400-617 Oude boeken 17de-19de eeuw

[400 - 409] [410 - 419] [420 - 429] [430 - 439] [440 - 449] [450 - 459] [460 - 469] [470 - 479] [480 - 489] [490 - 499] [500 - 509] [510 - 519] [520 - 529] [530 - 539] [540 - 549] [550 - 559] [560 - 569] [570 - 579] [580 - 590] [591 - 600] [601 - 610] [611 - 617]
kavel: 400
[Scheepvaart] Grondbeginselen van den Scheepsbouw
-of werkdadige verhandeling der scheepstimmerkunst; in't Fransch beschreven (...) en in het Neerduits gebracht door een liefhebber der vrye kunsten. Zynde deeze vertaaling, onder het opzigt van twee beroemde Hollandsche scheepsbouwers, verrykt, met eenige aantekeningen, voor ongeoeffende in de Fransche scheepstimmerkunst en in de meetkunde. Ottho van Thol/ Gerrit de Groot, 's-Gravenhage/ Amsterdam, 1759. 4to, 349, xx pp. In orig. roodpap. band met gemarmerde platten en vergulde rugtitel. Compleet met 24 platen op 23 uitvouwbare platen. -
€ 650 - € 1100
kavel: 401
[Maritieme geschiedenis. Zeer zeldzaam seinboekje] Afbeelding van alle de generale zeinen,
-die gedaan en geobserveerd werden in 's lands vloot, zoo in het zeilen en ankeren by daag en nagt, als ten tijde van gevegt; met de beteekenis van ieder signaal, en aanwyzing der plaatszen daar dezelve in de origineele Hollandsze en Engelsze zein-boeken te vinden zyn (...). Te zamen gesteld (...) door N. Govertz, schryver in 's lands-dienst ter zee. Amsterdam, voor den autheur, 1746, (8),(10) letterdruk p., met 142 illustraties (inclusief tussentitels) op 71 gegraveerde platen met het betreffende sein handgekleurd en de keerzijdes met letterdruk tekst, en met "Aanhangzel voor particuliere zeinen" bevattende 12 illustraties (6 verschillende) op 6 ongekleurde, gegraveerde platen (zelf in te vullen, hier ongebruikt), in contemporain karton waarvan de rug ontbreekt, klein 8vo.-
€ 300 - € 500
kavel: 402
[Alkmaar] 19de-eeuws convoluut
-Bevat 14 zeldzame korte werken, meest te Alkmaar uitgegeven, halverwege 19e eeuw. In gekartonneerde band, 8vo. Band sleets, rug beschadigd, inhoud deels water- of roestvlekkig, verder goed.-
€ 100 - € 200
kavel: 403
De werken van T. Lucretius Carus van het heelal
-uit het Latyn in het Nederduitsch vertaald. Sebastiaan Petzold, Amsterdam, 1701. Met titelplaat, titelpagina met plaat en 8 platen van Romein de Hooghe. (62), 723, (29 = bladwyzer) pp. 4to, perkament. -
€ 200 - € 400
kavel: 404
A description of Holland or the present state of the United Provinces
-Wherein is contained a particular account of the Hague, and all the principal cities and towns of the Republick with their buildings, curiosities, &c (...) to which are added, directions for making the tour of the Provinces. London, J. and P. Knapton, 1743.-
€ 60 - € 100
kavel: 405
De Grondt-Regulen der Bouw-Konst
-Ofte de uytnementheyt van de vijf ordens der Architectura, van Vincent Scamozzi, bouwmeester van Venetien. Joachem Schuym. Amsterdam, Justus Danckerts, 1694.-
€ 120 - € 200
kavel: 406
[Liedjes. Convoluut met 186 stuks] "Verzameling van (...) oude liederen".
-Convoluut met (volgens de ingeplakte, uitslaande manuscript-indexen op de schutbladen) 186 gedrukte liedjes, 19de eeuw (grotendeels 2de helft daarvan), enkele met houtsnede illustraties, eenvoudig contemporain halflinnen met titeletiket op voorplat, klein 8vo (deels gerafeld/ met beschadigingen, enkele bladen los).-
€ 150 - € 300
kavel: 407
[Liedjes. Twee bundels incl. manuscript] (1) Convoluut met ca. 120 gedrukte liedjes,
-2de helft 19de eeuw, enkele met houtsnede illustraties, eenvoudig contemporain halflinnen, klein 8vo (hier en daar met kleine gebreken, enkele liedjes gescheurd).-
€ 150 - € 300
kavel: 408
[Liedjes] Verzameling van 20 bundeltjes gedrukte liedjes
-Vrijwel alle met adres Amsterdam, E. of E.P.A van de Geer of F.W. Vislaake, of zonder adres, 2de helft 19de eeuw, grotendeels 30-40 p., alle met meerdere liedjes en geïllustreerd met enkele kleine houtsneden, op drie na in eenvoudig, draadgebonden contemporain omslag, klein 8vo (hier en daar met gebreken).-
€ 125 - € 250
kavel: 409
[Emblemata. Krul] Pampiere wereld, ofte Wereldsche Oeffeningen,
-waer in begrepen zijn meest alle de rijmen en werken van I.H. Krul. Al te zamen door hem verbetert, en met veel nieuwe rijmen verrijckt, doorgaens met schoone kopere platen verciert, afgezondert in vier deelen. Amsterdam, weduwe Jan Jacobsz. Schipper [adres op frontispice], 1682, (12),320; 447,(4) p., met gegraveerd frontispice en 92 gegraveerde illustraties (voornamelijk over de halve pagina), contemporain half schaapsleer met vergulde geribde rug met marokijnen titelschildje, gemarmerde platten, 4to.-
€ 150 - € 300