1350-1373 Nederlands-Indië

[1350 - 1359] [1360 - 1369] [1370 - 1373]
kavel: 1350
Cambodge et Java
-Ruines Khmères et Javanaises 1893-1894. Texte et dessins Albert Tissandier. 30 planches hors texte et 1 carte. 52 gravures et plans. Paris, G. Masson, 1896.-
€ 150 - € 300
kavel: 1351
Balinese sculptuur
-Fraai gestoken tropisch houten Art Deco sculptuur van een Balinese jongen zittend met een haan. Hoogte 35 cm. Ca. 1920. In zeer goede staat.-
€ 80 - € 140
kavel: 1352
Nederlandsch Indische Jaarbeurs Vereeniging te Bandoeng
-Eerediploma uitgereikt aan den Heer W.C. A. H. van der Hoeven wegens bijzondere verdiensten bij het samenstellen eener waardevolle collectieve inzending uit Nederland (voor de eerste hygiëne-tentoonstelling te Bandoeng, E.H.T.I.N.I.), gesigneerd door voorzitter en secretaris. Fraai ontworpen gelithografeerd diploma, druk G. Kolff & Co, Weltevreden, 1927. Afm. 54 x 46 cm.-
€ 75 - € 150
kavel: 1353
[Java] De Residentie Pas[s]oeroeang op het Eiland Java.
-H.I. Domis. Den Haag, H.S.J. de Groot, 1836. 8vo, half-leer, titel op rug in goudopdruk, gelithografeerde titelpagina, een kaartje voor de tekst en 2 litho's, alle door J.D. Steuerwald, IV,178,(2) pp.-
€ 125 - € 250
kavel: 1354
Werken van het Koninklijk Instituut voor Taal-, Land- en Volkenkunde
-van Nederlandsch-Indië. Tweede Afdeeling. Afzonderlijke Werken. S. Müller. Reizen in den Indischen Archipel. I en II. [Twee delen in een band]. Amsterdam, Frederik Muller, 1857.-
€ 80 - € 150
kavel: 1355
[Politionele Acties] Foto-archief W.M. van der Leeuw
-Indrukwekkend foto-archief van Commandant Midden Java 1947-1950 W.M. van der Leeuw, Kapitein der Infanterie en officier van Speciale Diensten voor de Militaire Rechtbank aldaar met als standplaats Semarang. Collectie bestaande uit ruim 600 foto's, meest met handgeschreven ondertitel in 4 leren albums gestoken. Hieronder een fotoreportage van de gevangenneming van Soekarno met onderschrift 'Gevangen!', militaire beelden zoals het bouwen van bruggen, compagnies wel/dan niet in actie, pelopors, dorpen en persoonlijke beelden van gezin, bediendes etc. Albums alle in goede staat.-
€ 700 - € 1200
kavel: 1356
[Facsimiles] Grote Atlas van de Verenigde Oost-Indische Compagnie, deel I t/m VII
-I. Atlas Isaak de Graaf/Atlas Amsterdam. Günter Schilder e.a. Asia Maior, Voorburg, 2006; II. Java en Madoera. Gerrit Knaap e.a. Voorburg, 2007; III. Indische Archipel en Oceanië. De Roever, Brommer e.a. Voorburg, 2008; IV. Ceylon. Van Diessen, Nelemans e.a. Voorburg, 2008; V. Afrika. Brommer e.a. Voorburg, 2009; VI. Voor-Indië, Perzië, Arabisch Schiereiland. Gommans, Bos, Kruijtzer e.a. Voorburg, 2010; VII. Oost-Azië, Birma tot Japan & Supplement. Gommans, Van Diessen e.a. Voorburg, 2010. Olifantsfolio, alle genummerd, met omslag en in cassette. In goede staat. Compleet in 7 delen. Een gezamenlijke uitgave van Asia Maior, Voorburg; KNAG, Utrecht; Nationaal Archief, Den Haag en Explokart, Universiteit Utrecht.-
€ 1000 - € 2000
kavel: 1357
Grote atlas van de West-Indische Compagnie
-Deel I: De Oude WIC, 1621-1674 + Deel II: De Nieuwe WIC, 1674-1791. Voorburg, Asia Maior, 2011-12. 416 + 472 p. Folio in cassette. Complete set in goede staat. -
€ 250 - € 450
kavel: 1358
Drie items: (1) Fotoboekje met 12 los ingestoken albumen foto's,
-ca. 1925, elke foto 12 x 18 cm., gedecoreerd lintgebonden karton, 19 x 26 cm.-
€ 70 - € 140
kavel: 1359
Buste man en vrouw
-Indonesië, eerste helft 20e eeuw. Mahoniehout. Elk ca. 21 cm hoog.-
€ 70 - € 120