2392-2499 Varia

kavel: 2403
[Waaiers] Waaier met beschilderd perkamenten blad en baleinen van been
-Vermoedelijk Nederlands, tweede helft 18de eeuw, het perkamenten blad beschilderd in gouache en gehoogd in goud, voorzijde met bladvullende voorstelling van Rebekka en Eliëzer bij de waterput binnen randen in de vorm van vergulde bladranken, achterzijde met eenvoudig landschapje, met 20 baleinen van rijk gecontourneerd been, breedte 48 cm. en hoogte 27,5 cm.-
€ 150 - € 300
kavel: 2404
[Waaiers] Rouwwaaier met beschilderd papieren blad en baleinen van been
-Vermoedelijk Nederlands, ca. 1800, het papieren blad zwart gelakt en beschilderd in gouache in zwart en wit, voorzijde met centrale voorstelling van twee vrouwen en een man bij een klein gebouwtje binnen randen in de vorm van bloemenranken, achterzijde met eenvoudige bloemdecoratie, met 22 baleinen van been beschilderd met zwarte bloemen, breedte 46,5 cm. en hoogte 27 cm.-
€ 100 - € 200
kavel: 2405
[Waaiers] Waaier met beschilderd papieren blad en baleinen van been
-Vermoedelijk Nederlands, ca. 1800, het papieren blad beschilderd in gouache in grijstinten, voorzijde met centrale voorstelling van een man en een vrouw in een landschapje binnen randen in de vorm van bloemenranken, achterzijde met eenvoudige bloemdecoratie, met 18 (van 19) baleinen van been afwisselend zwart beschilderd en onbeschilderd, de buitenste baleinen beschilderd met geometrisch patroon in zwart-wit en deels gekerfd, breedte 45 cm. en hoogte 27 cm.-
€ 70 - € 140
kavel: 2406
Zes diverse geïllustreerde 19de-eeuwse werken: (1) Het Londense nieuws
-gedurende de tentoonstelling van 1851. Door C.M. Mensing. Met twee honderd houtgravuren. Den Haag, K. Fuhri, 1851, (4),200 p., rijk geïllustreerd, oorspronkelijk verguld en blindgestempeld linnen, folio.-

verkocht € 70.00
kavel: 2407
[Luxe in perkament gebonden exemplaar] Wessanen's Koninklijke Fabrieken 1765-1940
-Eertijds Wessanen & Laan, Wormerveer. Raymond Laan, Wormerveer, 1940. xii, 140 (2) p. 4to. Luxe exemplaar in perkament met vergulde titel en vergulde bovensnede. In cassette. -

verkocht € 60.00
kavel: 2408
[Luchtvaart] E.L.T.A.
-E.L.T.A. 1919 1-VIII - 14-XI. En bon souvenir de l'agréable collaboration des aviateurs avec le Comité de l'E.L.T.A. Touwgebonden, kl. 4to. Souvenir voor deelnemers aan de eerste Luchtverkeer Tentoonstelling Amsterdam. Papier op de rug grotendeels weg. Exemplaar met 54 fotopagina's* + Souvenir E.L.T.A. Luna Park en Oud-Holland. Augustus-september 1919, Amsterdam. Serie I. Mapje met 12 ansichten. -

verkocht € 120.00
kavel: 2409
[Computerwetenschap] Pionier E.W. Dijkstra
-(1) Communication with an Automatic Computer. E.W. Dijkstra. Academisch proefschrift ter verkrijging van de graad van doctor in de wis- en natuurkunde, aan de universiteit van Amsterdam, op gezag van de rector magnificus Dr. J. Kok, hoogleraar in de faculteit der wis- en natuurkunde, in het openbaar te verdedigen door Edsger Wybe Dijkstra (...) 28 october 1959. Uitgeverij Excelsior, Rijswijk. (2) Het Communicatieprogramma van de ARRA. E.W. Dijkstra. Uitgave van het Mathematisch Centrum, Amsterdam. MR21, 1955. (3) Programmering voor de ARMAC, deel I. E.W. Dijkstra. Mathematisch Centrum, Amsterdam. MR25, 1956. En 8 verdere rapporten, waaronder "Notes on Structured Programming", T.H. Eindhoven, 1970, maar voorn. van de Stichting Mathematisch Centrum, Amsterdam met o.a. Algol-60 en meest door Dr. E.W. Dijkstra uit de periode 1961-71.-

verkocht € 200.00
kavel: 2410
[Oude titelpagina's etc.] Lot van meer dan 40 (gegraveerde) titelpagina's/ voorwerkbladen,
-afkomstig uit (deels zeer kostbare) boeken uit de 17de-19de eeuw, diverse formaten (deels met gebreken). -

verkocht € 100.00
kavel: 2411
Vier oude bronzen/ koperen vijzels waarvan 3 met stamper,
-in hoogte variërend van 7 tot 12 cm., doorsnedes 11 tot 13 cm., de hoogste met vertinde binnenzijde. (totaal 4 vijzels met 3 stampers)-

verkocht € 70.00
kavel: 2412
[Vogels] Naumann, Naturgeschichte der Vögel Mitteleuropas. Deel I-IV.
-Editie C.R. Hennicke. Gera-Untermhaus, Lithographie, Druck und Verlag Fr. Eugen Köhler, 1905/ z.d., met 30/ 30/ 48/ 49 chromolitho's (deels met illustraties van eieren, deel 1 tevens met 2 zwart-witte platen), oorspronkelijk uniform halflinnen, folio. -

verkocht € 120.00