2097-2199 Varia

kavel: 2097
[Shirley Temple] Maandblad Onze Shirley
-Proefnummer en 2 volledige jaargangen van 12 nummers elk (= alles verschenen) onder voorzitterschap van W.J. Eckhardt, 1936-37 - en Shirley Temple in "Het arme rijke Meisje" filmbrochure.-
€ 50 - € 80
kavel: 2098
[Proost Prikkels] Lot van meer dan 110 nummers,
-ca. 1949-1995, diverse formaten en uitvoeringen, grotendeels los als uitgegeven maar de jaargangen 1949 en 1950 gebonden.-
€ 80 - € 160
kavel: 2099
Fleurs Oiseaux et fantaisies par J. Pillement 1719-1808
-Paris, Henri Ernst, ca. 1920. Folio koordgebonden omslag met linnen rug. 2 p. en 40 p. met fraaie tipped-in platen van Pillement. -
€ 75 - € 150
kavel: 2100
[Genealogie en heraldiek. Rietstap] Wapenboek van den Nederlandschen Adel,
-met genealogische en heraldische aanteekeningen, door J.B. Rietstap. Groningen, J.B. Wolters, 1883-1887. 2 delen, XIV,239,(5); VI,334,(22) p., met in prachtige chromolithografie (met goud en zilver): 2 ongenummerde platen met koninklijke wapens, 100 platen en 3 bijvoegsels elk met 6 wapens, oorspronkelijk uniform zeer rijk verguld en gedecoreerd half marokijn door A. Schmidt Gravir Anstalt Leipzig, alle sneden verguld, groot folio.-
€ 100 - € 200
kavel: 2101
Céramique Orientale
-Paris, Henri Ernst, ca. 1920. 40 tipped-in platen in kartonnen omslag in halflinnen met opgeplakte voorplaat, koordgebonden. Rug sleets, verder net exemplaar - met: Handleiding tot onderwijs en zelfoefening in de eerste beginselen van het rechtlijnig-, bouwkunstig- en werktuigkunstig teekenen. H. Springer, derde cursus, 2e dr., Amsterdam, C.L. Brinkman, ca. 1870. Folio, 30 pp. Schutbladen en randen voorplat met papiervraat, rug ontbreekt, binnen goed.-
€ 60 - € 90
kavel: 2102
Winkler Prins
-Geïllustreerde encyclopaedie - Woordenboek voor wetenschap en kunst, beschaving en nijverheid onder hoofdredactie van A. Winkler Prins, met medewerking van vele vaderlandsche geleerden. Amsterdam, G.L. Brinkman. Eerste druk, 1870-82. 16 delen (incl. atlasdeel) in orig. rood linnen met goudopdruk. -
€ 70 - € 120
kavel: 2103
[Facsimiles] Maria Sibylla Merian - Metamorphosis insectorum Surinamensium
-ofte verandering der Surinaamsche insecten. Door Maria Sibylla Merian. Utrecht/Antwerpen, Het Spectrum, 1975, (6),60,(2) p., 60 platen in kleur, oorspronkelijk half rexine, linnen schuifdoos, groot folio.-
€ 100 - € 200
kavel: 2104
[Facsimiles] Maria Sibylla Merian - Les aquarelles de Leningrad
-Parijs, Bibliothèque des Arts, 1974, 1 tekstdeel en 1 platendeel uitgegeven in 1750 exemplaren (50), tekstdeel 319 p. en 146 afbeeldingen op 17 uitslaande platen, oorspronkelijk halfperkament; platendeel met tekstboekje (8) p. in omslag en 50 platen los in halfperkamenten overslagdoos, groot folio.-
€ 100 - € 200
kavel: 2105
Vitrine met meer dan 50 doosjes van gelithografeerd blik of karton,
-grotendeels 1ste helft 20ste eeuw maar ook inclusief enkele laat 19de-eeuwse exemplaren, deels met inhoud (spelden, naalden w.o voor grammofoons, pastilles, kroontjes voor kroontjespennen, lucifers en gummetjes), diverse vormen en formaten, de vitrine meet 37 x 27 x 6,5 cm. (br. x d. x h.).-
€ 70 - € 140
kavel: 2106
De Diergaarde te Parijs
-Beschrijving en levenswijze der zoogdieren. Boitard en J. Janin. Amsterdam, Elix Drukkers en Uitgevers, 1845. (28) LXVI 472 p. 4to. 1 uitvouwbare overzichtskaart van het park, 4 handgekl. gravures, 2 portr. (Buffon en Cuvier), 51 gravures en div. ills. bij de tekst.-
€ 60 - € 90