1850-1893 WOI en WOII

[1850 - 1859] [1860 - 1869] [1870 - 1879] [1880 - 1889] [1890 - 1893]
kavel: 1890
Jean Massart, Belgie's verzet tegen de Duitsche overheersching
-Leiden, De Vlaamsche Boekenhalle, 1915. Met achterin een verkleinde uitgave van verzetskrant La Libre Belgique uit 1913. 2 delen. xvi,474,(16) pp. Linnen, met titel in goudopdruk op de rug.-

verkocht € 140.00
kavel: 1891
Kranten en knipsels
-Groot formaat knipselboek (62 x 42 cm) met 4 meest dubbelzijdig beplakte bladen (overige blanco) met krantenknipsels, pamfletten, illustraties, voedselverpakkingen etc. rond de bevrijding van Nederland, mei 1945. Kwetsbaar papier van omslag en gebruikte bladen beschadigd + 'Pamfletten en goede gaven'. Oblong album met linnen rug (20 x 27 cm) met 24 bladen (deels blanco), deels tweezijdig beplakt met knipsels, distributiekaarten, pamfletten etc. van zowel Geallieerde als Duitse kant. Voorplat met handgeschreven titel + tientallen losse kranten uit de oorlogsjaren, o.a. De Stem, Het Parool, Brabantia Nosta, The Liberator, Deutsche Zeitung in den Niederlanden, Breslauer Neueste Nachrichten, Het Nationale Dagblad, Volk en Vaderland, Utrechtsch Dagblad - en losse pamfletten, bekendmakingen, enz.-

verkocht € 110.00
kavel: 1892
Manuscript logboek van vliegtuigspotters n.a.v. het bombardement op Rotterdam
-Dagelijks logboek bijgehouden door een team van 7 vliegtuigspotters te Rotterdam, begonnen kort na het bombardement op de stad, met in totaal ca. 1000 meldingen, begonnen op zondag 29 juni 1941, en eindigend op dinsdag 6 oktober 1942, 78 tweezijdig beschreven bladen (geen blanco bladen over), contemporain karton, smal folio.-

verkocht € 220.00
kavel: 1893
[Heinrich Hoffmann e.a.] Foto-album Julius Schaub.
-Persoonlijk foto-album van Hitlers adjudant Julius Schaub. Berlijn, Bückeberg, Grevenburg, München, Nürnberg e.a., ca. 1933-1936. 56 originele foto-afdrukken, formaat 13:18 tot 18:24 cm. op 27 vellen geplakt in halfleren plakboek uit de tijd (rug deels vergaan, wat scheurtjes in bladen etc., maar de foto's zelf meest in goede staat), ingelegd in linnen cassette.-
€ 9000 - € 13000