2371-2499 Varia deel I

[2371 - 2385] [2386 - 2396] [2397 - 2406] [2407 - 2417] [2418 - 2427] [2428 - 2437] [2438 - 2447] [2448 - 2457] [2458 - 2467] [2468 - 2477] [2478 - 2489] [2490 - 2499]
kavel: 2371
Boeksimulant
-19e/vroeg 20e eeuwse boeksimulant van een stapeltje oude boeken (18e eeuws) die bij openslaan 2 karafjes en 5 borrelglaasjes verbergen. -

verkocht € 230.00
kavel: 2372
[Veilingcatalogi] Lot met ca. 150 veilingcatalogi
-meest mbt. gravures, tussen ca. 1880 en 1925, met o.a. Belle collection de portraits d'artistes, Maurice Delestre/Vignères, Paris 1880. 3 vols in 1; catalogue l'oeuvre gravee & lithographié de Camille Pissarro (2e partie), Drouot, 1929 en tientallen catalogi Sotheby, Wilkinson & Hodge jaren '20.-

verkocht € 80.00
kavel: 2374
[Bibliofilie] Boekhandelscatalogi Joseph Baer en Ludwig Rosenthal
-Lot met 70 veilingcatalogi van Joseph Baer, Frankfurt am Main, ca. 1875-1925, deels bij elkaar gebonden (in verschillende banden), deels los, gebrocheerd. Met o.a. Incunabula Typographica. Lagercatalogus 695. 466 pp. In halfmarokijn geb.; Versteigerungskatalog Incunabelen-Sammlung Kurt Wolff. 6 Oktober 1926. 248 pp. -en gespecialiseerde catalogi mbt. Numismatik, Ethnographie en Genealogie + Ludwig Rosenthal's Antiquariat, Munich. Ca. 20 catalogi, deels bij elkaar gebonden waaronder Katalog XLV; Geheime Wissenschaften, ca. 1875. -bijgebonden: Catalogue de la Bibliothèque formée pendant le 18e siècle par messieurs Izaak, Iohannes et le dr. Iohannes Enschedé. Frederik Muller, 1867. vols I en II. -

verkocht € 360.00
kavel: 2375
[Bibliofilie] Société des Bibliophiles et Iconophiles de Belgique
-Bruxelles, Annuaires 1910-1924. Gebrocheerd, kl. 4to. Alle genummerd en gesigneerd + Statut. Liste des Membres. Publiations de la Société en Fêtes commémoratives du IVe centenaire de Pierre de Ronsard, 1924. Nette set. Met: Bulletin du Bibliophilie et du Bibliothécaire. Paris, L. Giraud-Badin, 1931-1926. In niet-uniforme banden. -
€ 100 - € 200
kavel: 2376
[Boekwetenschap] Gesamtkatalog der Wiegendrucke
-Herausgegeben von der Kommission für den Gesamtkatalog der Wiegendrucke Band I-VII, Leipzig, 1925-1938. Gebonden in blauw linnen met goudopdruk. Met deel viii en ix, Hiersemann, Stuttgart/Akademie Verlag, Berlin, 1978-1991. -
€ 125 - € 250
kavel: 2377
[Brillen. Mode/ reclame] Archief met foto's, dia's, negatieven ca. 1965-1985
-Nederlandse brillenreclame en -mode. O.a. ca. 60 foto’s met brillenmode 1965-1975 + album met ca. 300 (kleuren)dia’s van brillenmode 1970-1985 + ca. 430 negatieven van o.a. brillencollecties, optiek in Nederland e.a. + 24 x 12 contactafrukken van brillenmode 1983. -

verkocht € 260.00
kavel: 2378
[Brillen. Mode/ reclame] Fotoarchief van Optik Schneider ca. 1950-1975
-o.a. album met ca. 85 ingestoken foto’s van het interieur en de etalages van de winkel 1952-1957 + 2 albums met samen ca. 75 ingeplakte foto’s van ontwerpen van brilmonturen + map met originele schetsen en ontwerpen voor de collectie Theobald Schneider 1973 + ca. 230 foto’s van Fam. Schneider, brillenmode, winkelinterieur + ca. 270 negatieven van o.a. bedrijfsuitjes en familiefoto’s en enkele kleurenfoto’s. -

verkocht € 170.00
kavel: 2379
[Brillen. Mode/ reclame] Fotoarchief van Optik Schneider ca. 1950-1960 etc.
-Archief met ca. 150 foto’s met brillenmode van 1950-1959. Zwart-wit foto’s van portretten van modellen met bijzondere brillenmode ontworpen door o.a. Atelier Schneider in Stuttgart. + ca. 80 foto’s van de familie Schneider, de winkel en het personeel + 31 kleurenfoto’s van damesbrillenmode jaren 50 + 3 portretfoto’s Ferdinand Buyle 1925. Fotoarchief grotendeels fotostudio Sigi Spieker. -

verkocht € 110.00
kavel: 2380
[Scheepvaart] Jubileum-album S. Bakker. Inspecteur der Stoomvaart-Maatsch. "Nederland"
-1903. Aangeboden door Gezagvoerders, Officieren en Administrateurs tgv. het 25 jarig jubileum als inspecteur, 1878-1903. Folio, oblong album in kalfsleer met vergulde randtekening en titel. Leer geeft af, rug is sleets en laat op enkele plekken los, boekblok stevig, goed in band, met fraaie handgetekende, geaquarelleerde en met goud gehoogde titelpagina en voorzien van 4 pagina's handtekeningen van Gezagvoerders; Officieren en Administrateurs; Officieren (2 pag.) originele tekeningen in Oost-Indische inkt door Antonie Grevenstuk (1929-1896).-

verkocht € 480.00
kavel: 2385
[Tegels] Lot van 8 tegels
-Vogel. Wanli tegel, 17e eeuw. polychroom gekleurd, dikte ca. 8 mm. In redelijke staat + [idem] vergelijkbaar motief, beschadigd + 4 Mangaan tegels met spinnekop hoekmotief - en 2 polychrome Mediterrane tegels, elk 19 x 19 cm., dikte ca. 2 cm. -

verkocht € 100.00