2600-2626 Eerste & Tweede Wereldoorlog

[2600 - 2609] [2610 - 2619] [2620 - 2626]
kavel: 2610
Politischer Dienst für SS und Polizei
-Bundeling nrs. 1, 2, 4-6 Folge 1944. Herausgeber: Der Reichsführer SS, SS-Hauptamt, Berlin, 1944. Op voorplat gedrukt: "Nur für den Dienstgebrauch!". In karakteristiek rood en zwart linnen gebonden.-

verkocht € 420.00
kavel: 2611
Verboden schrijvers
-Folkert Woudstra*. De Onbekende weg.... Verzamelde gedichten 1945-1946. Editorial Holanda, Palma de Mallorca, 1946 (?). 4to, in linnen gebonden + Willem Sluyse (Willem Sassen). Die Jünger und die Dirnen. Dürer-Verlag, Buenos Aires, 1954. 223 pp. In later linnen geb. + Ward Hermans. Gekluisterde Verzen. Satiren en balladen. "Privé-uitgave", 1960. Nr. 175/300. 4to in linnen, nog ongesneden -en een andere van Hermans. -

verkocht € 80.00
kavel: 2612
[Eerste Wereldoorlog] Kranten
-Het Vaderland. Staat- en Letterkundig nieuwsblad. No. 178 jaargang 46, 1914 t/m het laatste nummer van 1916. Gebundeld in gemarmerde platten met linnen rug in 7 (grote) banden.-
€ 125 - € 250
kavel: 2613
[Affiche] Elgar. The Most You Can Save Is the Least They Deserve
-National Savings Committee, London, The Scottish Savings Committee, Edinburgh, and the Ulster Savings Committee, Belfast. Crown Copyright reserved. Printed for H.M. Stationery Office by E.S. & A. Robinson, Bristol, ca. 1940. 74 x 48,5 cm. -

verkocht € 70.00
kavel: 2614
[Eerste Wereldoorlog] Vredesbeweging: Holländische Nachrichten
-Nederlandsche Anti-Oorlog Raad. Red. Prinsessegracht 19, Den Haag. Nrs. 13, 18, 21, 22, 25/26, 1917 + nrs. 27-29, 31-38, 40-50, 54-56, 70, 73-84, 1918 + Index Vol. II no. 31-81 + Oorlog of Vrede. Algemeen weekblad voor Democratische samenwerking Nationale Ontwapening en Internationale Aaneensluiting, 2e jaargang nr. 39, 1932 - toegevoegd: 4 nrs. Nederland Vooruit! Officieel Orgaan van den Nederlandschen Bond van Vrijwillige Burgerwachten, 1936. -
€ 70 - € 120
kavel: 2615
[Luchtvaart/ militaria] "Green On!" A detailed survey of the British parachute re-supply
-sorties during Operation 'Market Garden'. 18-25 September 1944. Arie-Jan van Hees. Eijsden, Van Hees, 2002. 379 p. Gebonden. Met losse index (16 p.). Gesigneerd. Onderrand voorplat met kl. besch., verder goed + The Royal Air Force at Arnhem: Glider and re-supply missions in September 1944. Luuk Buist e.a. Society of Friends of the Airborne Museum Oosterbeek, 2005. 200 p. Geb. Onderrand voorplat met deukje, verder goed + Een eeuw marineluchtvaartdienst 1917-2017: ogen, oren en tanden van de vloot. Kees Leebeek e.a. Maarssen, Geromy, 2017. 464 p. Geb. met stofomslag - en 9 andere m.b.t. militaire luchtvaart.-
€ 80 - € 150
kavel: 2616
[Eerste Wereldoorlog. Isonzo-front] Privé-album van Carl Öhlzelt,
-50 bladen met ca. 185 ingeplakte officiële en talrijke persoonlijke originele foto's uit de Eerste Wereldoorlog (Isonzo-front), met enkele persoonlijke foto's uit de Tweede Wereldoorlog (Edelbach im Waldviertel/ Truppenübungsplatz Döllersheim), contemporain koordgebonden linnen met onderscheidingen/ herinneringstekens gemonteerd op de voorzijde, 24,5 x 32 cm. (album met stempel Sport-Berger Wien op binnenzijde achterplat), verder los bijgevoegd 2 dagboekjes van Öhlzelt, 18 "Feldpostkarten" (deels gericht aan Öhlzelt) en enkele andere ansichtkaarten, enkele brieven, krantenknipsels en andere parafernalia.-

verkocht € 450.00
kavel: 2617
Rijmprenten
-Het Verliefde Meisje. Gedicht van Rainer Maria Rilke. Vertaling Reinold Kuipers. Lithografie A.J. Kuipers. Haren, De Jongerenpers, 1941. Iets gekreukt + Het bultig mannetje. Vrij naar "Des Knaben Wunderhorn". Gedicht van Bertus Aafjes met teekeningen van Piet Worm + Ballade van de waarheid. Gedicht van Antipholus van Ephesus. Teekening van Antipholus van Siracuse. Gedrukt ter gelegenheid van het elfde lustrum van de K.S.V. "Veritas". Utrecht, 30 mei 1944 - en 34 andere. -

verkocht € 170.00
kavel: 2618
[Fotoalbum] Birma-Siam Spoorweg
-Herinneringen. Burma-Siam. 1942-1945. Oorlog tegen de spleetogen. Ringband. 23 x 33 cm. 30 z/w-foto's, 8 krantenknipsels, 1 uitvouwbare kaart en 2 kleurenfoto's (deze van het graf van Johannes van Leussen, sergt. inf., te kerkhof Kanchana Buri). Met handgeschreven bijschriften. 1943-1975 (z/w-foto's 1942-1946 en knipsels e.d. tot ca. 1970). Daarbij In memoriam. Burma-Siam. 1942-1945. Bangkok, Nai Soonthorn Chantrathip, 1946. Papiergebonden. Diezelfde is achterin het album ook ingeplakt.-

verkocht € 125.00
kavel: 2619
[Stereofoto's/ stereokijker] Der Kampf im Westen
-Die Soldaten des Führers im Felde. Band 2. München, Otto Schönstein, K.-G., 1940. 4to, halflinnen met dikke houten platten, waarin zowel 100 stereofoto's als stereokijker zijn ingestoken aan binnenzijde. Foto's 13 x 6 cm. Band wat sleets, verder goed + complete set met 100 stereofoto's. Fliegen und Siegen. München, Otto Schönstein, ca. 1942. 13 x 6 cm.-

verkocht € 130.00