150-156 Papieren speelgoed en theaters

kavel: 150
Drie diverse spellen: (1) "Jeu du Cheval Blanc".
-Spel gedateerd 1836, bestaande uit 5 kaarten van elk 12 x 18,5 cm., alle met een verschillende tekening in gouache, verder een houten hamertje, een fraai palmhouten bekertje, 8 ivoren of benen dobbelsteentjes met het cijfer 1 t/m 6, een hamertje en een klokje op één vlak (andere vlakken blanco), en 57 (van 60) rode fiches en 55 (van 60) blanco fiches van been of ivoor en ten slotte een letterdruk "Explication du Cheval Blanc", alles samen in de oorspronkelijke, met sitspapier versierde kartonnen doos met gelithografeerde titel op het deksel, 18 x 25 x 5 cm.-

verkocht € 220,00
kavel: 151
Reclamespelen
-Leven-puzzle 1926. De vijf zintuigen. Samenstelling Jos vas Dias. 28 x 22 cm. Met diverse reclames als Gebr. Prins Opticien, Amsterdam/Bussum en Sickesz + De Sleutel van het geheim der sterren. Leven-puzzle 1931 + Ganzenspel Biscuitfabriek 'Victoria", Dordrecht, ca. 1935 + Geschiedenis spel door negentien eeuwen heen. Ned. Biscuitsfabriek, lith. gebr. Braakensiek. Verstevigd op randen aan achterzijde + Bijdijsiroop-spel. De lotgevallen van Meneer Vincent. Rotterdamsche lithografie en Handelsdrukkerij, ca. 1910 + Helder's Noordpoolspel (scheur l.o. hersteld) + Tramway-spel. Uitg. Ellerman, Harms & Co, Amsterdam, ca. 1890. Aan achterzijde aan randen verstevigd + De Jong's Cacaospel - en 2 andere. Met gebruiks- en restauratie-sporen, maar alle compleet.-

verkocht € 260,00
kavel: 152
Verzameling speeltheaters, pop-ups, bouwplaten, aankleedpoppen, jaren 20 tot 90
-Gezelschapsspellen, 3D-knutselplaatjes e.a. O.a. twee knutselplaten van Piet Marée, jaren 30 + complete werktekening voor een modern poppenhuis, Selecta n.v., Den Haag, jaren 40 + 8 pop-upboekjes van o.a. Vojtech Kubasta + El theatro de los ninos, papieren theater, jaren 20 + ca. 25 kleed-aan poppen uit de jaren 30-90.-

verkocht € 80,00
kavel: 153
Nieuw Vermakelijk Ganzenspel
-Eve Wijsmuller, Amsterdam, ca. 1850. 41 x 53 cm. Gelithografeerd, handgekleurd ganzenbordspel. Redelijk exemplaar, beschadigde marge aan achterzijde verstevigd, wat slijtageplekjes aan het oppervlak + Clingendaalsch Wedrenspel, ca. 1883. 40 x 57,5 cm. Aan achterzijde verstevigd aan randen, bovenrand (marge) wat smoezelig. Gevouwen, verder goed ex. + Nieuw Vermakelijk Elfstedenspel. Bijlage van de Leeuwarder Courant, 1940. Chromolithografie op papier, 56 x 43 cm. Enkele vouwen, scheur aan achterzijde gerep. met plakband, verder goed + O, die milde leeningbank!! Rotterdam, Frans Moret & Zonen, 1912. Lithografie op papier, 65 x 49,5 cm. + Chantecler-spel. Present-exemplaar voor de kinderkamer. Drukkerij Opstanding voorheen Veldhuyzen & Co., Weteringschans 167 [Amsterdam]. Lithografie op papier, 46,5 x 51,5 cm. - en 5 andere.-

verkocht € 180,00
kavel: 154
Fenakistiscoop
-Set van 12 draaiplaten, ca. 1840. Kopergravure, handgekleurd. 4 platen met illustraties aan beide kanten. Alle in goede staat. Bijgevoegd: een gietijzeren fenakistiscoop, hoogte ca. 30 cm.-

verkocht € 2000,00
kavel: 155
N.V. Koek- en beschuitfabriek "de Vlijt" Koog a/d Zaan - Legplaten
-Reeks van 6 legplaten, elk bestaande uit 24 gelithografeerde stukken. Ca. 1910. In goede staat en compleet.-

verkocht € 130,00
kavel: 156
Tramweg spel
-12 handgekleurde kartonnen kaarten, ca. 1870 met nummer- en conducteurkaartjes. Hiervan ontbreekt nr. 25. Zonder instructies of doosje + Het Muisje Witspel, ca. 1940 (k974p), in doos + Keesje Kef Spel, ca. 1935 (?) - en 2 kinderboeken: Spear's Prentenboeken Bont Allerlei, ca. 1910 en Vrolijk Kinderleven door George. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1900, pagina's op linnen.-

verkocht € 50,00