Toekomstige Veilingen

2341-2370 Schaakboeken deel II

[2341 - 2350] [2351 - 2360] [2361 - 2370]
kavel: 2341
[Londen 1862] Das grosse Schachturnier zu London im Jahre 1862
-Berthold Suhle. Berlin, Julius Springer, 1864. Groot 8vo, nieuwere band, kunstleer met gemarmerde platten, titel op rug in goudopdruk, titel, VII,(1),80 pp. Met alle partijen, opmerkingen en diagrammen.-

verkocht € 75.00
kavel: 2342
[New York 1857] The Book of the First American Chess Congress
-Containing the proceedings of that celebrated assemblage, held in New York, in the year 1857 (...). Daniel Willard Fiske. New York, Rudd & Carleton, 1859. Kl. 8vo, nieuwere kunstleren band, titel met vignetje, gegraveerd en gekleurd frontispice met schaakprobleem opgedragen aan Paul Morphy, XII,563 pp. en fondslijst. Historische schets, de partijen, blindschaak, partijen uit het probleemtoernooi en diverse essays, die ook in "Chess Monthly" verschenen. Pagina 251-254 in fotokopie. Dit ex. werd door W.H. Gwyer geschonken aan The Capital City Chess Club.-

verkocht € 70.00
kavel: 2343
-Containing the proceedings of that celebrated assemblage, held in New York, in the year 1857 (...). Daniel Willard Fiske. New York, Rudd & Carleton, 1859. Kl. 8vo, oorspronkelijke bruin-linnen band, half-titel, titel met vignetje, gegraveerd en gekleurd frontispice met schaakprobleem opgedragen aan Paul Morphy, XII,563 pp. en fondslijst. Historische schets, de partijen, blindschaak, partijen uit het probleemtoernooi en diverse essays, die ook in "Chess Monthly" verschenen. Boekblok gebroken tussen p. 288 en 289; verder een zeer goed ex. van deze eerste druk.-

verkocht € 190.00
kavel: 2344
[New York 1880] The Fifth American Chess Congress
-Containing a full report of the proceedings of the convention of chess players, held in New York in the year 1880 (...). Charles A. Gilberg. New York, Brentano's Literary Emporium, 1881. Kl. 8vo, opnieuw gebonden met gebruik van oorspronkelijk materiaal, nieuwe schutbladen. Gegraveerd en geïll. frontispice met alle deelnemers, titel, VIII,(4),539 pp., titelblad in rand geplakt, een pagina losrakend; verder een zeer goed ex.-

verkocht € 75.00
kavel: 2345
[Wenen 1873] Der Erste Wiener Internationale Schachcongress im Jahre 1873
-H. Lehner und C. Schwede. Leipzig, Veit & Comp., 1874. 8vo, half-kunstleer, gekartonneerde platten, titel op rug met goudopdruk, titel met vignet, VI,(1),256 pp. Het eerste deel (Abschnitt) van dit boek betreft o.a. het verloop van het toernooi; in het tweede deel komen de partijen aan bod met talrijke diagrammen. Rug met gebruikssporen, ex-bibl. Tsjecho-Slowaaks leger. Goed ex. Eerste druk.-

verkocht € 80.00
kavel: 2346
[Parijs 1878] Der Internationale Schachkongress zu Paris im Jahre 1878
-Nach den Veröffentlichungen in Deutschen, Französischen und Englischen Schachorganen bearbeitet von E. Schallop in Berlin. Leipzig, Veit & Comp., 1879. 8vo, half-kunstleer met gemarmerde platten, oorspronkelijk omslag met titel meegebonden, titel, VI,(1),175 pp. en fondslijst schaakboeken. Inleiding, toernooipartijen en probleem-/ eindspel-toernooi. Enkele lichte vlekjes; verder een zeer goed ex.-

verkocht € 125.00
kavel: 2347
[Leipzig 1879/ Berlijn 1881] Der Erste und Zweite Kongress des Deutschen Schachbundes
-[In een band, zoals uitgegeven]. Leipzig 1879. Berlin 1881. Bearbeitet von E. Schallop mit dem Bildnis von H. Zwanzig. Leipzig, Veit & Comp., 1883. 8vo, hard groen half-linnen met oorspronkelijk omslag op voor- en achterplat, frontispice met collotype van H. Zwanzig, Gen. Secr. Deutschen Schachbundes, titel met vignetje, voorwoord, partijen, talrijke diagrammen, openingenoverzicht en probleemtoernooi. Boekhandelsplakker, div. vlekjes voorin; verder een zeer goed ex. van deze schaarse eerste uitgave.-

verkocht € 100.00
kavel: 2348
[Breslau 1889] Der Sechste Kongress des Deutschen Schachbundes. Breslau 1889
-Herausgegeben von H. von Gottschall, J. Metger und H. Seger. Mit dem Bildniss von Dr. Siegbert Tarrasch. Leipzig, Veit & Comp., 1890. 8vo, nieuwere blauwe hardlinnen band, titel op rug in goudopdruk, omslagtitel op voorplat, collotype van S. Tarrasch, titel met vignetje, 287 pp., fondslijstje schaakboeken en oorspronkelijk achteromslag meegebonden. Zeer goed ex.-
€ 80 - € 160
kavel: 2349
[Kongresse Deutschen Schachbundes] Kiel 1893; München 1900; Berlijn 1920
-(1) Der Achte Kongress des Deutschen Schachbundes. Kiel 1893. J. Metger. Leipzig, Veit & Comp., 1894. 60,(2) pp., half-linnen. Zeer goed ex. Gewonnen door Von Bardeleben en Walbrodt. (2) Der Zwölfte Kongress des Deutschen Schachbundes. München 1900. Herausgegeben von Dr. Gebhardt, Carl Schlechter und Georg Marco. Leipzig, Veit & Comp., 1901. Zeer goed ex. Gewonnen door H.N. Pillsbury en C. Schlechter. (3) Der 20. Kongress des Deutschen Schachbundes (E.V.). Berlin 1920. E. Post. Leipzig, Curt Ronniger, [1920]. Papieren omslag, lichte besch. Goed ex. Er werden meerdere toernooien tegelijkertijd gespeeld. Pahl won het Deutscher Schachbund-Turnier.-

verkocht € 110.00
kavel: 2350
[Hastings 1895] Das Internationale Schachturnier zu Hastings im August-September 1895
-Sammlung sämtlicher Partieen mit ausfürlichen Anmerkungen. Herausgegeben von E. Schallop mit dem bildnis der Sieger. Leipzig, Veit & Comp., 1896. Groot 8vo, rood hard-linnen band, titel op rug in zwart en goudopdruk, titel met vignetje, VIII,339,(1) pp., vernieuwde band en schutbladen. Toernooiprogramma, korte biografieën van de belangrijkste spelers met div. afbeeldingen in collotype, alle partijen en openingen-overzicht achterin. Zeer goed ex.-

verkocht € 100.00