1850-1893 WOI en WOII

[1850 - 1859] [1860 - 1869] [1870 - 1879] [1880 - 1889] [1890 - 1893]
kavel: 1870
[Affiches] N.S.B. propaganda
-Met Mussert Hou-Zee. Ca. 1941, Drukkerij Mes & Bronkhorst, Haarlem. Lithografie. Heldere kleuren, punaisegaatjes, twee hoekjes afgescheurd + Van Altena, Mussert strijdt voor een vrij Nederlandsch volk, schaart u achter hem in de N.S.B. 1942. Lithografie. Gevouwen, met punaisegaatjes + M.D., De trossen los hou zee! Voor volk en vaderland sluit u aan bij de N.S.B. Ca. 1942, Drukkerij Mes & Bronkhorst, Haarlem. Politieke propagandaplaat No. 5006. Lithografie. Verso enkele reparaties, punaisegaatjes.-

verkocht € 110.00
kavel: 1871
[Affiches] Bekendmakingen en terdoodveroordelingen
-Bekendmaking. De Höhere S.S. (...) veroordelde op 3-5-'43 ter dood:... Gevouwen, 56 x 44 cm + Bekendmaking! Der Höhere S.S (...) 12 Nederlanders op de plaats van de laatste misdaad gefusilleerd. Den Haag, 16-12-1944 + Bekanntmachung (...) verurteilte 5 von ihnen zum Tode... Fr. Christiansen. Den Haag, 14-08-1941 + nog twee bekendmakingen van Christiansen - en 7 soortgelijke andere.-

verkocht € 260.00
kavel: 1872
[Affiches] Nederlandsche Unie, voedselverdeling
-Allen in de Nederlandsche Unie. Ca. 1940. Lithografie, 44 x 30 cm. Marges licht roestvlekkig + Nederlandsche Unie. Eendracht maakt macht. Ca. 1940. Lithografie, 58,5 x 44 cm. Punaisegaatjes, randen licht gekreukt + Uitdeelpost Centrale keuken. Rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd. Ca. 1941-1945 + Onderduikers (...) Om nu ook alle onderduikers van een nieuwe bonkaart te kunnen voorzien... 17-05-1945, regio Den-Haag. Gevouwen, licht gekreukt in de marges. -
€ 70 - € 120
kavel: 1873
[Affiches] Wederopbouw
-F.H.K. Henrion, Wij zullen niet rusten voordat het groote doel bereikt is... Wilhelmina. 1944-1945, James Haworth & Brother LTD., London. 75 x 50 cm + Arthur Goldsteen, Wij bouwen het Monument van de Grote Strijd. Nationale Monumenten-Commissie voor Oorlogsgedenktekens. 1948, Drukkerij Senefelder Amsterdam. Lithografie, 52,5 x 38 cm. Met punaisegaatjes + Wim Ten Broek/ Studio Flem, Nederland Industrialiseert. 1950. Lithografie, 49 x 33 cm. Gevouwen, met enkele gerestaureerde scheuren + "Vrij Nederland" voor vrije Nederlanders. Amsterdam, Kunstdruk Luii & Co., 1945 - en 3 andere, w.v. een met lichte waterschade.-

verkocht € 80.00
kavel: 1874
[Affiches/ plakkaten] Bekendmakingen Seyss-Inquart, Christiansen, Rauter
-Rijkscommissaris Seyss-Inquart, Erlass/ Decreet betreffende het Afkondiging van het politiestandrecht. Den Haag, 01-05-1943. Gevouwen, gebruikssporen en gaatjes in de marge + Seyss-Inquart, Bekanntmachung/ Bekendmaking (...) Uitzonderingstoestand. Den Haag, 1944 + Anordnung/ Beschikking (...) Openbare Orde. Rijkscommissaris Rauter. Den Haag, 1943 + 'Waarschuwing', ongeoorloofd bezit vuurwapens. Wehrmachtbefehlshaber Fr. Christiansen, 1941-1944. Geplakt en gekreukt - en 6 andere in redelijke tot goede staat.-

verkocht € 260.00
kavel: 1875
[Affiches/ plakkaten] Verordeningen en propaganda etc.
-Aangifteplicht roerend bezit van Vijanden en Landverraders. Burgemeester De Boer. 19-06-1945, Stadsdrukkerij Amsterdam. 74,5 x 50 cm. Gevouwen, enkele scheurtjes in marge + Orde Zal Overwinnen Want V = Victorie, Duitschland wint voor Europa! + Schematische kaart van de Hiërarchische organisatie van de N.S.B. Utrecht, 1942 + 2 bekendmakingen van Rijkscommissaris Liese - en 6 andere.-

verkocht € 240.00
kavel: 1876
[Affiches/ plakkaten] Bekendmakingen van o.a. de Weermacht in Rotterdam 1942-1944
-Vervoersverbod vaste brandstoffen. Rotterdam, september 1944. Druk Steens N.V. Schiedam. 55 x 41 cm. Gevouwen, in goede staat + 'Kostwinnersvergoeding', voor familieleden van Nederlandse krijgsgevangenen. Burgemeester Müller van Rotterdam, mei 1943. K2128. 50 x 33 cm. In goede staat + Openbare bekendmaking, luchtbeschermingsleider Müller, Rotterdam, mei 1942, K2128. 85 x 62 cm. Marges en vouwen met enkele scheurtjes - en nog 8 andere. -

verkocht € 70.00
kavel: 1877
[Affiches/ plakkaten] Bekendmakingen van de Duitse bezetter
-'Bekendmaking!' Over vergelding voor vernieling. Seyss-Inquart, Den Haag, september 1944. 61 x 40 cm. Klein scheurtje in linkermarge. Net ex. + 'Bekendmaking'. Kledingafgifte ten behoeve van de Duitse troepen. Rijkscommissaris Schwebel. Den Haag, oktober 1944. 46 x 64 cm. Waterschade onderzijde, rechter bovenhoek afgeknipt + 'Bekendmaking' van een nieuwe avondklok in Amsterdam. April 1945. 59 x 46 cm. Marge licht gekreukt - en nog 4 andere SS-aanplakbiljetten, meest uit 1944. Een met kleine restauraties, verder goed.-

verkocht € 70.00
kavel: 1878
[Tijdschrift] Zwart Front
-Weekblad van het Nederlandsch Volksfascisme "Zwart Front". Eerste jaargang, nr. 44 t/m 52, 1935 + tweede jaargang, nr. 1 t/m 53, 1936 + derde jaargang, nr. 1 t/m 9, 1936. In halflinnen band.-

verkocht € 700.00
kavel: 1879
Affiches
-Vreugde en arbeid. Wandelmarschen. Het Nederlandsche Arbeidsfront, 1943. 65,5 x 50 cm. Gescheurd, met vouwen + Stormende jeugd. Jeugdstorm. Departement van Volksvoorlichting en Kunsten, 1943. 42 x 30 cm. Gevouwen + nog 1 ex. + Klaproosdag 15 november. Ca. 1945. 38,5 x 26 cm. Gevouwen.-

verkocht € 70.00