2000-2020 Eerste en Tweede Wereldoorlog

[2000 - 2009] [2010 - 2019] [2020 - 2020]
kavel: 2000
[Kamp Vught. N.S.B.] Archief Andreas Johannes de Lange (1925-1984)
-Moderne ringbandmap met los daarin gestoken ca. 100 brieven, (juridische) documenten, krantenartikelen en enkele andere stukken, voornamelijk met betrekking tot de Goudse N.S.B'er en N.S.K.K.'er Andreas Johannes de Lange en zijn naoorlogse gevangenschap in kamp Vught, Duindorp (Scheveningen), etc.-

verkocht € 180.00
kavel: 2001
[Onderscheidingen België] Kapitein Jean-Louis de Greef (1899-1976)
-Complete verzameling van 14 onderscheidingen, waarbij er van 11 exemplaren zowel de onderscheiding zelf als het kleine draaginsigne bewaard zijn gebleven, o.a. de Kroonorde met palm, de Oorlogskruizen 1ste en 2de Wereldoorlog (met palm), overwinningsmedaille 1914-1918, De Militaire Decoratie, Medaille van de Strijdende Oorlogsvrijwilliger, Ereteken van de Arbeid (met perkaline oorkonde, 1959), Erekruis Nationale Strijdersbond van België (met papieren Erediploma, 1970), Medaille van de Weerstand etc., op enkele na in zeer goede staat (deels in het oorspronkelijke doosje), met bijbehorende bescheiden als rouwkaart, krantenartikel, originele foto's, legitimatiebewijzen, brieven, attesten, boekjes etc.-

verkocht € 150.00
kavel: 2002
12 Italiaanse oorlogsdagboeken van Maria Favai-Kievits (1886-1964)
-Set van 12 Italiaanse schoolschriften in diverse uitvoeringen ("quaderno di (...)"), op de voorzijde gedateerd "Oorlogsdagboeken mei '41" tot "september 1944 - december 1944", alle met de bladen recto volgeschreven in een regelmatige, goed leesbare hand, met 2 oudere schriften, waarvan één aan de binnenzijde gedateerd "Augustus 1927 Venetië" en met de eigendomsannotatie "M. Favai-Kievits 1171 Fa. Toletta, Venezia", 8 schriften met 32 bladen, drie schriften met 60 bladen en 1 schrift met ca. 100 bladen, diverse omslagen, 4to. -

verkocht € 200.00
kavel: 2003
[NSDAP/ NSB] Propaganda-uitgaven
-Georg Buderose, England so- und so. Berlin, Scherl, 1939. 1e druk. Oorspr. omslag. Naam op binnenzijde vooromslag, verder goed + Deutschland erwacht. Werden, Kampf und Sieg der NSDAP. Heinrich Hoffmann/ Wilfrid Bader, 1933. 1e druk. Compleet met alle plaatjes (incl. Röhm) en leporello. Linnen met stofomslag (met scheuren). Naam op binnenzijde voorplat + Voor volk en vaderland. Tien jaren strijd van de Nationaal-Socialistische Beweging der Nederland. Samengesteld onder leiding van C. van Geelkerken. Tweede uitgebreide druk. Nenasu, 1943, 544 pp., linnen met s.o. (met plakbandreparatie). Naamstempel op schutblad - en 8 andere.-

verkocht € 80.00
kavel: 2004
Lot van 3: Struwwelhitler. A Nazi Story Book by Doktor Schrecklichkeit
-A parody on the original Struwwelpeter by Robert and Philip Spence. 1e druk, Haycock Press, London, ca. 1941. 24 pp. Laatste pp. wat gebruind, onderkant rug verstevigd met plakband, verder goed + Het ABC van het Naziregiem. Geteekend door Herman A. Vos. Leuven/ Brussel, A.N.U.M. 28 pp. Geniet. Omslag iets vlekkig, verder goed - en Leonhard Huizinga/ Martinus Nijhoff/ Alfred Mazure, Wat straks? Handje Plak antwoordt Seyss Inquart op zijn rede van 3 januari 1945. Knock-Out Press, 1945. 54 pp. Halflinnen. Linnen op rug gespleten, verder goed.-

