100-113 Literatuur

veiling / 1 april 2010
[100 - 109] [110 - 113]
kavel: 100
STEUVELS, STIJN.
-Land en leven in Vlaanderen. 1e druk. Amsterdam, L.J. Veen, z.j. 359 p. Linn. Erg mooi ex.-

verkocht € 40,00
kavel: 101
LUCEBERT.
-Verzamelde gedichten. 1e druk. 2 dln. Amsterdam, Bezige Bij, 1974. 813 p. Ing. In slipcase. Ruggen verkleurd, slipcase verkleurd. -

verkocht € 40,00
kavel: 102
BROUWERS, JEROEN.
-Es Ergo Sum. Zutphen, Ad ten Bosch, 1981. Geschreven als begeleidend woord bij de bundel Opus Gran van Harry Mulisch. 6 pag. en 6 pag. facsimile van het manuscript. -

verkocht € 90,00
kavel: 103
CARMIGGELT, SIMON.
-Duiveland komt nooit meer droog. Uitgave Adri M.Leijdekkers, Nieuwerkerk, 1993. Oplage 100 ex. waarvan 26 in luxe cassette, geletterd A tm Z. Dit is exemplaar S. Tekst ontleend aan 8 stukjes rondom de watersnoodramp 1953 in het Parool. Met bijlages en een eigen druk van Saskia Eggink. 'Literaire Ramp' 19/30.-

verkocht € 85,00
kavel: 104
CARMIGGELT, SIMON.
-4 handgeschreven brieven, met o.a. een brief aan de Kring: "Daar u op de girobetaalkaart van de Kring geen bedrag invult leg ik zo'n kaart terzijde om eens uit te zoeken wat ik betalen moet. Vervolgens vergeet ik dat." Een andere notitie vermeldt: "Aan 'de doos' kan ik u niet helpen. Ten eerste heb ik er zelf maar één. En ten tweede begin ik niet aan het verkopen van boekjes die niet door mezelf maar door een ander zijn gemaakt." + 1 brief en een ets van Carmiggelt door Peter v. Straaten ( hc, sign. 1979). -EN: 3 overige.-

verkocht € 130,00
kavel: 105
ELUARD, PAUL.
-Le visage de la paix. Met ill. van G.C. van der Laan. Amsterdam, F. van Rossen, 1955. [p. ongenumm.]. Oblong. Ringbandbinding. Voorplat los.-
€ 25 - € 50
kavel: 106
HALCYON PERS.
-HOORNIK, ED. De Erfgenaam. Een bundel gedichten door -. Z.p., Halcyon Pers, 1940. 42 p. Linn. Door A.A.M. Stols gedrukt in een oplage van 35 exemplaren op geschept papier. Dit is nr. 16. Ex libris op binnenkant voorplat. -

verkocht € 30,00
kavel: 107
ACHTERBERG, GERRIT.
-Afvaart. 1e dr. Bussum, Van Dishoeck, 1931. 64 p. Slap linn. DEBUUT. + Eurydice. 1e dr. Z.p., z.u., 1944. 33 p. pap. omsl. Oplage 275 ex., d.i. nr. 136. -EN: 8 andere van Achterberg in 1e dr. (totaal 10)-

verkocht € 100,00
kavel: 108
BLOCK, ALEXANDER.
-Die Zwolf von Alexander Block. Ubertragen von Wolfgang E. Groeger. Illustrationen von W.M. Masjutin. Berlin, Newa-Verlag, 1921. 34 p. H. linn. -

verkocht € 50,00
kavel: 109
BOEKENVRIENDEN 'SOLIDARITEIT.'
-LOT met 11 uitgaven van uitgeverij Boekenvrienden 'Solidariteit', Hilversum. o.a. TOLLER, ERNST. In de boeien. (1935). + PLIVIER, THEODOR. Koka en andere zeemansverhalen. Bandteekening van Frans Masereel. 1934. -EN: 9 andere (totaal 11) -

verkocht € 35,00
[100 - 109] [110 - 113]