargangen en tijdschriften compleet. Zeer interessante uitgave met talrijke illustraties, mededelingen, veiling- en antiquariaatsinfo, boekdruk, ex libris, tentoonstellingen enz.-
€ 80 - € 160
kavel: 2453
Standaardwerk Boekbanden
-Gothic & Renaissance Bookbindings. E. Ph. Goldschmidt. Exemplified and illustrated from the author's collection. [2 delen]. Text (and) Plates. London, Ernest Benn Ltd. [et al.]. 4to, hard-linnen, titel op rug in goudopdruk, compleet met de oorspronkelijke omslagen (deze iets verkleurd). Verder een zeer goede set van dit standaardwerk m.b.t. vroege boekbanden.-
€ 60 - € 120
kavel: 2454
Medische Bibliografie en divers U.B.
-Bibliotheca Medica Neerlandica. Catalogus van de bibliotheek der Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst; in bruikleen vereenigd met de Bibliotheek der Universiteit van Amsterdam. Deel I (1930). Dr. B.W.Th. Nuyens, Deel II (1949). E.J. van de Linden en 2 supplementen (1954 en 1960). Dr. J.A. van Dongen. 659,(4); 286; 88 en 117 pp. Internationaal Antiquariaat (Menno Hertsberger), 1930 en Jacob van Campen, 1949, 1954 en 1960, Amsterdam. Samengevoegd met: Geschiedenis der Stedelijke Boekerij van Amsterdam. Dr. H.C. Rogge. Amsterdam, V. Rogge, 1882 (nieuwe band) + Nederlandse Bibliotheekgeschiedenis; Van Librije tot virtuele Bibliotheek. Dr. Paul Schneiders. NBLC Uitgeverij, Den Haag, 1997 + Magna Commoditas. Geschiedenis van de Leidse Universiteitsbibliotheek 1575-2000. Christiane Berkvens-Stevelinck. Primavera Press, Leiden, 2001 + Stad van boeken. Handschrift en druk in Leiden 1260-2000. Primavera Pers, Leiden, 2008 + Bijzonder onderzoek; Een ontdekkingsreis door de Bijzondere Collecties van de Universiteitsbibliotheek Utrecht. Marco van Egmond e.a. U.B. Utrecht, 2009 + De Franeker Universiteitsbibliotheek in de zeventiende eeuw. Jos. M.M. Hermans e.a. Uitgeverij Verloren, Hilversum, 2007.-
€ 70 - € 120
kavel: 2455
Imprimatur en Philobiblion
-Imprimatur. Ein Jahrbuch für Bücherfreunde. Neue Folge. Band IV-XIII en XV [11 delen + 2 registerdelen]. Siegfried Buchenau. Stefan Soltek [et al.]. Gesellschaft der Bibliophilen Ev. Frankfurt Main, 1965-1994. Talloze artikelen van Duitse en internationale auteurs en illustraties binnen en buiten de tekst. Zonder de eventuele bijlagen.-
€ 80 - € 160
kavel: 2456
Uitgaven Maximilian Gesellschaft
-Die Buchkultur im 15. und 16. Jahrhundert [Band 1 en 2]. Maximilian Gesellschaft. Hamburg, 1995-1999 + Die Buchkultur im 19. Jahrhundert, Band 1. Hamburg, 2010 + Handeinbände. Internazionale Beispiele aus den Jahren 1970 bis 2000. Hamburg, 2004 + Richard von Sichowsky Typograph. Hamburg, 1982 + Otto Rohse und seine Presse. Hamburg, 1992 + Hermann Zapf. Hamburg, 1984 + 2 andere werken van dezelfde uitgever.-
€ 60 - € 120
kavel: 2457
Catalogus der Bibliotheek van de vereeniging ter bevordering
-van de belangen des boekhandels te Amsterdam. Deel 1 t/m 10 [Deel 10 in 2 banden]. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1920-1965; Nieuwkoop, De Graaf, 1990 en Amsterdam, Universiteitsbibliotheek, 1979-1997. Compleet, niet uniform gebonden. Samengevoegd met: Supplement op den catalogus van de bibliotheek (...) des boekhandels. F. Muller. Amsterdam, 1868 + Catalogus der bibliotheek (...) des boekhandels. Amsterdam, P.N. van Kampen, 1885. Goede set.-
€ 80 - € 160
kavel: 2458
Antiquariaats- en veilingcatalogi
-Antiquariaatscat. Rosenthal, nrs. 46. 90 en 100 2x (frontispice in koperdiepdruk). Muenchen, ca. 1880-1928; cat. 585 Joseph Baer. Frankfurt, 1910. H. Gilhofer & H. Ranschburg. Luzern, 1933. Maggs catalogi, 9x, 1908-1953. London, Goldschmidt catalogi, 7x, 1920-30 + 3 andere; alle met talrijke incunabelen, afbeeldingen en gebruikssporen.-
€ 70 - € 120
kavel: 2459
-Antiquariaat Martinus Nijhoff: Cat. sur la guerre de 80 ans, nr. 358, 1908 + samengestelde cat. onregelmatig genummerd 374-587 met tussengevoegd een bulletin van B & N en cat. 165 I.A. Menno Herzberger + cat. 743 Nijhoff. Voyages & Travels + cat. 764 Nijhoff. History of the Netherlands + cat. Nijhoff. Wetenschap letteren en kunst in Nederland, 1895 (met nieuwe band) + cat. Boekhandel R.W.P. de Vries, 1887 + cat. Nederland in woord en beeld. Burgersdijk & Niermans. Leiden, 1924 + 4 andere Nederlandse antiquariaatscatalogi.-
€ 60 - € 120