1870-1898 Fine arts: tijdschriften

[1870 - 1879] [1880 - 1890] [1891 - 1898]
kavel: 1870
[Werkman] Blad voor kunst. November 1921 (= no. 2).
-Maandblad onder redactie van Jan Wiegers en J.G. Jordens beeldende kunst, A. Defresne letterkunde, Daniel Ruyneman muziek. Groningen, H.N. Werkman, 1921, (20) p., met originele houtsneden (incl. omslag) door Jan Wiegers (vignet en reclame), Jan Jordens (omslag bestaande uit 2 illustraties), Gerard Jordens en Louis Saalborn (2x), 2 ingeplakte illustraties en 1 andere illustratie, dubbelp. muziekbijdrage door Ruyneman, oorspronkelijk geniet omslag, 4to, 31 x 28 cm.-

verkocht € 410.00
kavel: 1871
Les Programmes Illustrés
-des Théatres et des Cafés-Concerts Menus Cartes d'Invitation, petites Estampes etc. par Ernest Muindron. Paris, Per Lamm ed., 1897. 40 p. tekst en 63 ills. In groen linnen gebonden met vergulde bandillustratie en titel. Aan rug onder- en bovenzijde licht getoucheerd. Verder net ex. met daarin werk van o.a. Ibels, Misti, Grasset, Rochegrosse, Chéret, Willette, Roubille, De Feure, Toulouse-Lautrec, Casal, Choubrac, Guillaume en Roedel.-

verkocht € 700.00
kavel: 1872
L'Assiette au Beurre
-no. 1-52. Parijs, Schwarz, 1901-1902. Complete eerste jaargang in 52 afleveringen gebonden in de oorspr. luxe jugendstil uitgeversband, beige linnen met oranje decoratie, voorplat met ingelegd reliëf, titel in oranje op rug. Incl. Table des Gravures en numéro spécial (hors série) Les Falsificateurs de Lait. Met illustraties van o.a. Van Dongen, Iribe, Jossot, Kupka en Steinlen. Eerste pp. los, band wat vlekkig en iets ingescheurd aan rugeinden, enkele pp. iets rafelig langs buitenmarge, verder goed + Ferdinand Bac, 7 albums in een band: Modèles d'Artistes; Femmes de Theatre; Les Alcôves; Les Fêtes Galantes; Les Amourettes; La Femme Intime; Nos Femmes. Parijs, H. Simonis Empis, ca. 1900. Gebonden met oorspr. omslagen in contemporain verguld halfleer. Leer sleets op rug en langs randen, verder goed.-

verkocht € 230.00
kavel: 1873
[Wendingen] 5 stuks: (1) Wendingen Maskernummer.
-3de jaar, juni-juli 1920, nummer 6 en 7. Amsterdam, "De Hooge Brug", 1920, 24 p., rijk geïllustreerd, gebonden als blokboek in koordgebonden gelithografeerd karton naar ontwerp van R.N. Roland Holst, groot 4to.-

verkocht € 140.00
kavel: 1874
[Wendingen] 5 stuks: (1) Wendingen. Maandblad voor bouwen en sieren. No. 2 van de 5de jrg.
-Gewijd aan reclame-biljetten van Nederlandsche kunstenaars, de begeleidende tekst door Jac. Jongert. Amsterdam, De Hooge Brug, 1923, 18 p., rijk geïllustreerd, gebonden als blokboek in oorspronkelijk koordgebonden gelithografeerd karton, groot 4to. -

verkocht € 185.00
kavel: 1875
[Cobra] Reflex. Orgaan van de experimentele groep in Holland. Nummer 1-2 [= alles].
-(Amsterdam, Experimentele Groep, 1948-1949), deel 1 met (8) p. (incl. omslag), 4 litho's door Appel, Constant, Corneille en J. Nieuwenhuis, geniet lithografisch omslag door Corneille; deel 2 met (16) p. (incl. omslag), 4 litho's door Brands, Corneille, Rooskens en Wolvekamp, geniet lithografisch omslag door J. Doucet, beide delen ca. 30 x 23 cm en in op maat gemaakt modern plastic omslag, samen in linnen omslagdoos met titel "Reflex" op voorzijde. -

verkocht € 600.00
kavel: 1876
Le Rire. Journal humoristique. Fondé par Félix Juven. No. 1-217.
-Parijs, 10 november 1894 t/m 31 december 1898, 217 nummers, rijk geïllustreerd, uniform gebonden in 2 delen in goudgeletterd en geribd halfmarokijn, groot 4to. -

verkocht € 300.00
kavel: 1877
[Tijdschriften] Grafiek
-Uitgave Kolvo, Gent. Nrs. 21, 23 t/m 26, 32, 36, 41, 44 t/m 68, 70, 74, 76, 78, 82, 84, 85, 93, 94, 99, 105, 109, 111 en 112.-

verkocht € 110.00
kavel: 1878
[Art deco] De vrouw en haar huis
-Geïllustreerd maandschrift voor vrouwenbelangen in gezin en maatschappij onder redactie van Elis M. Rogge. Complete jaargangen: 5, 6, 8, 26-28, 31, 32 en 36. Incomplete jrg.: 16-18, 33, 35, 38-45 en 59-63. Periode 1911-1969. Jrg. 5, 6 en 8 in bundels.-

verkocht € 420.00
kavel: 1879
Wendingen - Frank Lloyd Wright
-The Life-Work of the American Architect Frank Lloyd Wright (= Wendingen 3-9, 1925). 164 pp. 33 x 32 cm. Eerste Engelstalige editie. Band in grijs linnen met roodleren rugtitelvignet met gouden lettering. Net exemplaar.-

verkocht € 650.00