1200-1213 Typografie

[1200 - 1209] [1210 - 1213]
kavel: 1200
U&lc. International
-International Typeface Corporation, 1978-1991. 40 nummers van dit tijdschrift. -

verkocht € 70,00
kavel: 1201
Kwadraatbladen
-Een onleesbaar Kwadraat-Blad, Bruno Munari, 1964. Goed ex. + De Klokken van Chagall, Kwadraatbladen 1956 + Nu. Willem Sandberg, 1959 + 3 Litho's, Mart Kempers, 1959 + De Genesis van een Expositie, Jan Bons, zonder omslagvel, 1961 + Rietveld, 1924. Schröder Huis, Gerrit Rietveld, 1964 + Extra zending Schrijftaal, Henri Miller (tekst en schetsen), 1967 + Tomothy Epps: alphabet, 1969 + Schrijftaal III, Simon Vinkenoog (samenstelling), 1974 - en 50 jaar Steendrukkerij de Jong, Hilversum, 1961. -

verkocht € 360,00
kavel: 1202
The Penrose Annual
-16 delen: vols. VI, VII, XIII, XVII en XXVII-XXXVIII (t/m vol. XVII als Penrose's Pictorial Annual). Lund Humphries, 1900-1936. Alle in oorspronkelijke linnen banden, 4to. -

verkocht € 100,00
kavel: 1203
[Rudolf von Larisch] "Logik ist geordnete Finsternis, Mystik ist Rhytmische Helle".
-"Rudolf von Larisch". Geciteerde tekst in gouache op een 17de-eeuws letterdruk indexblad, gemonogrammeerd en gedateerd "GB 91", met centraal het citaat, de rest van het blad met indeling in potlood in ongelijke rechthoekige vlakken deels met waterverf ingekleurd, 28,5 x 20,5 cm., ingelijst onder passe-partout.-

verkocht € 90,00
kavel: 1204
[Typefaces/ Graphic Design] Divers
-(1) Type Reference Book for PostScript Users. Agfa Typography Ltd. Dublin, 1994. (2) Precision Type Font Reference Guide. The Complete Font Software Resource for Electronic Publishing. Version 5.0. Jeff Level, Bruce Newman, Brenda Newman. Pricision Type Inc. Commac. New York, 1995. (3) EMIGRE No. 70. The look back issue, selections from Emigre magazine, 1-69. 1984-2009. Gingko Press, Berkeley, Cal., 2009. (4) Graphic Design 20th Century. BIS Publishers, Amsterdam, 2003. (5) William Morris in Private Press and Limited Editions. Bibliography. John J. Walsdorf. Orix Press, 1983; en 12 andere, alle Engelstalig.-

verkocht € 70,00
kavel: 1205
[Typografie] Divers, (voornamelijk) Duits- en Nederlandstalig
-(1) Loodvrij en digitaal. Visies op innovatie in grafische communicatie. Red. Joan Hemels, Henk Demoet. Compres Bv. Leiden, 2001. (2) Typeface Catalog, open type A Z (3-talig). Linotype GmbH. Bad Homburg, 2010. (3) Handbook of Print Media. Technologies and Production Methods. Including 1275 figures, mostly in color and 92 tables. Red. Helmut Kipphan. Springer Verlag, Berlin/ Heidelberg/ New York, 2001; en 19 andere.-
€ 60 - € 120
kavel: 1206
[Letterproeven] Lettergieterij "Amsterdam" voorheen N. Tetterode. Meer dan 40 publicaties
-O.a.: (1) Handboek van moderne drukletterseries (1964, buigzaam linnen); (2) Internationale catalogus van drukletters (ca. 1965, tekst in 11 talen, illustraties, halflinnen, 4to); (3) Making your acquaintance with some type personalities from the intertype repertoire (ca. 1920, spiraalgebonden karton); (4) Lettertypen van n.v. Lettergieterij en Machinehandel vh N. Tetterode-Nederland (achtste druk, 1975, buigzaam rexine); (5) Moderne lettersoorten en vignetten (1939, draadgebonden omslag); (6) Honderd jaren lettergieterij in Amsterdam. Door Dr. G.W. Ovink (1951, omslag).-

verkocht € 200,00
kavel: 1207
[Joh. Enschedé en Zonen, Haarlem] Lot van meer dan 40 letterproeven en publicaties,
-1910 tot jaren 80, grotendeels dunne letterproeven van één enkel type, maar ook enkele dikkere aanverwante publicaties, grotendeels in oorspronkelijke omslag, diverse formaten.-

verkocht € 300,00
kavel: 1208
[Letterproeven] Verzameling van ca. 20 letterproeven,
-alle door Nederlandse bedrijven, ca. 1920-1990, diverse uitvoeringen en formaten.-

verkocht € 130,00
kavel: 1209
[Letterproeven] Lettergieterij "Amsterdam" voorheen N. Tetterode. Meer dan 50 publicaties
-Periode 1930-1970, met o.a. de lettertypen: Libra 5x, incl. 1x voorloopige proef, Erasmus Grotius 3x, Bodoni 2x, Columbia in 2 uitgaven 5x, letterproef supplement 3x, overzicht van tabel- en kalendercijfers 3x, een prijscourant en div. catalogi, alle gebrocheerd met omslag, een aantal losbladige lettertypen; een hard gekartonneerde folio klemmap van de Stadsdrukkerij Amsterdam, letterproef, eerste deel met meer dan 300 pp. lettertypen, stadswapen enz. 3x + Th. J. Verrijn Stuart, Ter herinnering, Amsterdam, 1930, linnen bandje, platten met goudopdruk en nog een klein aantal andere publicaties.-

verkocht € 100,00
[1200 - 1209] [1210 - 1213]