[1500 - 1510] [1511 - 1520] [1521 - 1530] [1531 - 1540] [1541 - 1550]
kavel: 1500
[Naar] Hendrik Kobell Jr. (1751-1779)
-Zeeschepen en sloepen met militairen op de voorgrond. Gesigneerd in de aquarel Kobell 1774. Ingelijst achter glas, prentbeeld 22,5 x 37,5 cm. Lijst 38 x 52 cm.-
€ 200 - € 400
kavel: 1501
Portretten, ca. 50 stuks. Laat 16e, 17e en 18e eeuw
-Met o.a. een portret van Erasmus, gekleurd, door J. Houbraken naar C. Pronk, 18e eeuw. Portretje van koningskind, Frans, door Thomas de Leu, 17e eeuw. Portret van Voltaire. Veel portretten van Nederlandse militairen, professoren, theologen en schrijvers. Enkele proefdrukken, sommige in latere kopie, meerdere in kleur, meerdere met bij- en/of onderschrift. Diverse technieken (meest kopergravure) en formaten. Alle in goede staat.-

verkocht € 160.00
kavel: 1502
Simon Fokke (1712-1784)
-Afbeelding van het Zeiltogtje Hunner Doorluchtige en Koninklijke Hoogheden, Willem Prince van Oranje en Nassau (...) en Frederica Sophia Wilhelmina Prinsesse van Pruisen (...) gehouden op het IJ, (...) bij de terugkomst van Zaandam 31 May 1768. Uitgegeven door Johannes Smit tussen 1769 en 1773. Kopergravure met onderschrift. Gesigneerd in de tekst onder de prent. Prent incl. tekst 30 x 40 cm. Blad 46 x 58 cm. Plano met lichte middenvouw.-

verkocht € 80.00
kavel: 1503
[Spotprent] Utrecht en Rome
-Uitgegeven door W.F. Dannenfelser, 1853. Litho, ca. 40 x 53 cm. Blad 43 x 65 cm. Deze spotprent verbeeldt de protestantse angst om de Utrechtse Universiteit, vanouds het bolwerk van de protestantse orthodoxen, te verliezen aan de katholieken. Gericht tegen het herstel van de bisschoppelijke hiërarchie in Nederland als gevolg van de grondwet van 1848. Midden onder Thorbecke als tor afgebeeld. Onderschrift door Vondel. Enkele lichte vlekjes en scheurtjes a.d. zijkanten, buiten het prentbeeld. Schaars.-

verkocht € 50.00
kavel: 1504
[Rubens] "La Majorite du Roy Louis XIII."
-Gravure door Antoine Trouvain naar een tekening door Jean-Baptiste Nattier, deze tekening naar een schilderij van Peter Paul Rubens, uitgegeven te Parijs door Du Change, 49 x 34 cm., in lijst (enkele roestvlekjes).-
€ 70 - € 140
kavel: 1506
[The Illustrated London News] Lot van meer dan 130 bladen met houtgravures,
-ca. 1850-1890 (vnl. jaren 50-60), bestaande uit meer dan 100 folio-bladen en ca. 30 dubbel-folio bladen (1x een blad met een grootte van 4 p.), met talloze houtsneden in diverse (grote) formaten, deels handgekleurd (hier en daar scheurtjes/ rafels).-

verkocht € 70.00
kavel: 1507
[Sport en spel] Verzameling van 35 diverse prenten,
-19de/ vroeg-20ste eeuw, diverse (grote) formaten, deels (hand)gekleurd, met onderwerpen als schaatsen (19x, 1x naar Van de Velde en 1x naar Avercamp en incl. dubbele), schermen (2x), fietsen (4x), "Swimming for ladies" en een leuke, grote prent van een sneeuwballengevecht. (totaal 35)-

verkocht € 60.00
kavel: 1508
Lot van 13 diverse prenten: (1) Franz Ertinger (1640-1710). (Mythologische scène).
-Ets naar een tekening door Raymond Lafage (1656-1690), 31 x 45,5 cm., uitgegeven te Parijs door Jan van der Bruggen, ca. 1689.-
€ 70 - € 140
kavel: 1509
[Jacht] Verzameling van 35 prenten m.b.t. de jacht,
-18de-19de eeuw, enkele handgekleurd, diverse formaten. -
€ 70 - € 140
kavel: 1510
[Paarden] Lot van 29 prenten,
-op enkele na 19de-eeuws, incl. 3 (hand)gekleurde prenten, diverse formaten.-

verkocht € 70.00