1850-1893 WOI en WOII

[1850 - 1859] [1860 - 1869] [1870 - 1879] [1880 - 1889] [1890 - 1893]
kavel: 1860
[Affiches] Twee propaganda-affiches
-Free Holland welcomes the soldiers of the allies. Welkom in het vrije Nederland! Pat Keely, 1944. Printed in England by James Haworth & Brother LTD. London, uitgave R.V.D. (Rijksvoorlichtingsdienst) no. C8. Lithografie, 74 x 49 cm. Klein scheurtje in ondermarge, verder goed + MG Overgangsgezag. Nederland zal herrijzen. Jan Le Witt, George Him, 1944. Lithografie, 50,5 x 75,5 cm. Linkermarge licht gekreukt en gescheurd, met plakband aan de achterkant gerestaureerd, verder goed.-
€ 80 - € 150
kavel: 1861
[Affiches] Vijanden van ons volk
-Clandestiene slachters, prijsopdrijvers, hamsteraars zijn vijanden van ons volk en worden thans behandeld als Misdadigers! (...) Zij moeten en zullen verdwijnen! Uitgave Departement van Volksvoorlichting en Kunsten, K. 1300. Ca. 1943. Lithografie, 60 x 80 cm. Bovenmarge licht gekreukt, verder goed + Inlevering radio-ontvangsttoestellen. Affiche met de achternamen in alfabetische volgorde van de datums en tijden voor het inleveren van radio's. Juni 1943. K. 2128. 25 x 65 cm. In goede staat.-

verkocht € 100.00
kavel: 1862
[Affiche] Driekamp Kampioenschap der W.A.
-29 Augustus 1943 te Utrecht, aanvang 10 uur. Terrein: Sintelbaan "Maarschalkerweerd" achter het stadion. Studio Arend Meijer. Goedgekeurd door het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten No. 127. K. 2048. Den Haag, 1943. Lithografie, 53 x 78 cm.-

verkocht € 500.00
kavel: 1863
[Affiche] Siegfried - Duitschland Wint
-Wat het tot zinken brengen van een tanker van 10.000 Br.R ton precies beteekent. Dit is slechts een enkel schip! Engeland teert echter reeds op de laatste reserves der wereld-tankervloot (...). Ca. 1943. Lithografie, 120 x 89 cm. -

verkocht € 100.00
kavel: 1864
[Affiche] Siegfried - Duitschland wint den slag op den Atlantischen Oceaan
-Een tot zinken gebracht schip van 15.000 Br.R ton. Tussen 1941 en 1943. Lithografie, 120 x 89,5 cm.-

verkocht € 170.00
kavel: 1865
[Affiche] 'V', NSB-poster
-Gevallen Joodse soldaat met gebroken lans, overwonnen door de hoofdletter 'V'. Ontworpen door 'M.M.' Lithografie, 122 x 91,5 cm.-

verkocht € 200.00
kavel: 1866
[Affiches/ plakkaten] Bekendmakingen NSB, 1942-1944
-Bezoekt de openlucht vergadering der N.S.B. op 11 juli 1942. Gemeente Werken, Den Haag. K. 1037. Met los opgeplakt etiket: Goedgekeurd door het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten No. 19. 66 x 53,5 cm, in goede staat + Bekendmaking. Bewakingsdienst tegen sabotage (...). Rotterdam, 21 januari 1943. 100 x 65 cm + Verbruiksverbod vaste brandstoffen. Rotterdam, 12 september 1944 - en nog 2 aanplakbiljetten van de N.S.B.-

verkocht € 70.00
kavel: 1867
[Affiches/ plakkaten] Bekendmakingen en verordeningen van de bezetter
-Met: Meidagen 1940 - Verordening betreffende de voorlopige regeling van het betalingsverkeer/ Verordnung (...) 10 Mei 1940. Helmond. Tweetalig affiche, 50 x 65 cm + Besluit van de Secretarissen-Generaal van de Departementen van Binnenlandsche zaken en van Justitie betreffende identificatieplicht. K.J. Frederiks/ J.C. Tenkink. Den Haag, 1 Oktober 1940. 78,5 x 56 cm + Heimordnung (...) der Wehrmachtbefehlshaber in den Niederlanden. Bekendmaking van de ge- en verboden in het 'Wehrmachtsheim', 89 x 50 cm - en 3 andere. -

verkocht € 70.00
kavel: 1868
[Affiches] Duitse propagandaposters
-Spoorweg staking? Gevolgen: Geen steenkolen, geen gas, geen electriciteit, geen voedsel, geen waterleiding. 1944, K. 1157. 77 x 54,5 cm. Enkel scheurtje in de marge, verder goed + Achtung! Jeglicher eingriff Eisenbahmbetrieb ist verboten (...). Transportcommandantur Utrecht. Ca. 1943. 80 x 55 cm. Gevouwen, met gaatjes/ scheuren in hoeken en marges met verlies van papier, verso enkele reparaties - en 2 andere.-

verkocht € 65.00
kavel: 1869
[Affiches] W.A. propagandaposters
-Op de bres voor de toekomst van land en volk. Wordt lid van de W.A. Politieke propagandaplaat no. 5005. Drukkerij Mes & Bronkhorst Haarlem. Lithografie, 45 x 30 cm. Met punaisegaatjes + Lou Manche, En gij? Wordt W.A. man. In dienst van ons volk. Koopt en leest "De zwarte soldaat". Haarlem, Drukkerij Mes & Bronkhorst, ca. 1941. 45 x 30 cm. Licht gekreukt, linker bovenhoek afgescheurd, heldere kleuren + 1934 W.A. Marcheert. Spotprent. Lithografie, 61 x 40 cm. Gevouwen.-

verkocht € 500.00