2600-2626 Eerste & Tweede Wereldoorlog

[2600 - 2609] [2610 - 2619] [2620 - 2626]
kavel: 2620
Nederlandse annexatie van Duits grondgebied na de Tweede Wereldoorlog
-Klein archiefje met stukken uit 1945-1946, bevattende gestencilde brieven/ correspondentie en verhandelingen en gedrukte boekjes/ propaganda-éénbladdrukken voornamelijk (uitgegeven) door het Nederlandsch Comité voor Gebiedsuitbreiding, maar ook bijvoorbeeld het Comité van Actie tegen Annexatie, Het Gronings Studiecomité Inzake Annexatie, verder krantenknipsels en artikelen, bewaard in papieren map met de naam Mr. D. v.d. Werff en de titel "Gebiedsuitbreiding correspondentie 1946". -

verkocht € 220.00
kavel: 2621
[N.S.B.] "[Roelf] Bonnema, (kleine) NSB'er te Winschoten. Correspondentie."
-"2e WO, Interneringskamp, tribunaal, jaren '70". Portfolio met de genoemde titel en korte inhoudsopgave in potlood op de voorzijde, met als inhoud o.a. een correspondentiearchiefje bestaande uit een gedetailleerd handgeschreven verslag van de laatste uren van Mussert, Bonnema's veroordeling tot 3 jaar internering en ontzegging van kiesbevoegdheid en het bekleden van een onderwijsambt voor 10 jaar (aan Bonnema in interneringskamp Finsterwolde, 21 maart 1947), een manuscript artikel van zijn hand ter plaatsing in Vivos-Voco, een dagvaarding uit 1937, het manuscript voor een (afgelaste) radio-lezing door Bonnema, een uitvoerig handgeschreven sinterklaasgedicht ondertekend met "Veel Houzeetjes, Sint Nicolaas 6/12 '47", vele getypte brieven/ briefjes van de advocaten en procureurs J.H. Bast en H. Douwes aan A.A. Bonnema, inzake de rechtzaak tegen zijn broer Roelf Bonnema, en een aantal doorslagen van getypte briefjes door A.A. Bonnema aan het advocatenkantoor, voorts bezwaarschriften/ verdedigingen, het programma van een culturele avond, vele brieven van Bonnema aan "Liebe Mutti, lieve tante en Hanneliese" gedateerd 1944- begin 1945, vele brieven en briefkaarten vanuit het interneringskamp te Finsterwolde (op speciaal, voorgedrukt papier en deels met enveloppen), een enkele brief van net na zijn vrijlating en ca. 20 (afschriften van) brieven aan Roelf Bonnema uit de jaren '70.-

verkocht € 440.00
kavel: 2622
David Cohen (1882-1967) en Victor Henri Rutgers (1877-1945). Archiefje
-"Knipsels en stukken over de toestand van de vervolgde etnische minderheden in Duitsland voor de tweede wereldoorlog ca. 1938-1940." (omslagtitel in potlood). Papieren omslag met daarin enkele honderden stukken afkomstig uit de nalatenschap van Prof. Mr. Victor Henri Rutgers, bestaande uit getypte brieven gesigneerd door Cohen aan Rutgers, krantenknipsels, verslagen van vergaderingen, staatsbladen, artikelen, enkele boekjes etc., deels geordend in mapjes met in pen de titels "Centrale Raad", "Actuele hulpverlening", "Inzameling van gelden", "Buitenlandse artikelen", "Afrekening des cimité's" en "Knipsals"-

verkocht € 440.00
kavel: 2623
Hansi (= Johann Jacob Walz, 1873-1951)
-Souscrivez au IVeme Emprunt. Lithografie. Lapina, Paris, ca. 1917. 81 x 61 cm. -
€ 65 - € 110
kavel: 2624
[Eerste Wereldoorlog] Fotoalbum Berrima Interneringskamp Australië
-Album met ca. 55 ansicht-/fotokaarten uit Duits interneringskamp Berrima, Australië, ca. 1915-1918. Met nog 2 albums van scheepsreizen met de M.S. Fulda, Bremen, 1926-28 naar onder meer Japan. In totaal ca. 290 foto's, waarbij een deel aan achterzijde beschreven, als 'Berrima 8sten November 1918. Zur freundl. Erinnerung von unserem Zusammenleben in den Internierungskampen Singapore u. Liverpool, Berrima von 1914-18 Ih J. Schlesinger'. ook enkele foto's van een Zeppelin en een bezoek aan Japan.-

verkocht € 320.00
kavel: 2625
Scrapalbum Invasie geallieerden
-Album met ca. 150 vellen papier met aan weerszijden opgeplakte kranten-/ tijdschriftknipsels met foto's en tekst m.b.t. oorlogshandelingen en de bevrijding door de Geallieerden vanaf 6 mei 1944 in Europa en Azië, met potloodtekeningen in kleur en uitgebreide tekst in potlood. Incl. enkele Japans-Indische bankbiljetten. De vellen 21,5 x 28 cm.-
€ 70 - € 120
kavel: 2626
Persfoto's Tweede Wereldoorlog
-6 foto's van de identificatie van het massagraf te Overveen met patholoog-anatoom S.P.L Hulst en mej. M.B.E. Nilant. Fotograaf Willem van de Poll, stempel achterzijde, copyright "Anefo" Algemeen Nederlandsch Fotobureau. Met korte uitleg voor de pers op achterzijde geplakt. 5x 16,5 x 23,5 c. -en 1 kleiner formaat. Met: 16 andere foto's mbt. de oorlog, waaronder 'Uitdelen van groenten door tuinders onder toezicht van de N.B.S.'; Noodhospitaal in een school in ten Boer, waar prof. Eerland een door granaatscherf gewonde vluchteling helpt'; 'Duitse parachutisten trekken Nederland in, 1940', Stempel Anefo, 1945; Interieur van een "Bunker-woning" Zeeuws-Vlaanderen; Drie Nederlandsche officieren achter de muur van prikkeldraad van het concentratiekamp Amersfoort etc. -

verkocht € 220.00