750-793 Topografie Europa

[750 - 759] [760 - 790] [791 - 793]
kavel: 750
Collection de Douze Vues de Waterloo
-Bruxelles, chez Gerard, z.j. (ca. 1845). Koordgebonden, oblong 4to. Met 12 lithografische gezichten en uitslaande kaart Plan of the Battle of Waterloo (ca. 40 x 40 cm, gedateerd 1845) met handgekleurde legereenheden.-
€ 50 - € 80
kavel: 751
[Klassieke oudheid] Schoolplaten Josef Langl
-5 grote getint lithografische schoolplaten uit de reeks J. Langl, Bilder zu Geschichte. Naar de schilderijen van Josef Langl met afbeeldingen van de Griekse en Romeinse oudheid. Zweite Auflage. Wenen, E. Hölzel, ca. 1890. Elk ca. 57 x 75 cm. Verso met opgeplakte titel. Bevat nr. 15, 18, 20, 29 en 30. Nr. 15 en 18 in passe-partout.-

verkocht € 80,00
kavel: 752
[Rusland] Anecdoten wegens Rusland in gemeenzaame brieven geschreven uit Petersburg
-W. Richardson. Eerste en Tweede deel, Amsterdam, J. Yntema, 1784. (6),172; (3), 201, (8) pp. 4to, in halfleer. Pap. van voorplat ontbr., verder goed ex. -

verkocht € 100,00
kavel: 753
[Frankrijk. Versailles] 't Doolhof te Versailles,
-bestaande in XLI. keurelyke verbeeldingevan alle de uitmuntende fonteinen van het zelve doolhof. Verrykt met de uitlegging der fabelen, die door de zelven vertoond worden, in vier taalen, Frans, Engels, Hoog- en Nederduits. Als mede in de zelve Taalen by ieder afbeelding eene uitlegging in Poëezy. In t Nederduits door Anthoni Jansz. van der Goes. Amsterdam, H. Bosch, 1722. (22),81,(5),79,(9) p., met houtsnede titelvignet, gegraveerde plattegrond en 40 gegraveerde illustraties door W. Swidde (plattegrond en illustraties over de volledige pagina), contemporain perkament, 4to (begerenswaardig exemplaar). -

verkocht € 1030,00
kavel: 754
[Rome. Deseine] L'ancienne Rome, la principale des villes de l'Europe,
-avec toutes ses magnificences et ses delices; nouvellement & très exactement décrite depuis sa fondation, & illustrée par des tailles douces qui réprésentent au naturel toutes ses antiquitez (...). Divisée en quatre tomes; par le Sr. Francois Deseine. Leiden, P. van der Aa, 1713, 4 delen met doorlopende paginering, (28),1148 p., met de volgende gravures: elk deel met (uitslaande) dubbelp. deeltitel, 1 dubbelp. wapen, 1 groot uitslaande plattegrond (31,5 x 45 cm., met klein scheurtje), 3 groot uitslaande kaarten, 1 dubbelp. plaat, 3 andere platen en 120 illustraties over de volledige pagina (binnen collatie), contemporain uniform perkament, 12mo.-

verkocht € 400,00
kavel: 755
[Italië] Della condizione economica, morale e politica degli Italiani
-Twee delen: (1) Nei bassi tempi. Saggio primo. Intorno all'architettura simbolica. civile e militare, usata in Italia nei secoli VI, VII e VIII (...). Opera die Defendente Sacchi e Giuseppe Sacchi. (2) Ne' tempi municipali. Sulle feste, e sull'origine, stato e decadenza de' municipii Italiani nel medio evo. Saggi due di Defendente Sacchi. Milaan, gedrukt door G. Pirotta voor Stella e Figli, 1829/ 1829, 267,(1); XII,214 p., contemporain uniform gemarmerd half kalfsleer, vergulde ruggen met 2 contrasterende marokijnen titelschildjes, alle platten met verguld heraldisch stempel van The Society of Writers to the Signet.-

verkocht € 90,00
kavel: 756
Reyse door Spaignien, neffens memorien van des selfs Hof
-Dienende tot een klaare kennis van de tegenwoordige gestalte van het selve, van den regeerenden Koning voor en na sijn minderjarigheid (...) gedaan en opgesteld door Mevrouw D'Aunoy. Utrecht, Willem Broedelet, 1695.-

verkocht € 220,00
kavel: 757
4 diverse titels: (1) Explication nouvelle des jeux de la fête-dieu d'Aix
-au point de vuw historique et symbolique. Par l'abbé J.-B.-S Guiet. Illustrés par Fléchy. Aix, gedrukt door F. Vitalis voor Makaire et Deleuil, 1851, (2),22 p., uitslaande letterdruk programma, later omslag, 4to (enkele bladen los).-
€ 70 - € 140
kavel: 758
[Engeland] 3 titels: (1) Grand panorama of London and the River Thames.
-18 feet in length. Sold by Azulay, Thames Tunnel, (1851), leporello in 45 secties van 11 x 15 cm. en kortere eindsecties, totale lengte ca. 560 cm., opgevouwen in hergebruikt contemporain linnen met de titel (op geel papier) opgeplakt aan de binnenzijde. -

verkocht € 150,00
kavel: 759
[Duitsland] 2 titels: (1) Neuester Plan der Stadt Cöln,
-mit den Ansichten der bedeutendsten Kirchen und Gebäude der Stadt. Plan pittoresque de la ville de Cologne. Keulen, J. Heinrigs, (ca. 1860), staalgegraveerde plattegrond 36 x 53 cm., opgevouwen samen met letterdruk indexboekje (16) p. tussen de oorspronkelijke bedrukte platten met linnen rug, 13,5 x 10,5 cm.-

verkocht € 60,00