2600-2626 Eerste & Tweede Wereldoorlog

[2600 - 2609] [2610 - 2619] [2620 - 2626]
kavel: 2600
NSDAP plaatjesalbums
-Kampf um's Dritte Reich. Eine historische Bilderfolge. Cigaretten-Bilderdienst Altona-Bahrenfeld, 1933. Compleet met alle plaatjes + Deutschland erwacht. Werden, Kampf und Sieg der NSDAP. Cigaretten-Bilderdienst Hamburg-Bahrenfeld, 1933. Gebruind, band besch. Compleet met alle plaatjes + nog 1 ex. van dezelfde + Adolf Hitler. Bilder aus dem Leben des Führers. Cigaretten-Bilderdienst Hamburg-Bahrenfeld, 1936. Compleet en in goede staat (plaatjes deels met plakband ingeplakt) + nog 1 ex. van dezelfde + Die Deutsche Wehrmacht. Cigaretten-Bilderdienst Dresden, 1936. Compleet met alle plaatjes + nog 2 ex. van dezelfde.-

verkocht € 135.00
kavel: 2601
[Joodse oorlogswezen] 20 ingevulde Canadese immigratieformulieren met toevoegingen
-"Form to be used in referring unaccompanied children for immigration to Canada" (deels met briefhoofd van de P.C.I.R.O. (Preparatory Commission of the International Refugee Organization)). 20 doorslagen van met schrijfmachine ingevulde formulieren voor Joodse wezen, alle geboren 1929-1931, de formulieren voornamelijk gedateerd 1948, gesigneerd door de betreffende kinderen in pen en door de dienstdoende "Welfare officers" (grotendeels Ethel Ostry) in pen en/of met stempel, enkele met portretfoto, alle bestaande uit meerdere pagina's, en alle ca. A4-formaat, bewaard in papieren portfolio met "Bergen-Belsen '45-48 J.J.Z." [Joodsche Jeugzorg?] in viltstift op de voorzijde.-

verkocht € 400.00
kavel: 2602
Archief van Arthur Julius Uri Cohen m.b.t. Friedrich Weinreb, Uriël Birnbaum etc.
-Uitgebreid en fascinerend persoonlijk naoorlogs archief van A.J.U. Cohen, op 11 mei 1945 oprichter van de Stichting Joodsche Jeugdzorg, de Joodsche Coordinatie Commissie Rotterdam, en secretaris van de Joodse Gemeente te Rotterdam, bestaande uit vele honderden stukken met betrekking tot deze en aanverwante organisaties en incl. stukken over Joodse begrafenisverenigingen, persoonlijke stukken, correspondentie met Joden in New York en Londen, correspondentie m.b.t. Young Israel, namenlijsten etc., maar ook met mappen m.b.t. Friedrich Weinreb en Uriel Birnbaum.-

verkocht € 1800.00
kavel: 2603
Archief Haarlem Tweede Wereldoorlog
-Archiefje met ca. 70 documenten, pamfletten, kranten e.d., meest afkomstig uit Haarlem. O.a. "L.S. Vanwege onze kerk is een kleine partij tulpenbollen beschikbaar, ter vervanging of aanvulling van aardappelen. Mits niet te eenzijdig gebruikt, is het een uitstekend voedingsmiddel." Pamfletje uitgegeven in februari 1945, door de gereformeerde kerk te Haarlem + klein formaat affiche voor de dankdienst Haarlems Bevrijding in de St. Bavokerk - en enkele folders hiervoor + enkele ondergrondse krantjes zoals het Parool, de Vliegende Hollander, Neerlands Volksherstel etc. + plakaat "Oorlogswinter 1944-45", uitgave "Vondel", Lou Visser, Amsterdam, 1945, etc. -

verkocht € 140.00
kavel: 2604
Heinrich Hoffmann e.a.
-Jugend um Hitler. 120 Bilder on H. Hoffmann. Text von Baldur v. Schirach, Zeitgeschichte, Verlag und Vertriebs-Gesellschaft, Berlin, 1936. Gebrocheerd met omslag, goed ex. + Hitler wie ihn keiner kennt. [Idem], 251 bis 260 Tausend, ca. 1940 + Hitler in seinen Bergen, herdruk, ca. 1940 + Bilddokumente des Feldzugs in Polen. 1e druk, Brunnenverlag Willi Bischoff, Berlin, 1940 + Das Antlitz der Deutschen Frau, mit einem Geleitwort von Frau Emmy Göring. Heinrich Hansen. Westfalen Verlag, Dortmund, 1938. Toegevoegd: Vorweihnachten, NSDAP, 64 p., ca. 1938. -

verkocht € 320.00
kavel: 2605
[Fotoboeken] Zanim odeszli... / Before They Perished
-Photographs Found in Auschwitz. Kersten Brandt e.a. Keyahoff, 2001. 2 delen, w.v. 1 gebonden met stofomslag + Arbeit! 200 Tiefdrukbildseiten mit Geleitworten von Dr. Paul Wolff. Berlin, Volk und Reich Verlag, 1937. Geb. Rugstrip losgaand/ deels met plakband gerest., verder goed + Das Antlitz des Führers. Heinrich Hoffmann. Geleitwort Baldur von Schirach. Berlin, Zeitgeschichte Verlag, 1939. Orig. karton. Rugstrip besch., inscriptie op schutbad, verder goed - en 14 andere.-

verkocht € 100.00
kavel: 2606
[Propaganda] Glaube und Schönheit. Eind Bildbuch von den 17-21 jährigen Mädeln
-herausgegeben von Clementine zu Castell. München, Zentralverlag der NSDAP, 1940. 88 p. Linnen, 4to. Platten wat roestvlekkig, intern mooi + Josef Arens. Männer und Waffen des Deutschen Heeres. Berlin, G. Grotesche Verlagsbuchhandlung, 1941. Linnen, 4to. Linnen met enkele vlekjes, verder goed + Der Soldat im Neuen Reich. Heer, Kriegsmarine, Luftwaffe. Erich Suchsland. Berlin, Otto Elsner, 1936 - en 4 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 2607
F. Clijmens (= Frits Francken, 1893-1969)
-Antwerpen onder de V1 en V2/ Anvers sous les V1 et V2/ Antwerp under the V1 and V2. Antwerpen, Ontwikkeling, 1945. Gebrocheerd, geniet, 46 pp.-

verkocht € 80.00
kavel: 2608
[NSDAP] 'Hier spricht die NSDAP - Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei'
-Emaillen bord, 79,5 x 65 cm. Aan achterzijde gemerkt RZM. Voorzijde met enkele oppervlakkige beschadigingen, verder goed + gietijzeren plaquette met profiel van Hitler in reliëf en tekst 'Ich glaube an Deutschland und Kämpfe dafür heute und morgen und in der Zukunft bis unser der Sieg ist'. 31 x 21 cm. Sleets - en een juten zak met nazi-embleem, lengte zak 125 cm.-

verkocht € 300.00
kavel: 2609
Buchenwald Camp. The Report of a Parliamentary Delegation
-London, His Majesty's Stationery Office, 1945. Geniet, 7 p. Iets watervlekkig langs randen buiten tekst, verder goed + Zes kaarsen voor Indië. Door Laurens van Sint Laurens. Ons Volk, maart 1945. Geniet, 26 p. Folio. Omslag met enkele kleine vlekjes, verder goed.-
€ 70 - € 120