1400-1416 Indonesië

[1400 - 1409] [1410 - 1416]
kavel: 1400
Fotoverzameling van de bankier, sportman en kunstenaar Johan Hendrik Pootjes (1882-1944)
-(1) "Foto's uit Indië van Joh. H. Pootjes III". Boekje met meer dan 60 vooroorlogse, voornamelijk ingeplakte maar deels los ingestoken foto's, ca. 6 x 8 tot 15 x 20 cm., deels met bijschriften of opschriften op keerzijde, oorspronkelijk halflinnen met titeletiket op voorplat en etiketje van Louis Lorjé goedkope kantoorboekhandel (Amsterdam) op binnenzijde voorplat, 20,5 x 17 cm.-

verkocht € 100.00
kavel: 1401
Johan Hendrik Pootjes (1882-1944). Verzameling Indonesische schilderijen en tekeningen.
-Pootjes' privé-verzameling van zijn eigen schilderijen en tekeningen in diverse technieken en formaten (grootste 32 x 42 cm.), jaren 20 en begin jaren 30 van de 20ste eeuw, grotendeels gemonogrammeerd of gesigneerd, in totaal ca. 100 stuks. -

verkocht € 150.00
kavel: 1402
[Boekbanden] Willy Deffke (ca. 1900). Portfolio met rijk gebatikte decoratie,
-platten vervaardigd uit perkament over karton met leren rug, het voorplat met prachtig rijk gebatikt en van gouden bloempjes en cirkeltjes voorzien motief benevens de korte titel van de inhoud, het achterplat eenvoudiger bedrukt en met goudgeletterde signatuur "Willy Deffke", groot folio (48 x 36 cm.).-

verkocht € 440.00
kavel: 1403
[Batuan school] 4 tekeningen: (1) (Sterk uitgerekte vrouw en man).
-Tekening in penseel en grijze inkt met een zwarte achtergrond, 44 x 16 cm., onder passe-partout.-
€ 70 - € 140
kavel: 1404
De islam en zijn beteekenis voor Nederlandsch Indie
-Door C. Spat. Uitgave de Koninklijke Militaire Academie + De dorpsrepubliek Tnganan Pagingsingan. Door V.E. Korn. Uitgeverij C.A. Mees + De Chinezen in Nederlandsch Oost-Indie. J. Moerman Jz. Uitgave P. Noordhoff NV + Onze Koloniale Landbouw - en 2 andere.-
€ 60 - € 100
kavel: 1405
[Schoolplaten] Schoolplaten van Nederlandsch Oost-Indië
-(Voor de kennis van het volksleven der bewoners van Nederlandsch Oost-Indië). E. Nijland. Utrecht, C.H.E. Breijer, 1897. 12 lithografische platen geplakt op karton met afgeronde hoeken, elk 68 x 52 cm.-

verkocht € 600.00
kavel: 1406
[Java. Passar] Ets Poortenaar
-Originele vroeg-20e-eeuwse ets op groot formaat. 49 x 63,5 cm., blad 56 x 75 cm. Jan Christiaan Poortenaar was tussen 1922 en 1924 o.a. werkzaam in Indonesië. Krachtige druk. Niet gesigneerd.-

verkocht € 70.00
kavel: 1407
[Facsimile in 4 banden] [Isaak Commelin]. Begin ende voortgangh
-van de Vereenighde Nederlantsche geoctroyeerde Oost-Indische Compagnie. [Amsterdam, Joannes Janssonius], 1646 [reprint Amsterdam, Facsimile Uitgaven Nederland, 1969]. 2 delen in 4 banden, oblong, uniform gebonden, groen kunstleer, titel op ruggen in rood en goudopdruk. Compleet met alle illustraties in zwart-wit.-

verkocht € 70.00
kavel: 1408
[Typoschrift] Mohammed Hatta. Rede 1926
-Economische Wereldbouw en Machtstegenstellingen. Rede uitgesproken bij de aanvaarding van het voorzitterschap der Perhimpoenan Indonesia voor het jaar 1926, op 17 Januari 1926. Perhimpoenan Indonesia, Den Haag.-

verkocht € 370.00
kavel: 1409
Camera-beelden van/ camera pictures of Sumatra, Java & Bali.
-Door/by K.T. Satake. Soerabaia, de auteur, 1935 (gedrukt door Hood & Co, Middlesborough), (6) p. inleidende tekst in Nederlands en Engels, 13 gekleurde platen (vruchten) en 505 fotografische illustraties op 336 platen-pagina's, oorspronkelijk gedecoreerd linnen, groot 4to.-

verkocht € 220.00
[1400 - 1409] [1410 - 1416]