900-929 Cartografie en atlassen

[900 - 909] [910 - 919] [920 - 929]
kavel: 900
[Wereldatlasje] Zak-Atlas of Leidsman des Reizigers
-Atlas Portatif, ou Guide du Voyageur. Amsterdam, Holtrop, [1798]. In bruin hard-gekartonneerd bandje (13 x 18 cm.). Compleet met 76 randgekleurde kaartjes en index (= lijst der kaarten).-
€ 3500 - € 5000
kavel: 901
Drie diverse kaarten van Nederland uitgegeven in Engeland
-(1) "The Seven United Provinces. From the best Authorities." Oudtijds handgekleurde, gegraveerde kaart, 19 x 21,5 cm., ca. 1800 (verticale vouwen als uitgegeven).-

verkocht € 50.00
kavel: 902
[Malta] Insula Malta accuratissime delineata Urbibus et Fortalitiis expressa
-a Frederico de Wit. Amstelodami. [Frederik de Wit. Atlas Maior. Amsterdam, ca. 1680]. Ingelijst met passe-partout achter glas. Lijst 61 x 71 cm. Kaartbeeld 44 x 54 cm. Oudgekleurd en bijgekleurd. Kaart van Malta en Gozo in de Middellandse zee met een deel van Sicilië ten noorden, Tunesië met Tunis en Libië met Tripoli ten zuiden. Inzetje met haven van Valetta r.o. en legenda r.b. Een cartouche met militaria en de titel boven het inzetje. Zeer decoratieve kaart met oorlogsschepen, scheepjes en sloepen. Toegevoegd: Valette. Malta. I. Luffman. London, Luffman, 1815. 24 x 16,5 cm. In lijst achter glas.-

verkocht € 300.00
kavel: 903
[Rijnland en Amstelland. Blaeu] Rhenolandiae et Amstellandiae exactissima Tabula
-Guilj. Blaeuw. Amsterdam, [ca. 1640]. Oudgekleurd. Mahoniehouten lijst. Lijst 50 x 59 cm. Kaartbeeld 40 x 49 cm. Cartouche met titel en wapen l.b., gesigneerd in de plaat l.o. Legenda r.o. De kleuring verbleekt, extra middenvouwen, scheurtje middenvouw boven en onder gerepareerd. Samengevoegd met: Nieuwe kaart van het Zuyd Oostelykste deel van Holland, behelzende de landen van Heusden, Altena, de Alblasserwaard, Krimpenerwaard, de Vyf Heeren Landen. Amsterdam, Isaak Tirion, 1749. Oudgekleurd. Ingelijst met passe-partout achter glas. Lijst 54 x 58 cm. Kaartbeeld 33 x 37 cm. Titel met schaalstokken r.b. Zeer goed ex.-
€ 100 - € 200
kavel: 904
[Drenthe] Kaart van de provincie Drenthe
-zamengesteld door A. Werneke Cz. en door J.C. Brauns geteekend. Gegraveerd door Van Baarsel & Tuyn. Druk wed. A. Koning & J.F. Brugman, 1840. Kaart in 4 delen, w.v. 2 ingelijst achter glas. Kaartbeeld per deel ca. 69 x 85,5 cm. Lijsten ca. 74,5 x 94,5 cm.-

verkocht € 340.00
kavel: 905
The British Atlas
-Comprising a complete series of County maps and plans of cities and principal towns; intended to illustrate and accompany the Beauties of England and Wales. Published under the direction and superintendence of the Authors of this work [Roper & Cole]. London, printed for the Proprietors, 1804-1810. -

verkocht € 500.00
kavel: 906
Nieuwe Zak-Atlas voor het Koninkrijk der Nederlanden
-inhoudende zestien onderscheidene en naauwkeurige Speciaalkaarten van het Rijk, benevens een generale kaart, post- en afstandswijzer. E. Maaskamp, Amsterdam, [ca. 1821].-

verkocht € 950.00
kavel: 907
Nieuwe Geographische Reise- en Zak-Atlas
-Vervattende vier en zeventig gekleurde, naauwkeurig geteekende en gegraveerde, ook accuraat aan elkander sluitende Kaarten van de Vereenigde Nederlanden; (...) Amsterdam, Jan Christiaan Sepp, 1773.-
€ 1500 - € 2500
kavel: 908
[Atlas] Blaeu. Tooneel des Aerdrycks, oft Nieuwe Atlas
-Uytgegeven door Wilhelm en Johan Blaeu. Eerste deels, tweede stuck. Amsterdam, Johan Blaeu, 1642. Folio, nieuwe band en schutbladen, 55 foliobladen (ff. 1 geplaatst achter ff. 4), compleet met 36 kaarten. Tekst en kaarten op vernieuwde stroken, gewassen exemplaar. De kaarten alle zeer mooi gekleurd.-
€ 8000 - € 12000
kavel: 909
[Tirion] Nieuwe Hand-Atlas
-Bestaande in eene verzameling van eenige naauwkeurige Landkaarten; Alle in de Nederduitsche Taal en na de alderlaatste ontdekkingen van de L'Isle en anderen opgesteld (...). Amsterdam, Isaak Tirion, 1744. Folio, half-leer met gekartonneerde platten, geïllustreerd frontispice (als schutblad), titel met drukkersvignet, inhoudsopgave met 50 kaarten.-

verkocht € 3200.00