1390-1409 Aziatische kunst en fotografie

[1390 - 1399] [1400 - 1409]
kavel: 1390
Utagawa Kuniyoshi (1797-1861)
-Tijger (Tora): Watônai, uit de serie Japanse helden voor de twaalf tekenen van de Dierenriem. (Eiyû Yamato jûnishi 1854) + Gedicht door Harumichi no Tsuraki: Kinugawa Yoemon, uit de reeks Ogura imitaties uit Honderd Gedichten door Honderd dichters (Ogura nazorae hyakunin isshu) 1845-1848.-

verkocht € 300,00
kavel: 1391
Utagawa Hiroshige (1797-1858)
-Menigte bij de eindejaarsmarkt in de Kinryûzan-tempel in Asakusa (Asakusa Kinryûzan toshi no ichi gunshû), uit de serie Beroemde plekken in de oostelijke hoofdstad (Tôto meisho) 1832-1835 + Yatsukoji binnen Sujikai Poort, nr. 9 uit de serie Honderd gezichten op beroemde plaatsen in Edo 1857.-

verkocht € 110,00
kavel: 1392
Shoda Koho (1871-1946)
-3 houtsneden gedrukt op criminen, ca. 1925. Een afgeleid van Hiroshige. Elk 19 x 27 cm.-
€ 70 - € 120
kavel: 1393
Japanse houtsneden
-Lot met 4 Japanse houtsneden. Bevat Utagawa Kuniteru II 1830–1874, Fuchû, uit de reeks Drieënvijftig Stations van de Waaier [van de Tôkaidô Road] (Suehiro gojûsan tsugi) 1865 + een hokusia manga, ca. 1809 + Imao Keinen, ca. 1890 - en een onbekende houtsnede (hoeken besch.).-
€ 70 - € 120
kavel: 1394
[China] Porseleinen beelden Chinese onsterfelijken
-Lot van 9 porseleinen beelden. Sanshin met zijn 8 onsterfelijken: He Xiangu, Cao Guojiu, Li Tieguai, Lan Caihe, Lü Dongbin, Han Xiangzi, Zhang Guolao, Zhongli Quan. Hoogte elk ca. 23 cm. Hierbij een andere porseleinen sculptuur. Republiek China-periode.-

verkocht € 1200,00
kavel: 1395
Netsuke
-Ivoor, in de vorm van een knielende samoerai, met katana in aanslag. Fijn gesneden met gekleurde details. Onderzijde gesigneerd met karakters. Hoogte 3,9 cm. Japan, Meiji-periode, eind 19e eeuw.-

verkocht € 320,00
kavel: 1396
Netsuke
-Ivoor, in de vorm van een schildpad met 2 kleintjes op zijn rug. Lengte 3,9 cm. Onderzijde gesigneerd met karakters. Ca. 1900.-
€ 120 - € 200
kavel: 1397
Netsuke
-Ivoor, in de vorm van een zittende Japanse figuur met mand. Hoogte 3,9 cm. Onderzijde met signatuur. Ca. 1850.-
€ 120 - € 200
kavel: 1398
[Japan] Lot van 8 foto's met toevoegingen
-(1) (Groep Japanse heren in traditionele en westerse kledij bij onbekend toestel). Foto, 21 x 26 cm., gedateerd 15-10-42 links onder, gemonteerd op kartonnen drager met karaktermonogram van de fotograaf, met omslag met op de binnenzijde een uitleg in karakters.-
€ 60 - € 120
kavel: 1399
[Indonesië] 7 fotoalbums van dezelfde Nederlandse familie jaren 10-20
-(1) "Tjepoe 1916-1922". Album met meer dan 100 ingeplakte foto's, diverse formaten, met bijschriften, contemporain koordgebonden linnen met titeletiket op voorplat, oblong folio formaat.-

verkocht € 300,00
[1390 - 1399] [1400 - 1409]