850-904 Cartografie en atlassen

[850 - 859] [860 - 869] [870 - 879] [880 - 889] [890 - 904]
kavel: 850
[Vlaanderen en Brabant. De Lat/ Keizer] (Reis- en hand-atlas
-van Vlaanderen, Braband en aanleggende landschappen: inhoudende alle de steden, forten, kasteelen, onderhoorige dorpen, kloosters, kapellen, gehuchten, bosschen, bergen, moerassen, groote en kleine rivieren en zandbanken langs de Vlaamsche kusten; volgens de laatste waarneemingen, en de origineele kaarten van de l'Isle en andere opgemaakt (...)). (Amsterdam, S.J. Baalde, 1753), met adres van J. de Lat te Deventer en J. Keizer te Almelo gegraveerd in alle kaarten, complete set met de gegraveerde overzichtskaart en 37 deelkaarten (genummerd Fol 2-38 want Fol. 1 zou alleen de blanco Noordzee hebben voorgesteld), alle in fraaie, oudtijdse handkleuring en met bladgrootte van ca. 25 x 36 cm., bovenschriften in het Frans, losbladig in latere portfolio met bindlinten, 26 x 18 cm. -
€ 400 - € 800
kavel: 851
[Amsterdam. Hondius] Amstelodadum Emporium
-25,5 x 33,5 cm. Met stadsprofiel aan bovenzijde. Gravure door Jodocus Hondius, uitgegeven in Pontanus, Rerum et urbis Amstelodamensium historia (1611). Oudtijds handgekleurd. Ingelijst in passe-partout achter glas (lijst 44 x 52 cm).-
€ 100 - € 200
kavel: 852
[Aziatisch Rusland] "Tartaria sive Magni Chami Imperium."
-Gegraveerde kaart met grenskleuring, verso met Duitse tekst, Amsterdam, J. & G. Blaeu, ca. 1640, 38,5 x 50 cm. -
€ 100 - € 200
kavel: 853
[Ptolemaeus. Historische atlas] Claudii Ptolemaei. Tabulae Geografiche Orbis Terrarum
-Veteribus Cognitio. Utrecht, Frans Halma en Willem van de Water; Franeker, Leonard Strik, 1698. Nieuwe band, half-leer, allegorisch frontispice met titel door Jan van Vianen, Index Tabularum en 28 historische kaarten, alle in kopergravure. Kaart 3 app. Africae niet vermeld in de index.-
€ 2000 - € 3000
kavel: 854
[België] Plans et Jounaux des Sieges de la derniere guerre
-De Flandres, rassemblés par deux capitaines etrangers [Funck & D'Illens] au service de France. Strasbourg, Melchior Pauschinger, 1750, (8),113,(1) p., met uitslaande gegraveerde overzichtskaart van Vlaanderen en 24 uitslaande plattegronden van belegerde steden, houtsnede ornamenten aan begin en eind van elk Journal. Leer, titel op rug in goudopdruk, klein 4to, gemarmerde schutbladen.-
€ 250 - € 500
kavel: 855
[Wereldatlasje] Bertius-Hondius, 1606
-P. Bertii Tabularum geographicarum Contractarum. Libri quinque. Cum loculentis singularum Tabularum explicationibus. Editio Tertia. Apud Cornelium Nicolaj [Cornelis Claesz], 1606, Amstelodami. Oblong. 8vo, perkament, (16),679,(9) pp., compleet met 173 kaarten (de kaart van het Escorial is in deze druk weggelaten; zie Koeman-VanderKrogt 341:53, nota bij p. 422). De tekst door Petrus Bertius, de gravures door Jodocus Hondius. De perkamenten band met Latijnse tekst overtrokken; aant. in hs. op voorplat, allegorisch frontispice met titel, bovenaan kort afgesneden, her en der gebruind en met watervlekken; de kaarten in heldere afdrukken. Goed exemplaar. -
€ 5000 - € 7500
kavel: 856
[Wiebeking] Holland en Utrecht in VIII bladen
-Karte von den Provinzen Holland und Utrecht in VIII Blatt aus Hülfsmittel die auf dem Local geprüft sind (...) beendigt im December 1796. C.F. Wiebeking. Eckard, Darmstadt. Plano (47 x 33 cm.), gekartonneerde band, compleet met 8 kaarten (ca. 44 x 58 cm.) waarvan een paar in lichte randkleuring [handgekleurd].-
€ 1000 - € 2000
kavel: 857
[De Nederlanden. Met gekleurde LEO BELGICUS] Pieter van de Keere
-Petri Kaerii Germania Inferior id est, XVII Provinciarum ejus novae et exactae Tabulae Geographicae, cum luculentis Singularum descriptionibus additis. [Met een voorwoord van] Petrus Montanus. Amsterdam, Pieter van de Keere, 1622.-
€ 22000 - € 28000
kavel: 858
[Wereldatlas] Atlas Portatif Universel
-Composé d'après les meilleures Cartes tant gravées que manuscrites des plus célèbres Geographes et Ingenieurs. Robert de Vaugondy, [1748].-
€ 1600 - € 2400
kavel: 859
[Kaart met randlijsten] Nova XVII Provinciarum Inferioris Germaniae Descriptio
-Frederick de Widt [naar Petrus Kaerius]. Amsterdam, 1662. Gekleurde "carte à figures" (kaartbeeld 44 x 56 cm.) van de XVII Provincien naar een eerdere uitgave van Petrus Kaerius, met een opnieuw gegraveerde cartouche r.b. en schepen op de Noordzee. De cartouche met titel en de wapenschilden van elk der 17 provinciën. De bovenrand en een deel van beide zijranden met afbeeldingen van de belangrijkste steden. Verder 2 cartouches r.o. en m.l. met mijlen- en stedenwijzer. De kaart aan de achterzijde met Japans papier versterkt en professioneel gerestaureerd.-
€ 1500 - € 2500