250-265 Manuscripten

[250 - 259] [260 - 265]
kavel: 250
Liber amicorum + bidprentjes
-Liber amicorum. Losbladig, 20 bladen met tekstbijdragen, 1 blad met illustratie, 15 onbeschreven bladen. Tekstbijdragen veelal versierd, een met haarlok. Duitsland, bijdragen gedateerd 1840-1855. In versierd oblong doosje (7 x 12,5 cm) in schuifdoos + bidprentje 'Der Freundschaft heilig', opengewerkt papier op zijde, begin 19e eeuw + bidprentje, kopergravure, 18e eeuw + bidprentje op perkament. Bidprentjes alle in passe-partout. -
€ 60 - € 90
kavel: 251
[Fortificatie] "Architectura militaris".
-Manuscript op handgeschept papier (watermerk Franse lelie in gekroond wapenschild) in pen en bruine inkt, Holland, 1ste helft 18de eeuw, 60 grotendeels tweezijdig gebruikte bladen en 28 blanco bladen, Latijnse tekst met Nederlandse vertaalde termen, met op vrijwel elke pagina één of meerdere illustraties van (de theorie) van vestingwerken, twee los ingelegde, gegraveerde plattegronden van Kampen en Hasselt, contemporain karton, folio (37,5 x 25 cm.).-
€ 500 - € 1000
kavel: 252
Album amicorum
-van Betje Baan, Rotterdam 1860-1911. Album met 18 tekstbijdragen, waarvan enkele met versiering. Fraai album, 22 x 29 cm., verguld met inlegprent waarachter de bijdrages (als in een doosje) liggen. In foudraal.-
€ 100 - € 200
kavel: 253
[Alchemie/ apothekerij ca. 1700] Manuscript receptenboek,
-ca. 1700-1725, op papier met watermerk wapen van Amsterdam, (2),45 bl. deels éénzijdig en deels tweezijdig beschreven bladen [nummering slaat 19 over], en 21 blanco bladen, contemporain perkament, klein folio.-
€ 250 - € 500
kavel: 254
Convoluut met 4 Britse (reis)verslagen 1850-1853 w.o. Great Exhibition 1851
-Convoluut met 3 manuscript verslagen in dezelfde, zeer goed leesbare hand, van (1) een georganiseerde reis naar Frankfurt i.v.m. een internationaal vredescongres waaraan zelfs een vertegenwoordiger van de Ojibeway-indianen deelnam (1850, 28 p., met één aquarel), (2) een bezoek aan de eerste Wereldtentoonstelling in het Crystal Palace te Londen (1851, met twee ge-aquarelleerde platen, 18 p.), (3) een bezoek aan Hastings en Brighton (18 p.) en (4) een bezoek aan Edinburgh (1 p.), samen in modern leer in oude stijl, 19 x 12 cm.-
€ 750 - € 1500
kavel: 255
Geographische Vermaeklykheden [ca. 1785]
-Bij een vergaedert uyt verscheyde Autheurs door M.V.A. 8vo, half-leer, gekartonneerde platten. 335 met inkt genummerde pagina's [de nummering loopt van 1 tot 275 en dan van 246 verder naar 329] waarvan 329 (+20) beschreven. De tekst begint met een inleijding "Van den Aerd-bol in 't gemeyn", daarna Europa en de Europese landen uitgebreid en vervolgt met Asia, Africa, Zuijd- en Noord-America.-
€ 300 - € 600
kavel: 256
Liber amicorum
-Album in schuifdoos met 9 tekstbijdragen, een uitgesneden eikenblad-illustratie, 7 geborduurde ills. en 5 handgetekende bijdragen. In Duits en Nederlands (o.a. Harlingen), ca. 1844-1848. -
€ 80 - € 150
kavel: 257
Kalligrafie-album Joseph van der Hagen Zoutelande 1769
-Handgeschreven album in 13 bladen, 20 x 33 cm. Eerste pagina geplakt, wat vlekkig ex. In eenvoudig contemporain pap. omslag.-
€ 70 - € 120
kavel: 258
[Amsterdam. Toneelstuk] De inwijding der Nieuwe Beurs van Amsterdam
-Toneelmatige Voorstelling door H. Hesterman. Amsterdam, bij H. Hesterman en Zoon met getekend vignet, 1845. Schrift, kl. 4to. Blauw gemarmerd omslag (stukje uitgeknipt). 42 van 48 handbeschreven pp. met volledig uitgeschreven toneelstuk betreffende de Nieuwe Beurs van Amsterdam.-
€ 60 - € 100
kavel: 259
Poezie-albums
-Album Henriëtte van Ufford, Zutphen, 1878 -1887. Met 32 bijdragen waaronder enkele tekeningen + Album Coba/ Aantie, ca. 1910-1922 met 13 bijdragen - en een klein vroeg 20ste-eeuws album met 7 bijdragen - toegevoegd 9 losse tekeningen ca. 1856 uit liber amicorum (omgeving Dordrecht).-
€ 70 - € 120
[250 - 259] [260 - 265]