2392-2499 Varia

kavel: 2392
Franse Boulle klok
-Houten gefineerde kast met inlegwerk. Hoogte 31 cm.-
€ 200 - € 350
kavel: 2393
[Apothekerspotjes] "Ungt Cocain"
-In gezwart houten plankje, met 5 andere: "Ungt praec.alb", "Ungt Dionin", "Pasta Zinci", "Ungt Praec flav 2%" en "Ungt Acid boric". Ca. 1880.-

verkocht € 110.00
kavel: 2394
[Scheepvaart] Archief Machinist v. Wieringen
-Archief van Scheepvaartmachinist Van Wieringen met daarin ca. 80 foto's, een kraagembleem en diverse diploma's die op een glansrijke carrière in de scheepvaart wijzen: Voorlopig machinisten-diploma, 1928; Machinisten-diploma A, 1932; diploma B, 1936; Scheepswerktuigkundige diploma, 1939; Sloepgast, 1941; Eerste machinist, 1946. Van Wieringen voer op de S.S. Ruys, was gestationeerd in Schotland gedurende de Tweede Wereldoorlog, in 1948-1954 in Batavia, daarna in Amsterdam waar hij op de Eerens voer. Onder de foto's enkele van de H.M.S. Ruys at Apapa Wharf with Nigerian Troops from S.E.A.C., 29-11-45, voordat het schip officieel in gebruik werd genomen dus.-

verkocht € 65.00
kavel: 2395
Huwelijk H.K.H. Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg
-Amsterdam, 10 maart 1966. Officiële gelukskaart, geschreven door Johan van Nieuwenhuizen voor het huwelijk, diverse officiële documenten voor de pers waaronder de rede die tijdens het huwelijk werd uitgesproken, met stempel Embargo tot 10 maart 1966, 11.30 uur, orde van dienst en uitgebreide documentatie voor de pers over het bruidspaar en andere koninklijken, de route, de gouden koets, de Dam etc. -

verkocht € 60.00
kavel: 2396
Anarchisme/ socialisme
-Uit het leven van Koning Gorilla. S.E.W. Roorda, 1887. Berucht anoniem smaadschrift tegen koning Willem III. Voorplat los, ex libris Jan Varkevisser + Arbeiter-Bildungs-Verein Amsterdam. Stenografisch Verslag van de Openbare Diskussie tusschen de Heeren: Ds. A.J. Westhoff en F. Domela Nieuwenhuis, gehouden op maandag 9 februari 1885 in het lokaal "Maison Stroucken", te Amsterdam + Karl Marx. Kapitaal en Arbeid bewerkt door F. Domela Nieuwenhuis, Liebers & Co, 's Hage, 1881 - en 17 andere titels van Nieuwenhuis - en 2 andere. Toegevoegd: portretfoto Domela Nieuwenhuis. 42 x 33 cm. In lijst achter glas. Afkomstig uit het oude CPN-gebouw, waar deze bij het opruimen dreigde te vergaan.-

verkocht € 155.00
kavel: 2397
[Film/ Rusland] Films to see
-Sovexportfilm, 1962. Ringgebonden handelscatalogus voor Russische films met o.a. Circus actors with Oleg Popov, Eugene Onegin with Ariadna Shengelaya and Vadim Medvedev en Normandie-Nieman with Nicolai Ryenikov and Jean-Claude Michel. Engelstalige catalogus met lijst van Russische sterren voorin, klein formaat film-affiches aan voorzijde en foto's van de acteurs achter los ingestoken.-

verkocht € 60.00
kavel: 2398
[Popmuziek] Punk + Blondie + Nirvana + Madonna + The Dubliners
-Lot van 5 boeken waarvan 3 gesigneerd: Punk Rock/ Style/ Stance/ People/ Stars, first printing, Urizen Books, New York, 1978 + Making Tracks. The Rise of Blondie. By Debbie Harry, Chris Stein, and Victor Bockris. Da Capo Press, New York, 1998. Gesigneerd + The Dubliners Songbook. Baycourt, 1994. Gesigneerd door 4 Dubliners + Nirvana. Winterlong. Photography by Maryn Goodacre, Steve Gullick & Stephen Sweet December 1989-December 1993. Vision on, 1999. Gesigneerd door Sweet - en SEX. Madonna. Photographed by Steven Meisel, Art directed by Fabien Baron, E. Glenn O'Brien, produced by Callaway. Warner Books, 1992. Ringgebonden met metalen omslag. Goed exemplaar in originele zilverkleurige verpakking, zonder het bijgesloten cd-singeltje.-

verkocht € 70.00
kavel: 2399
[John Heartfield] Illustrierte Geschichte des Bürgerkrieges in Russland 1917-1921
-Nr. 1-20. Met ca. 150 illustraties en de originele omslagen naar het ontwerp van John Heartfield. Berlijn, Neuer Deutscher Verlag, (1929). 480 p. (elk nummer 24 p.). 4to. Los ingelegd in orig. linnen verzamelband. -

verkocht € 200.00
kavel: 2400
De Poezenkrant. Grote set van 45 nummers uit de reeks.
-Het rijk geïllustreerde blad verschijnt onregelmatig en in allerlei vormen en afmetingen sinds 1974. Deze set bevat de volgende 45 nummers: 17 (juni 1975, in fotokopie), 20, 22a (in Bulkboek 70), 23-28, 29a en 29b, 30-49, 49bis, 50-51 (jubileumnummer in één band, uitgegeven als "Gouden Boekje", met cd) en 52-62 (2017 à 2018).-
€ 100 - € 200
kavel: 2402
[Waaiers] Waaier met beschilderd perkamenten blad en baleinen van been
-Vermoedelijk Nederlands, tweede helft 18de eeuw, het perkamenten blad beschilderd in gouache en gehoogd in goud, voorzijde met centrale antieke scène geflankeerd door medaillons van een bijenkorf en een herdenkingsmonumentje, deze scènes omvlochten door vergulde bladranken, met 14 baleinen van rijk gedecoreerd en opengewerkt been met gouden (?) sluitring aan de onderzijde, breedte 52 cm. en hoogte 30 cm.-
€ 150 - € 300