650-697 Amsterdam

[650 - 659] [660 - 669] [670 - 679] [680 - 689] [691 - 697]
kavel: 650
[Artis] De Dierentuin van het Koninklijk Zoölogisch Genootschap
-Natura Artis Magistra te Amsterdam. Geschetst door Prof. H. Schlegel. Met historische herinneringen van P.H. Witkamp. Oorspr. houtgravuren voor dit werk W. Hekking jr, G.J. Bos en J. Smit. Gérard D. van Es. Amsterdam, Gebr. van Es, 1872. Exemplaar in losse afleveringen in losse papieren omslag (besch. aan rechterbovenhoek en twee kleinere scheuren). Voorplaat eerste aflevering geplakt op voorzijde omslaande map, geen omslag bij deel 14 en intekenarenlijst, geen achterplat bij deel 2. -
€ 100 - € 200
kavel: 651
[Ansichtkaarten] Amsterdam/ Judaica/ Prostitutie
-Ansichtkaart Maison Weinthal. De nieuwe politie verordening: je mag er naar kijken maar inkomen niet. Niet gelopen, ca. 1902. Zeldzaam.-
€ 40 - € 70
kavel: 652
18e-eeuwse beursbeugel
-Zilveren beursbeugel met bijhorende tashaak. De beugel met decoratie van 4 figuren. De haak met klassieke ornamentiek. Beurs met Amsterdams stadskeur en jaarletter H (= 1792) en Meesterkeur WT (= Willem Hendrik Tenkink). De haak met Amsterdams stadskeur en jaarletter E (=1789) en onleesbaar keur. -

verkocht € 160,00
kavel: 653
19e-eeuwse beursbeugel
-Zilveren beursbeugel met tashaak. Hollands gekeurd met pseudo 18e-eeuwse keuren en jaarletter 1898. 19e-eeuwse kopie van een Orangisten-beurs met afbeelding van figuren in cartouche en de haak met afbeelding van Willem van Oranje. Met zwarte velours tas met monogram.-

verkocht € 140,00
kavel: 654
Henri Ford (1863-1943)
-Telegram aan de Ford showroom, Nieuwezijds Voorburgwal, jaren 30. Met tekst "Congratulations with your outstanding showroom wish you most succes Henri Ford". In lijst.-
€ 100 - € 200
kavel: 655
Daniël Willinks Amsterdamsche Buitensingel
-Nevens de omleggende dorpen, opgeheldert door aanteekeningen over veele voornaame geschiedenissen: met afbeeldingen eeniger oude en tegenwoordige Stads Poorten, Wachttoorens, Kloosters, Dorpen enz. Tweede druk. Amsterdam, Arendt van Huyssteen, 1738. (30),304,(28) pp. Leer, geribde en vergulde rug met titelschildje, geïll. frontispice door J. Goeree, titel met vignet, met een gravure in de tekst en 16 (deels uitslaande) kopergravures, 8vo. Rug sleets, hoeken gestoten, een uitslaande gravure met plakbandreparatie op keerzijde. Net exemplaar. Met: Aemstel's oudheid of gedenkwaardigheden van Amsterdam. Deel 1-6 (van 7). Amsterdam, Scheltema, 1855-1872. In uniform halfleer, geribde en vergulde rug met handgeschreven papieren titelschildje, groot 8vo. Rugeinden sleets.-

verkocht € 110,00
kavel: 656
Martin van Waning (1889-1972)
-Gezicht op molen de Gooier gezien vanaf de Cruquiuskade. Olieverf op board. Linksonder voluit gesigneerd. 50 x 40 cm. -
€ 400 - € 700
kavel: 657
[Feminisme] Mina Krüseman
-Meester kritiek. Geen roman of novelle maar een satire. Uitsluitend voor Amsterdam geschreven; en, zonder zyne voorkennis, opgedragen aan haren vyand Ds. H. de Veer, Redakteur der Kleine Courant "Het Nieuws van den Dag" door Stella Oristorio di Frama. (Mina Krüseman). Tweede druk, in eigen beheer uitgegeven, Gebr. Abrahams, 1874. Gesign. door auteur. 77 (3) pp. In halflinnen met vergulde rugtitel. -
€ 70 - € 120
kavel: 658
Het Mirakel van Amsterdam
-Convoluut van 16 werken m.b.t. het Mirakel van Amsterdam. -

verkocht € 80,00
kavel: 659
De Utrechtse Poort
-Aquarel, monogram AK, 1856. 12 x 20 cm. -
€ 70 - € 120