1850-1893 WOI en WOII

[1850 - 1859] [1860 - 1869] [1870 - 1879] [1880 - 1889] [1890 - 1893]
kavel: 1880
Wir Hakenkreuzler
-unter mitarbeit hervorragender Parteiführer, Wien 1927. 94 pp. Rug licht besch., verder goed ex. + 42 andere boekjes en brochures, grotendeels m.b.t. Nazi-Duitsland + 26 nrs. van Het Nationale Dagblad tussen 25 okt. en 30 nov. 1944 - toegevoegd een SS-vaan.-

verkocht € 370.00
kavel: 1881
Winterhilfswerk/ Winterhulp
-Groot lot met ca. 600 Abzeichen, w.o. oorlogsschepen, nazi-emblemen, 2 plastic SA-mannetjes, stadspenningen, kunstbloemen en dieren + sigarettenblik met o.a. 3 Nederlandse onderscheidingen en 1x Royal Army Medical Corps, ca. 10 Abzeichen, 2 kogels + collectebus Winterhilfswerk, met binnenin een rammelringbuisje aan bovenzijde gemonteerd om rinkelend geld te veinzen (hoogte 17 cm, diameter 10 cm) + 6 mini-boekjes Das Deutsche Lied, uitgave Winterhilfswerk + enkele luciferdoosjes Winterhulp + 6 vellen Winterhulp postzegels.-
€ 350 - € 700
kavel: 1882
[WOI] Foto's en aquarel
-Lot van 15 foto's, ca. 1916-1920. Stempel achterzijde Amsterdam Vereenigde Fotobureaux Amsterdam. Diverse onderwerpen als soldaten te paard, een gewonde Duitse officier etc. Afm. 13 x 18 cm. elk + privé-archief Julius Kohn, Duits medisch officier in WOI uit Frankfurt am Mainz. Adresboekje, 21 ansichtkaarten en 20 foto's in div. formaten waaronder een met zusters en een veldhospitaal - en een ovalen aquarel 'Villa Grille', 1918. Tekenaar onbek. Afbeelding van een Poilu die twee kinderen voedt. Afm. 22 x 18,5 cm. Achter passe-partout.-

verkocht € 100.00
kavel: 1883
[Affiches] Roddelen schaadt uw volk
-Genemhmigt von Hauptabteilung volkaufklarung und propaganda beim Reichskommissar, 1942. Gevouwen, op twee vouwen enkele cm. ingesch. zonder verlies van papier + Stemt NSB. Uitvouwbare folder in fotomontage + ex Libris Jan Gerard Jans, NSB-propagandaleider in Noord-Nederland + Proclamatie Nederland's Volksherstel + bevel inzet voor Arbeitseinsatz, Rotterdam, 1944 + NSB aanplakstrook 'Ons nationalisme uw redding ons socialisme uw toekomst', uithangtijd 1944. -

verkocht € 70.00
kavel: 1884
[N.S.B.] Collectie van 27 diverse stuks getypte/ gestencilde correspondentie/ rapporten,
-gedateerd 1936-1943, deels doorslagen, grotendeels voorzien van handtekeningen in pen of meegestencilde handtekeningen, alle ongeveer A4-formaat.-

verkocht € 260.00
kavel: 1885
[N.S.B.] Verzameling van 6 brieven en documenten, met toevoegingen, w.o.:
-(1) Met de hand door Anton Mussert ondertekende, getypte brief aan S.A. van Lunteren, op Musserts persoonlijke briefpapier met voorgedrukt hoofd van de N.S.B., gedateerd 11 maart 1935, A4-formaat (vouwen). -

verkocht € 280.00
kavel: 1886
[N.S.B.] Hoofdkwartier, Materiaaldienst. Serie van 12 gestencilde "Kennisgevingen"
-Gedateerd 28 september 1942 tot en met 14 mei 1943, alle met het logo van de N.S.B. en het adres van de Materiaaldienst (Kruisstraat 7, Utrecht) in het briefhoofd en met de meegestencilde handtekening van de Directeur van de dienst J. Wunderink, alle op één blad (3x tweezijdig bedrukt), 34 x 22 cm. (7x) en 27,5 x 21,5 cm. (alle geperforeerd).-

verkocht € 150.00
kavel: 1887
[Affiche] Gezagsverklaring Seyss-Inquart
-'Nederlanders in het bezette gebied', waarop Seyss-Inquart zijn aanstelling als Rijkscommissaris op 29 mei 1940 te Den Haag bekendmaakt. Met onderaan in handschrift: 'Afgekondigd te Westbroek + (?), de 30 mei 1940.', met monogram. -
€ 75 - € 140
kavel: 1888
[WOI] L'Europe Anti-Prussienne
-Images & documents pour servir à l'Histoire de la Guerre. No. 1, 1914 t/m no. 12, 1915. Eerste 20 nummers, compleet met karikaturen en bijlages incl. "Humoristisch Karte von Europa im Jahre 1914". In halflinnen gebonden. -

verkocht € 320.00
kavel: 1889
NSB etc.
-Nationaal Socialistische beweging Besloten Kringbijeenkomst voor leden van Kring Den Haag West op donderdag 28 februari 1935 in het gebouw voor K. & W. + N.S.B. post voor Den Haag en Omstreken, no. 1, 1937 + Lidmaatschaps-bewijzen NSB 1936 + Bewijs van deelneming 4e algem. landdag, 5 October 1935 + uitnodiging op nummer van die landdag + kaartje voorlopig lidmaatschap, 1935 - en 2 briefjes + Der Totale Krieg. General Ludendorff, Ludendorff's Verlag, 121 Tausend, 1940 met zeldzaam (besch.) stofomslag + Die Polnischen Greueltaten an den Volksdeutschen in Polen. 2e dr., Berlijn, 1940. Opdracht op titelp. van dhr. Wolff + Van Hemd tot Front. Opgedragen aan Arnoldo Meyer, voortrekker van Zwart Front. Zeldzame brochure, 1936. 8 p. Gevouwen met rood pennekrabbeltje op voorzijde - en 4 andere m.b.t. WOII. Toegevoegd: 9 karikaturale kaarten m.b.t. de nazi-leiders, uitgave Eindhovensch Dagblad, Eindhoven.-

verkocht € 360.00