verkocht € 95.00
kavel: 2005
Archief WOII
-Boekje met ingestoken ca. 70 uitgetypte en deels geschreven radioverslagen uit 1944-45 + Etappe der Ineenstorting. Bundeling van 16 radioverslagen uit februari 1945 + enkele losse pamfletten als "Komt op straat! Protesteert! uw afkeer voor het barbaarse anti-semitisme" en een beknopt verslag van de bijeenkomst tussen dhr Rost van Tonningen en den gewezen voorzitter der S.D.A.P. op 23 juli 1940 + enkele bewijzen van verplichte Arbeitseinsatz uit 1943 + boek Nazi-hel + bundeling Trouw, januari 1945. Toegevoegd: twee bundelingen het Vrije Volk, 1945, 3 bundelingen Algemeen Handelsblad sept. 1944-april 1945, ca. 20 losse (deels incompl.) kranten uit de oorlogsjaren - en ca. 30 pag. met ingeplakte krantenknipsels uit en m.b.t. de oorlog.-

verkocht € 140.00
kavel: 2006
[NSB] Bundelingen Hamer + Westland
-Bundelingen Hamer, maandblad voor volkskunde naar de culturele denkbeelden van de Nederlandsche SS. Bundelingen van 1e t/m 4e jaargang waarvan enkele indexen zijn bijgebonden. De eerste 3 in officiële band met Hamersymbool uit de tijd - en Westland, Duitstalig tijdschrift. Volk und Reich Verlag, 1944-45. Elk 64 p. Bundeling van 3 (van 4) nummers incl. bijlages.-

verkocht € 110.00
kavel: 2007
[WOII] Pamfletten e.a.
-Militair Gezag Algemeene bekendmaking no. 2, Zeeland, ondertekend op 8 mei 1940. Gevouwen met perforatiegaatjes, verder goed + Verordening no. 7, gegeven te Middelburg den 10 mei 1940 m.b.t. drinkwatervoorziening - en 4 andere verordeningen uit 1939/40 + 2 verordeningen uit 1941 van opperbevelhebber Christiansen en Bekendmaking no 1 van het militair gezag in de Provincie Zeeland, 25 september 1944 - toegevoegd: Signaal jaargang 1940 nr. 5-17 en 1 Engelstalige Signaal in een bundel (in eenvoudige volksbibliotheek-band).-
€ 60 - € 90
kavel: 2008
Propaganda
-Die Reise. Monatsschrift der Hamburg-Amerika Linie. Bundeling van het 6e Jahrgang 3 t/m 7e Jahrgang 12, 1938-39. Met hierin naast alle reisverhalen en volkenkundige reportages nazi-propaganda met boottochten van Göring etc. + Mensch en God. Rede van B. Mussolini gehouden 26 maart 1904 ter verdediging van de these: God bestaat niet! Uitgave hoofdbestuur Vrijdenkersvereeniging "de Dageraad", Amsterdam, 1929 + 10 biljetten/ blaadjes + 2 kranten - en 11 nrs. van Ons Baken. Weekblad van den Bond van Oud-Illegale Werkers, 1946.-

verkocht € 75.00
kavel: 2009
[WOII] Archief van meer dan 330 Nederlandse (ondergrondse) kranten, pamfletten, etc.
-1940-1946 (meest 1944-1945). Met o.a. Paraat, Oranje Bulletin, Ons Volk, Etappe der Ineenstorting, De Uitkijk, De Typhoon, Metro (Eerste daglicht-nummer), Uw Tweede Dagblad, Het Nieuws uit Londen en enkele uitgaven voor Friesland (o.a. Leeuwarder Koerier, B.B.C.-nieuws voor Workum), evenals enkele aankondigingen van de bezetter en Telegraaf-nooduitgaven.-

verkocht € 220.00