200-230 Literatuur en bibliofiele uitgaven

[200 - 209] [210 - 219] [220 - 229] [230 - 230]
kavel: 200
Multatuli - Max Havelaar
-of de koffij-veilingen der Nederlandsche Handel-Maatschappij. Amsterdam, J. de Ruyter, 1860. Eerste druk, 2 delen in 1 band, (6), 212; (4), 185 pp. Halflinnen, gemarm. pap. omslag, enkele papierresten aan binnenzijde platten. Binnen goed. -

verkocht € 300,00
kavel: 201
Frederik van Eeden - De Kleine Johannes
-Frederik van Eeden. Met IX lithografiën en versieringen door Edzard Koning. 's-Gravenhage, Mouton & Co, ca. 1898. 190 (6) p. Luxe editie in halfperkamenten kunstband met vergulde titel en florale versiering, groen linnen. -
€ 75 - € 125
kavel: 202
[Bibliothèque de la Pléiade] 9 titels in 11 delen uit de reeks
-op 2 na met stofomslag en 2x in schuifdoos: (1) Album Gide (1985); (2) Apollinaire. Oeuvres en prose I (1977); (3) Apollinaire. Oeuvres poétiques (1959, zonder stofomslag); (4) Claudel. Théâtre II (1956, zonder stofomslag); (5) Diderot. Oeuvres (1992, in schuifdoos); (6) Flaubert. Oeuvres I-II (1983/ 1988, 2 delen); (7) Flaubert. Correspondance. I-II (1984/ 1988, 2 delen); (8) Mallarmé. Oeuvres complètes (1979); (9) Voltaire. Mélanges (1995). (totaal 11)-

verkocht € 100,00
kavel: 203
[Raoul de Keyser/ Roland Jooris/ Antoon de Clerck] Twee items: (1) Een verpakte gedachte.
-Zonder plaats en uitgever, 1967, gedrukt in 250 exemplaren, 10 dik kartonnen bladen, éénzijdig bedrukt met 11 gedichten geletterd a-k door Roland Jooris met typografie van Antoon de Clerck, los als uitgegeven in oorspronkelijke gezeefdrukte kartonnen chemise en schuifdoos ontworpen door Raoul de Keyser, 25,3 x 17,3 x 5 cm. (doos met de gebruikelijke lichte slijtage).-

verkocht € 340,00
kavel: 204
[Jugendstil banden] Nederlandse literatuur
-Louis Couperus. Babel. Amsterdam, L.J. Veen, (1901). 199 pp. Oorspr. geïllustreerd linnen, ontwerp Jan Toorop + 5 andere door Couperus + Stijn Streuvels. Bloemlezing. Amsterdam, L.J. Veen, (1906). VI,278 pp. Oorspr. geïllustreerd linnen, ontwerp Anna Sipkema + 2 andere door Couperus + 4 door Frederik van Eeden - en 23 andere. -

verkocht € 240,00
kavel: 205
[Willem Hussem. Met opdrachten] 10 items: (1) W. Hussem. Lessen in luchtdruk.
-Zaandijk, Heijnis, 1965, uitgegeven in 100 exemplaren, 29,(2) p., oorspronkelijk gezeefdrukt draadgebonden omslag (omslag deels vergeeld/ vlekkig).-

verkocht € 160,00
kavel: 206
Der Literarische Flohzirkus
-Leo Koszella. Hesperos Verlag, Grünwald, München, 1922. 396 (3) pp. Nummer 345/500, gesigneerd met 11 (erotische) etsen. -

verkocht € 100,00
kavel: 207
16 diverse (bibliofiele) uitgaven: (1) Jozef Eijcjkmans. Verzen 1951.
-Uitgegeven in eigen beheer, gestencild, (48) p., oorspronkelijk gestencild omslag.-
€ 100 - € 200
kavel: 208
Paul Verlaine + Claudine
-Oeuvres Completes de Paul Verlaine Illustrees par Berthold Mahn. 8 delen. Parijs, Librairie de France, 1931. 199; 263; 331; 286; 318; 286; 357; 349 pp. 8vo, halfleer. Enkele banden iets sleets, verder goed + Willy et Colette Willy, Grau Sala, Claudine a l'ecole, Claudine a Paris, Claudine en menage, Claudine s'en va. 4 delen. Parijs, La Bonne Compagnie, 1947. 235, 186, 193, 173 pp. Met 40 platen naar aquarellen van Grau Sala, waarvan 4 frontispices. 8vo, groen halfleer, vergulde titel op rug. Hoeken licht sleets, verder goed.-

verkocht € 100,00
kavel: 209
Marcel Proust - A la recherche du temps perdu
-Complete set dl. 1-7. Parijs, Gallimard, 1968-1969. Ills. Philippe Jullian. 528; 390; 485; 458; 466; 489; 365 p. Nette set - en Marcel Proust a life. Jean-Yves Tadié, Viking, 2000. 986 p.-

verkocht € 60,00