1410-1424 Grafiek, schilderijen en tekeningen 16de-19de eeuw

[1410 - 1419] [1420 - 1424]
kavel: 1410
Albertus van Beest (1820-1860) (toegeschreven). (Tweemaster stoomschip nabij de kust).
-Tekening in pen en sepia, gewassen, met toeschrijving (signatuur?) "A. van Beest" in potlood op keerzijde en met toeschrijving "A van Beest fecit" in pen op drager, 9,5 x 16 cm., onder passe-partout.-
€ 70 - € 140
kavel: 1411
Johan Barthold Jongkind (1819-1891). "Rotterdam" (Moulins de Hollande).
-Ets, 1867, gesigneerd en "Rotterdam 1867 [of 1861]" in de plaat, 14 x 19 cm., onder passe-partout.-
€ 70 - € 140
kavel: 1412
Jacques Callot (1592-1635) (naar). "Dwerg met viool". "Dwerg met luit".
-Twee handgekleurde etsen op handgeschept papier, de nummers 12 en 17 uit de serie van 20 (excl. titel) "Varie Figure Gobbi", beide met "del. Callot" in pen in linker benedenhoek, 7 x 9 en 7 x 8,5 cm., uniform ingelijst. -
€ 60 - € 120
kavel: 1413
Twee tekeningen-albums: (1) Album met 16 aquarellen en 9 potloodtekeningen,
-Nederland, ca. 1860, met diverse Nederlandse topografische onderwerpen, deels met plaatsduiding in potlood, goudgeletterd halfleer, 12 x 19 cm.-
€ 70 - € 140
kavel: 1414
Verzameling van 11 ingelijste tekeningen op klein formaat,
-19de eeuw/ begin 20ste eeuw, 1x gesigneerd "Willem E. Roelofs Jr." (bloemstilleven, 8,5 x 5,5 cm.), 1x gesigneerd "Roelofs" (boeket bloemen), 1x met signatuur "C.J. Maks 1905" (pierrot, 12,5 x 11,5 cm.), verder twee uniform ingelijste miniatuur havengezichten in aquarel (beide ca. 4 x 5,5 cm.), vier uniform ingelijste, diverse potloodstudies en 1 fraai uitgewerkte gouache van een geitenhoeder met elegante dame in de stijl van Watteau, achter bolstaand glas (6,5 x 8 cm.). (totaal 11)-
€ 70 - € 140
kavel: 1415
"Afbeelding der Lijkstatie van Hare Kon. Hoogh. Anna, Kroonprinses van Engeland".
-"Douariere van Zijn Doorl. Hoogh. Willem den IVden, Prinse van Oranje, op den 23en February 1759" [manuscript titel boven de eerste plaat]. Serie van 14 (van 16) platen, deze set samengesteld uit negen originele gegraveerde platen door Simon Fokke naar P.C. La Fargue, genummerd 1-4, 6-9 en 15, en vijf zeer nauwkeurig in pen en inkt nagetekende kopieën genummerd 5 en 10-13, Nederlandse en Franse tekst in kolommen beneden de afbeeldingen, met boven de platen opgeplakte strookjes met in manuscript de straatnamen (huisnummers in potlood op de platen zelf) en deels met de namen van de bewoners/ winkeliers/ ondernemers in de afgebeelde panden in de Wagenstraat in 1853, 1875 en 1905 op de platen 2-8 (verder niet ingevuld), alle platen ca. 20 x 40 cm., opgezet op kartonnen bladen (37,5 x 49 cm.) met opgeplakt etiketje/stempel van K.F. Lommel en het nummer 540 in de hoeken.-
€ 70 - € 140
kavel: 1416
[De maanden van het jaar] Janvier - Décembre
-Les douze Mois. Paris, Goupil & Vibert, [1842]. Album, groot folio (49 x 36 cm.), 12 meerkleurenlitho's over de volle pagina met goudkleurige typografische randbordure en vloeiblad. De 12 maanden met hun betekenis: Janvier - les Rois, Mai - Mois de Marie, Décembre - La Veillée. Tevens uitgegeven bij Lebrasseur, Paris; Gambart Junin & Co., London en Sachse, Berlin.-
€ 600 - € 1200
kavel: 1417
M.A. van Aken (1854-1933). De brieflezende vrouw
-Aquarel, opgezet in potlood, op karton. Circa 1910. 53 x 36 cm., gesigneerd r.b. Randen karton beschadigd, enkele kleine gaatjes en vlekjes in afbeelding.-
€ 60 - € 100
kavel: 1418
Andrea Mantegna (1431-1503) (school). (De trofeeëndragers).
-Ets en gravure naar één van de 9 schilderijen van Mantegna van "De triomf van Julius Caesar", en een tussenpilaar, ca. 1495, 27,7 x 32 cm. (bladmaat 33,5 x 44,5 cm.), op handgeschept papier zonder watermerk.-
€ 150 - € 300
kavel: 1419
Giovanni Battista Piranesi (1720-1778) 2 etsen: (1) "Veduta dell'insigne Basilica Vaticana
-coll'ampio Portico, e Piazza adjacente". Ets op zwaar handgeschept papier van Van Gelder Zonen, 47 x 70,5 cm. -
€ 100 - € 200
[1410 - 1419] [1420 - 1424]